Skocz do zawartości
Syndram

Pierwszy tv SONY LED KDL-50W756C

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

3 dni szukania, czytania... już wiem co to ips, że panasonic to [beeep] jest i tylko ambilight fajne że szajsung to szajsung i że 60 hz to nie ma co brać.

Czyli jednym słowem jeśli mam 3000 zł na telewizor i nie mam dołożyć z 5000zł żeby kupić coś porządnego to 4k sobie odpuścić

no i chyba w końcu znalazłem grala tego co szukam:

SONY LED KDL-50W756C

120hz, wysoka czerń, matryca VA. FHD  no i android tv. (działa na tym kodi?) no ale pewnie obrazem mnie porazi tak myślę.

jak myślicie, dobry wybór... pytam ponieważ u mnie w Media expert go mają i mam ochotę po niego dzisiaj zawitać.

Proszę o porady.

 

 

  .

Edytowane przez Syndram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale : Panasonic nie jest (beep), ambilight to Philips, szajsung ma dobre tv ( sprzedaje najwięcej to i babole są), Sony za wysoko się ceni( przynajmniej w tych tańszych modelach), android na tv chodzi tak sobie. No. Coś słabo czytałeś, albo wnioski złe wyciągnołeś. Twój Sony jest chyba na rok 2015, więc trochę stary i to chyba ciekawa sprawa że go mają w sklepie nowego

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rgomez napisał:

Sorry ale : Panasonic nie jest (beep), ambilight to Philips, szajsung ma dobre tv ( sprzedaje najwięcej to i babole są), Sony za wysoko się ceni( przynajmniej w tych tańszych modelach), android na tv chodzi tak sobie. No. Coś słabo czytałeś, albo wnioski złe wyciągnołeś. Twój Sony jest chyba na rok 2015, więc trochę stary i to chyba ciekawa sprawa że go mają w sklepie nowego

Podpisuję się pod tym postem w 100%.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Ja też czytam te forum ( wiedzę czerpię między innymi od Ciebie Xisiek) tylko może dokładniej. I wnioski inne wyciągam. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Syndram napisał:

SONY LED KDL-50W756C

 

120hz, wysoka czerń, matryca VA. FHD  no i android tv. (działa na tym kodi?) no ale pewnie obrazem mnie porazi tak myślę.

jak myślicie, dobry wybór... pytam ponieważ u mnie w Media expert go mają i mam ochotę po niego dzisiaj zawitać.

Proszę o porady.

Testowałem dokładnie w tym calarzu ten model w 2015 roku, męczyłem koło tygodnia, nic szczególnego nie oferował już wtedy. Zdecydowanie polecam oceniać obraz niż patrzeć tylko w syntetyczne oceny. Nie warto w 2017 kupować fhd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie warto w 2017 kupować fhd

Tym razem to ja się podpisuję pod tym stwierdzeniem. Idziemy do przodu, nie ma sensu się cofać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Xisiek napisał:

Testowałem dokładnie w tym calarzu ten model w 2015 roku, męczyłem koło tygodnia, nic szczególnego nie oferował już wtedy. Zdecydowanie polecam oceniać obraz niż patrzeć tylko w syntetyczne oceny. Nie warto w 2017 kupować fhd :)

no to co poleciacie "cwaniaki" :P do 3000 zł w 4k ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 3k na TV i chcesz mieć  50 cali to nie dostaniesz takiego  na 120Hz i 4k :P
WIęc albo dokładasz hajs,  albo rezygnujesz z któregoś z wymagań :)
Jest też inna opcja czyli kupno TV FullHD, ale wtedy  sie cofasz.

Odpuszczajac sobie 120Hz mozesz kupić samsunga 50ku6000 (albo 55ku6100) i to chyba jedyne opcje jeśli chodzi o matrycę VA i 4k :P
Ewentualnie TCL 55s7906 na VA i 4k za 2600zł, ale wtedy tracisz możliwość odbierania i wyświetlania sygnału HDR.

