Skocz do zawartości
Irokez

Sygnał audio z karty graficznej plus projektor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Aktualnie puszczam audio przez kabel optyczny do starego kina domowego LG z zewnętrznej karty dźwiękowej usb maya (max dtx/dd5.1), z kolei video leci kablem hdmi z gtx 980ti do projektora sony vpl-hw55es.

Zastanawiam się nad zakupem nowego kina z porządnym amplitunerem jednak mam pytanie czy mogę puścić audio przez kartę graficzną NIE na zasadzie hdmi passthrougt czyli gtx -> amplituner -> projektor tylko dwoma niezależnymi kablami hdmi z jednej karty graficznej lub ewentualnie dokupić drugą kartę do samego audio? Czy będzie to działać?

Pytam ponieważ totalnie nie uśmiecha mi się ciągnąć ponownie kabli od proja do amplitunera... 

Będę wdzięczny za pomoc! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn od komputera do avr dwa kable HDMI a dalej do projektora jeden kabel HDMI...
To chyba nie przejdzie, bo na avr musiał byś wybrać dwa źródła a tak się nie da.
Daj bezpośrednio z kompa na projektor, a drugi z kompa na avr z samym dźwiękiem.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jest kabel hdmi z gtx 980ti do proja, optyk z kompa do kina.

Chcę zrobić:

Przejściówka DVI/DP do HDMI z kompa do projektora (pytanie czy będzie przesyłał bezstratnie) a dźwięk z hdmi 2.0 do amplitunera

LUB

Druga karta graficzna dedykowana wyłącznie do audio. Niestety GTX 980ti ma tylko jedno wyjście hdmi 2.0 i jeżeli mają być straty w obrazie na przejściówce dvi/dp do hdmi to wolę kupić drugą kartę graficzną.

Moje pytanie czy w ogóle którakolwiek opcja będzie działać, czy projektor musi być podłączony z amplitunerem na zasadzie hdmi passthrought i wtedy działa nvidia audio?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać na przejsciówce z jednej karty. Ja mam z display port na HDMI z kompa na telewizor i jest ok. Tylko nie wiem jak z dźwiękiem, bo ja na telewizor to tylko stereo puszczam, a ty chcesz bitstream.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...