Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Tak  pochodzi z polskiej dystrybucji .

Czyli gwarancja LG na pewno bedzie obowiazywac ?? Na podstawie faktury vat tak ? Bo sam sprzedajacy powiedzial ze gwarancja nie jest realizowana przez niego, wiec tak jakby on nie dawał gwarancji on wystawia tylko fakture i na jej podstawie LG musi mi zaoferowac 2 lata gwarancji zgadza sie ?

Bo on jako jakaś tam firma nie potrzebuje  mieć podpisanej jakiejś umowy z firmą LG ? aby gwarancja LG obejmowała sprzęty które sprzedaje dany sprzedający ?

Pytanie kolejne czy gwarancja rusza od  daty na fakturze ? czy leci jakos po numerze seryjnym telewizora ?

Sprzedawca nie jest gwarantem - gwarancji udziela LG Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi przed klientem, to inna forma roszczenia. Paragon czy faktura, nieważne, jeśli TV z polskiej dystrybucji to nie masz się co martwić o gwarancję...

 

Gwarancja biegnie od daty zakupu...

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za informacje :) 

Jeszcze jedno, sprzedajacy napisał ze tv ma folie na ekranie i z tylu telewizora czyli skoro ma na ekranie to matryce mial wymieniona ... ?

Ktoś pare stron temu pisał taką teorie a na ile ona jest prawdziwa ?

Bo z tego co czytałem to wiele osób kupiło nowe telewizory z foliami na ekranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za informacje  
Jeszcze jedno, sprzedajacy napisał ze tv ma folie na ekranie i z tylu telewizora czyli skoro ma na ekranie to matryce mial wymieniona ... ?
Ktoś pare stron temu pisał taką teorie a na ile ona jest prawdziwa ?
Bo z tego co czytałem to wiele osób kupiło nowe telewizory z foliami na ekranie
Zapytaj o datę produkcji, jest z tyłu obudowy, mój był z lutego 2018 i też miał folie ale to normalne, że ma...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedawca nie jest gwarantem - gwarancji udziela LG Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi przed klientem, to inna forma roszczenia. Paragon czy faktura, nieważne, jeśli TV z polskiej dystrybucji to nie masz się co martwić o gwarancję... 
Gwarancja biegnie od daty zakupu...
 
Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 
 
 


Dodam tylko, że nawet jeśli TV pochodzi z zagranicznej dystrybucji, ale mamy polski dowód zakupu to LG Polska i tak bez problemu serwisuje takie egzemplarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, piter20020 napisał:

 


Dodam tylko, że nawet jeśli TV pochodzi z zagranicznej dystrybucji, ale mamy polski dowód zakupu to LG Polska i tak bez problemu serwisuje takie egzemplarze.

Jesteś pewien? Pare stron temu kilka osób odradzało kupno telewizorów z dystrybucji niemieckiej mowiac ze LG Polska nie realizuje gwarancji dla takich telewizorow (nawet jesli zostaly zakupione w PL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jak jest z rozszerzona gwarancja w MM lub Saturn jeśli chodzi o oled ? Obejmuje wypalenia itd ? Mam na myśli ta opcje 5 letnia bez ubezpieczenia na np spadniecie z szafki ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś pewien? Pare stron temu kilka osób odradzało kupno telewizorów z dystrybucji niemieckiej mowiac ze LG Polska nie realizuje gwarancji dla takich telewizorow (nawet jesli zostaly zakupione w PL)


Tak, jestem pewien. Znam dwa egzemplarze B6D, które były serwisowane przez polski serwis i nawet nie wspomnieli o tym, że pochodzą z niemieckiej dystrybucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, ilidan napisał:

Dziekuje za informacje :) 

Jeszcze jedno, sprzedajacy napisał ze tv ma folie na ekranie i z tylu telewizora czyli skoro ma na ekranie to matryce mial wymieniona ... ?

Ktoś pare stron temu pisał taką teorie a na ile ona jest prawdziwa ?

Bo z tego co czytałem to wiele osób kupiło nowe telewizory z foliami na ekranie

Owszem tylna folia jest do zerwania , ale przednia na matrycy ?? Miałem tylko dwie naklejki w dolnych rogach (4k HDR i pobór prądu). Jak się mocno przyjrzę to jest jakaś naklejona warstwa, ale z tego co czytałem wcześniej to warstwa antyrefleksyjna. Nigdzie w instrukcji nie wyczytałem , żeby zerwać folię z matrycy.