Co do TV od sony, fakt są drogie, ale IMO ich trwałość to właśnie ta róznica cenowa.
Z samsunga dostaniesz 50j6240 na VA i 120Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może też być Samsung 49 KU6470 (wywarł na mnie lepsze wrażenie niż KU6000), też 60 Hz ale jak powiedział ktoś - najpierw obejrzyj obraz na własne oczy a nie gap się w specyfikacje. Matryce w nowych tv 60 Hz, a zwłaszcza ich systemy poprawiające to coś co sprawia iż obraz w takich tv jest naprawdę ok. Nie boimy się a cieszymy oczy i tyle. No chyba że spodziewamy się cudów na kiju, wtedy trzeba dopłacić ileś tam tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, rgomez napisał:

Może też być Samsung 49 KU6470 (wywarł na mnie lepsze wrażenie niż KU6000), też 60 Hz ale jak powiedział ktoś - najpierw obejrzyj obraz na własne oczy a nie gap się w specyfikacje. Matryce w nowych tv 60 Hz, a zwłaszcza ich systemy poprawiające to coś co sprawia iż obraz w takich tv jest naprawdę ok. Nie boimy się a cieszymy oczy i tyle. No chyba że spodziewamy się cudów na kiju, wtedy trzeba dopłacić ileś tam tysięcy.

chyba muszę podejść do tego tematu zdroworozsądkotowo. bo sie zagalopowałem z czytaniem cyferek... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba muszę podejść do tego tematu zdroworozsądkotowo. bo sie zagalopowałem z czytaniem cyferek... 

Mądre podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rgomez napisał:


Mądre podejście.

odłożę chyba kupno telewizora na trochę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor to nie bułki. Trzeba trochę temat pomęczyć. Ale zobacz Samsunga KU6000/6470.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rgomez napisał:

Telewizor to nie bułki. Trzeba trochę temat pomęczyć. Ale zobacz Samsunga KU6000/6470.

boje się nadziać. niestety nie stać mnie na telewizor za gotówkę, więc biore na te 10 rat. ze zwrotem Ciężko więc muszę podjąć dobra decyzje. te dwa modele ciekawie wyglądają, jednak musze isc do skepu zobaczyć jak grają. 

Polecasz coś może co można ściągnać na pendrive by sprawdzić obraz? jakis film może meczu kawałek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych samsungach ku6000/6400/6100 itp. to HDR jest odczuwalny?. Będzie lepiej niż w philipsie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Syndram napisał:

odłożę chyba kupno telewizora na trochę :D

Jak możesz to poczekaj do okolic października, będziemy znacznie mądrzejsi (obecnie za mało testów modeli na 2017) a i ceny będą miały zniesiona premie za nowość.

9 minut temu, SonAndros napisał:

Na tych samsungach ku6000/6400/6100 itp. to HDR jest odczuwalny?. Będzie lepiej niż w philipsie?

Philips na IPS nie oferuje żadnego HDR - jedynie jego kiepska namiastkę, a dla zaawansowanego użytkownika nie powinien wręcz nosić logo HDR.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ku6xxx hdr jestt widoczny :)

nie jest to co orawda poziom ks7000 ale bez problemu hdr zauwazysz :)

i co do samsungow ku6xxx to obadaj w sklepie jaka matryca w nik siedzi bo tam to jest misz masz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xisiek trochę długo czekać do października ? 

@MasterBialy a co myślisz o UE49ku6172u? Muszę pójść zobaczyć jak w nim obraz. 

A ten system tizen Samsunga to dobry jest? To kodu będzie działać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodi działać nie będzie a sam tizen jest szybki.

Do kodi dokupisz sobie tvboxa, najlepsze rozwiązanie a koszta nie tak duże.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Syndram jeśli długo to musisz patrzeć w to co koledzy podpowiedzieli albo poczekać trochę aż na portalu pojawiają się testy nowych Panasow, Sony, Samsunga średniej/niższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W Saturnie w gazetce wpadła mi nowość w oko:

-samsung ue49mu6442uxxh

Tylko internet póki co nic na jego temat nie wie ;/

krótki opis: tu

Edytowane przez SonAndros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

MU6400 pownien miec matryce VA. Przynajmniej powinien miec. Pytanie jak z jakoscią wykonania tv. samsung z serii 6400 nie wyglądał w tym wypadku najlepiej

Edytowane przez mml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam KU6470S i nie mogę jakości wykonania nic zarzucić. Obrazowi także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie ten pilot Smart Control tm1860?. On chyba dodawany jest w tej serii 6 zamiast zwykłego pilota. Patrząc na ten filmik jakoś do mnie nie przemawia. Zwyczajny pilot chyba zapewnia szybszą obsługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - dla mnie ten pilot jest najlepszym i najwygodniejszym jaki miałem. Obsługa tv, dekodera nc+, amplitunera bajka. Obsługa intuicyjna, szybka. I nie jest w całej serii 6 tylko w wyższych modelach tej serii czyli 6470 np.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...