Skocz do zawartości
kam.szy

Jaki urządzenie do DTS HD i Dolby HD?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest wiele tematów ale już się pogubiłem. Potrzebuje urządzenia, które odtworzy mi film (.mkv) z dysku zewnętrznego (2 TB EX-Fat) z dźwiękiem DTS HD i Dolby True HD i prześle go przez HDMI. Nie interesuje mnie 4K. Zastanawiam się czy urządzenia z allegro te z tańszych do 300zł dadzą sobie rade? 

Edytowane przez kam.szy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były Dune w małych pudełeczkach. ja mam Dune HD TV-101 ale on miał problemy z dźwiekiem Audio HD.

Miał następcę Dune HD TV-102. Ten mam na mysli.

 

Centr_TV-102_1.jpg

 

Z najnowszych rozwiązań nie dotykaj się Android Boxów 4K bo tam dżwieku HD nie uzyskasz.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem kilkanaście aukcji, ludzie piszą że niektóre odtwarzają DTS HD i True HD, jak to z tym jest? Zawsze można kupić i oddać...znajdę coś sensownego za 250-300zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest wyraźnie napisane: PassThrough/bitstream (maksymalnie 7.1) dla: DTS, DTS-HD MA, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, multichannel LPCM

Masz jeszcze model TV-102W-T2.

http://www.dunehd.pl/dune_hd_tv102.html

 

To kup to: http://allegro.pl/dune-hd-tv-301aw-wi-fi-b-g-n-ethernet-1-gb-s-i6786145225.html

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekodowanie ścieżki będzie się odbywać w zewnętrznym amplitunerze, który ma odpowiednie dekodery na pokładzie, po dosłaniu do amplitunera przez HDMI. Tak jak chciałes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Niektóre urządzenia potrafią zdekodować na pokładzie i wysłać przez HDMI jako LPCM 7.1 albo przez wyjścia analogowe 7.1.

Od kilku dobrych lat praktycznie niestosowane.

Player ma wysłąć zakodowany bitstream do amplitunera po HDMI i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma Kodi do tego? Jesli chcesz odtwarzać z Kodi z zewnetrznego playera to jest ...nVidia Shield. Ale nie za 250 zł.

 

Opisz dokładnie konfigurację co i jak masz i co chcesz bo chyba się rozmijamy.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mieszam...posiadam Tv Sonego z Androidem W807C, przez USB obsługuje mi wszystkie filmy z dysku ale dźwięk to tylko DTS i DD. Posiadam amplituner zgodny z DTS HD i Dolby True HD a wszystkie pliki są właśnie w tym formacie ale telewizor przerzuca je na zwykłe DTS i DD. Miałem PS4 i kilka filmów na BR, odtwarzałem je właśnie w dźwięku HD, fajnie to się oglądało a raczej słyszało...:) chciałbym po prostu wykorzystać możliwości amplitunera i cieszyć się dźwiękiem HD stad szukam urządzenia, które obsłuży mi dysk po USB i "poda" dźwięk HD przez HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz zewnętrzny player czy PS4 do amplitunera, a amplituner do TV.

I wszystko "gra" jak napisałem.

Jesli będziesz korzystał z playera wbudowanego w TV czyli pod Androidem NIE UZYSKASZ nic więcej niż DD5.1 i DTS5.1

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wiem jak to podłączyć aby działało tylko szukam urządzenia dla siebie, początkowo miał być to odtwarzacz BR ale jednak odtwarzacz multimedialny to ten właściwy kierunek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś odpowiedź: Dune.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontener mkv nie jest dla mnie wyznacznikiem. Plik może być skopany.

Jesli odtwarza z ISO, ts i m2ts to jest OK. Należy sprawdzić. TV-102 nie posiadam. TV-101 posiadam i jak napisałem nie odtwarza.

Najlepiej zakupić Dune HD Base 3D i jest świety spokój. Tylko to nie ten budget.

Do założyciela wątku. Zadaje się, że mam do sprzedania Popcorn Hour C-200. Odtwarza DTS HD i DDTHD. 400 zł.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 400 zł za potencjalny problem ?

Lepiej dołóż  ok. 140 złotych i zakup sobie Mede8er  MED600X3D. Odtworzy audio HD+ dodatkowo 3D.

Daruj sobie jakiekolwiek  używki od tego Pana.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Mirek 12 napisał:

Cena 400 zł za potencjalny problem ?

Lepiej dołóż  ok. 140 złotych i zakup sobie Mede8er  MED600X3D. Odtworzy audio HD+ dodatkowo 3D.

Daruj sobie jakiekolwiek  używki od tego Pana.

 

 

Znam Cie? Mój nowy fanboj? Pierwszy post na tym forum i ... JUŻ MNIE KOCHA ??? :) 

Kupiłeś uzywanego coś ode mnie i nie działa? Nie przypominam sobie, żeby na te kilka używanych sprzętów za kilka tysiecy, które sprzedałem w swoim życiu były jakieś zastrzeżenia.

Popcorn C-200 na allegro stoi 600 zł. Chyba moja cena nie jest zła? W dużej hajfajowej obudowie, z porzadnym wyswietlaczem, z kieszenią na HDD?

Mode8er? 'am to pudełko. Jak zerkńiesz to ja zalożyłem o nim watek tutaj na hdtvpolska. Chodzi choć mam do niego parę zastrzeżeń. Do DUNE mu baaaardzo daleko. Stoi w sypialni, odpalę go raz na kilka miesiecy.

 

PS . Ja nie muszę tego Popcorna sprzedawać, możecie zapomnieć o mojej "ofercie".

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2017 o 10:27, pmcomp napisał:

.......

Z najnowszych rozwiązań nie dotykaj się Android Boxów 4K bo tam dżwieku HD nie uzyskasz.

......

Dlaczego wprowadzasz w błąd ? Ja na swoim chińczyku X96 4K za 150zł uzyskałem dźwięk "HD" czyli 7.1 i wszystkie odmiany TrueHD, HDMA, włącznie z Dolby Atmos i DTS:X, tylko ze po małej modyfikacji, tzn. zmiany oprogramowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, po małej modyfikacji.

A możesz ta modyfikację krok po kroku opisać?

Bo na dzień dzisiejszy out of the box ... 7.1 NIE MA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam...

Jednak da się kupić urządzenie za ok 120zł które obsługuje w/w systemy dźwięku, po małej modyfikacji (modyfikacja jest banalna...jak instalowanie drukarki!) miałem początkowo problemy ale to ze względu na brak czasu aby się temu przyjrzeć, poczytać jak się okazało wystarczyła godzina i 5minut i wszystko idealnie działa...

Ukłony dla kolegi ascorp!!!! beczka piwa i czego sobie tam jeszcze życzy :) bardzo mi pomógł i to wszystko dzięki niemu! DZIĘKUJĘ 

Edytowane przez kam.szy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę - instalacja libreelec 8.0.1 (kodi)  ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...