11 godzin temu, Michael97 napisał:

Wiadomo jak jest z rozszerzona gwarancja w MM lub Saturn jeśli chodzi o oled ? Obejmuje wypalenia itd ? Mam na myśli ta opcje 5 letnia bez ubezpieczenia na np spadniecie z szafki ;) 

Dla pewności proponuję wybrać się do radcy prawnego (darmowa porada) z regulaminem takiego rozszerzonego ubezpieczenia. Osoba wytłumaczy Tobie jak zgłosić uszkodzenie przypadkowe , a w wariancie pełnym uszkodzenie nieumyślne :P  Najważniejsza jest odpowiednia forma zgłoszenia szkody.....Przy naprawie nieopłacalnej (wypalenie po 4latach) masz szkodę całkowitą co gwarantuję Tobie nowy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, JohnnyCash napisał:

 

 

 

 

 

 

http://www.lg.com/in/support/product-help/CT20150005-20150256984097-others

 

Proponuję jednak zdjąć obie folie emoji6.png Grozi przegrzaniem matrycy i może być kuku... Folia na przodzie jest zawsze: na nowym TV oraz na naprawianym

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Jeśli chodzi o folie z przodu to nie ma reguły. W jednych egzemplarzah jest, w innch nie ma. No chyba, że w tym roku nakładają folie już na każdy egzemplarz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o folie z przodu to nie ma reguły. W jednych egzemplarzah jest, w innch nie ma. No chyba, że w tym roku nakładają folie już na każdy egzemplarz. 
Jak zdjęli w sklepie to nie ma ;)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, JohnnyCash napisał:

Jak zdjęli w sklepie to nie ma ;)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Może zamiast pisać bzdury podziel się źródłem swojej wiedzy...? No chyba że wyciagasz wnioski z fusów po porannej kawie.  Myślę że raczej latwo rozpoznać, jeśli telewizor był już wcześniej rozpakowany.

Edytowane przez Damiano85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może zamiast pisać bzdury podziel się źródłem swojej wiedzy... No chyba że wyciagasz wnioski z fusów po porannej kawie.  Myślę że raczej latwo rozpoznać, jeśli telewizor był już wcześniej rozpakowany.
Co się spinasz: wrzuciłem link ze strony LG gdzie jak byk zalecają zdjęcie foli z obu stron... U mnie folia była, więc ja nie muszę zakrzywiać rzeczywistości i tłumaczyć sobie, że na części matryc jest a na części nie ma i to normalne... Była, każą zdjąć to zdjąłem, temat wyczerpany...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, JohnnyCash napisał:

Co się spinasz: wrzuciłem link ze strony LG gdzie jak byk zalecają zdjęcie foli z obu stron... U mnie folia była, więc ja nie muszę zakrzywiać rzeczywistości i tłumaczyć sobie, że na części matryc jest a na części nie ma i to normalne... Była, każą zdjąć to zdjąłem, temat wyczerpany...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Spoko, do napinania się to mi bardzo daleko :) Z tego co kojarzę, większość użytkowników na tym forum nie posiadała folii na przedniej części ekranu. Była jedynie folia z tyłu. Natomiast cały ekran jest zapakowany w inny rodzaj, takiej piankowej foli. To co napisałeś świadczyło by o tym, że większość użytkowników ma egzemplarze ze zwrotów lub z wystawy. To jest raczej mało prawdopodobne. Myślałem że może jesteś pracownikiem Lg i dysponujesz jakąś wiedzą tajemną ;)  Ja na swoim foli nie miałem z przodu. Telewizor odbierałem osobiście z magazynu. Wszystkie akcesoria i sam ekran wyglądały na zapakowane fabrycznie. Na ekranie były też jakiś naklejki w rogach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko, do napinania się to mi bardzo daleko Z tego co kojarzę, większość użytkowników na tym forum nie posiadała folii na przedniej części ekranu. Była jedynie folia z tyłu. Natomiast cały ekran jest zapakowany w inny rodzaj, takiej piankowej foli. To co napisałeś świadczyło by o tym, że większość użytkowników ma egzemplarze ze zwrotów lub z wystawy. To jest raczej mało prawdopodobne. Myślałem że może jesteś pracownikiem Lg i dysponujesz jakąś wiedzą tajemną  Ja na swoim foli nie miałem z przodu. Telewizor odbierałem osobiście z magazynu. Wszystkie akcesoria i sam ekran wyglądały na zapakowane fabrycznie. Na ekranie były też jakiś naklejki w rogach. 
Mój B7 jest z lutego tego roku i miał fest folie na przodzie ze srebrnymi zakończeniami na rogach za które należy ją zrywać po przekątnej, oprócz tego naklejka, że matryca jest 4K i obsługuje HDR + standardowa o klasie energetycznej. Trzeba by to skonfrontować z kimś kto również zakupił TV produkcja 2018, tym bardziej, że na stronie LG jest mowa o foliach z obu stron, co nie znaczy, że wcześniej nie mogła być tylko z tyłu... :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze to są tv które miały wymieniane matrycę po zwrotach?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze to są tv które miały wymieniane matrycę po zwrotach?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


