Skocz do zawartości
Mikolaj

75" + co warto kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam wielki dylemat bo po prostu nie nie wiem na co sie zdecydowac ,czy czekac ,kupowac i w ktora strone isc.

Obecnie posiadam Sony Brawia 75" model KDL-75W855c, zakupilem go ok 3 tyg temu po naprawde dosc atrakcyjnej cenie ok 8 tys , model powystawowy. Mam jeszcze mozliwosc jego oddania w ciagu tygodnia.

Wszystko byloby ok gdyby nie fakt ze tv jest w miejscu mocno slonecznym i w dzien ogladanie jest naprawde utrudnione. kontrast nijaki, ciemne tla prawie niewidoczne, ogolnie slaba widocznosc ,jest kiepsko.

Wieczorem natomiast wszystko jest niby ok ale byloby lepiej gdyby obraz byl bardziej zywy, lepsze odwzorowanie czerni i mocniejsze kolory.

W sklepie ogladalem sony XD94, samsunga 78ks9500 nowe sonowki oled i oledy od lg i musze przyznacz ze oled od sony byl po prostu extra... jakos mniej bajerancki od lg i wszystko bylo w nim odpowiednio wywazone. Niesamowita czern i balans tonalny ogolnie swietny obraz. Minusy to "tylko" cena i rozmiar.:)

Ja ponizej 75" nie zejde i to jest minimum, odleglosc zawieszonego TV do kanapy to 4.5m i mowiac szczerze 78 byloby idealne... :)

Material jaki ogladam to w zasadzie nc+ ,zwykle smieciowki programowe ze sportu tylko zuzel ,netlix i sporadycznie plyty. Na 4K jakos mi nie zalezy bo po prostu blisko nie siedze ,zadnych PS czy innych gier, zalezy mi na zywym duzym obrazie.

I nie wiem co zrobic, trzymac to co mam czy doplacic i zabrac 75 od sony z najnowszej serii 900 czyli 75XE9005 czy model z 2016 75XD9405 czy moze samsunga 78KS950, kusi mnie tez by poczekac jeszcze z miesiac /2 na Hisense 75H10D/MU9600 - jesli specyfikacja przeniesie sie na rzeczywistosc to bedzie to rakieta... czern konkurujaca z OLEDEM, jasnosc na poziomie 1500nitow (max 2200) pelen FALD z 560 strefami podswietlen.

No chyba ze sa jakies inne opcje o ktorych nie wiem... moze ktos cos doradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie i tej wielkości brałbym tylko 78ks9500. Alternatywą będzie tylko znacznie droższy ZD9. Inne telewizory w tym rozmiarze, to już znaczna strata na jakości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 75XE9005 i tv jest bardzo dobry. Nie ma efektu krawędziaka, bardzo dobra jasność, świetna budowa i ogólnie dobra relacja ceny do jakości.

Wysłane z mojego SGP521 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha - jedyna widoczna wada to kąty widzenia. Jak nie siedzisz na wprost - odpuść ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75" z DV, Direct Lit Local Dimming i wbudowanym Roku za 2k $.

Cena robi wrazanie.

 

za flatpanelshd.com

4K Hisense Roku TV R6 Series (later in 2017)

Runs the Roku OS

HDR 10 compatible

4K spotlight channel

4,500+ streaming channels

450,000+ movies and TV episodes

Roku search across 150 top channels

Live TV pause

Private listening and voice search via Roku mobile app

Headphone jack (wired)

R6 43" $399.99

R6 50" $449.99

R6 55" $549.99

R6 65" $799.994K Hisense Roku TV R8 Series (later in 2017)

All the features of the R6 Series plus:

Dolby Vision

Direct-lit local dimming

R8 75" $1,999.99

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...