To są egzemplarze wyciągane spod pociągów, oklejane folia i ponownie sprzedawane ?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, JohnnyCash napisał:

Mój B7 jest z lutego tego roku i miał fest folie na przodzie ze srebrnymi zakończeniami na rogach za które należy ją zrywać po przekątnej, oprócz tego naklejka, że matryca jest 4K i obsługuje HDR + standardowa o klasie energetycznej. Trzeba by to skonfrontować z kimś kto również zakupił TV produkcja 2018, tym bardziej, że na stronie LG jest mowa o foliach z obu stron, co nie znaczy, że wcześniej nie mogła być tylko z tyłu... :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Moja B7 jest ze stycznia 2018 kupiona w EAgd. Telewizor przyjechał z centralnego magazynu i zapakowany był oryginalnie. Na matrycy nie było folii ze srebrnymi zakończeniami na rogach sugerującymi jej zerwanie. Jedynie naklejka HDR i klasa zużycia prądu. Tył folia na obudowie do zerwania. Chociaż jak się przyjrzę to jest jakaś folia........ale czy napewno do zerwania?? 20180318_192734.thumb.jpg.3470823606ed96b9b82f3248f5768a15.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Moja B7 jest ze stycznia 2018 kupiona w EAgd. Telewizor przyjechał z centralnego magazynu i zapakowany był oryginalnie. Na matrycy nie było folii ze srebrnymi zakończeniami na rogach sugerującymi jej zerwanie. Jedynie naklejka HDR i klasa zużycia prądu. Tył folia na obudowie do zerwania. Chociaż jak się przyjrzę to jest jakaś folia........ale czy napewno do zerwania?? 20180318_192734.thumb.jpg.3470823606ed96b9b82f3248f5768a15.jpg
Zobacz czy folia ma mikro rysy?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnych rys. Sprawdzałem przy bliskim mocnym oświetleniu. Jeżeli  u mnie nie było oznaczeń do zerwania folii wychodzi na to że każdy z Was taką folię zerwał automatycznie ?

Oglądałem dużo prywatnych unboxingów i nikt nie zrywał folii z matrycy ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie miales naklejek ze zrywać to nie zrywaj, ja mam wersje C ze stycznia i nie miałem foli z przodu kolega kupil w grudniu i tez nie mial oboje kupilismy w media.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mariusz Politowski napisał:

Jak nie miales naklejek ze zrywać to nie zrywaj, ja mam wersje C ze stycznia i nie miałem foli z przodu kolega kupil w grudniu i tez nie mial oboje kupilismy w media.

No tak ale jak się przyjrzysz w narożniku to masz identycznie jak u mnie ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie widzę żadnych rys. Sprawdzałem przy bliskim mocnym oświetleniu. Jeżeli  u mnie nie było oznaczeń do zerwania folii wychodzi na to że każdy z Was taką folię zerwał automatycznie ?
Oglądałem dużo prywatnych unboxingów i nikt nie zrywał folii z matrycy ......
Rób jak chcesz, Twój TV Twoja sprawa:) Jak masz wątpliwości to jest infolinia LG :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam zamiar skonsultować to z LG. Dzięki za temat folii :P dało mi to do myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie mam zamiar skonsultować to z LG. Dzięki za temat folii dało mi to do myślenia.
Daj znać jak możesz na forum czego się dowiedziałeś, myślę, że nie jedna osoba ma wątpliwości :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...