Skocz do zawartości
pronciak1985

Tryby obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj nowy wiec prosze o wyrozumiałość , chciałem przedstawic moje spostrzeżenia na temat kalibracji obrazu na pewno wielu osobom to pomoże , tak wiec posiadam tv lg32lg5700 stary tv na matrycy IPS a rodzice moi maja Samsunga 40h5000 matryca VA choć mogę się mylić . Tryby obrazu jakie włączam w Samsung to tryb film , a jest tam jeszcze opcja colour space do wyboru auto lub oryginalny , auto uzywam do trybu ycbcr 59,98p czyli 60hz  i odtwarzania z USB , oryginalny do trybu PAL czyli 50p 25p ale też do RGB 60p ,30p i 24p . Kolory przy próbie ustawienia inaczej są jakby szare i wyblakle wiec raczej jestem pewny co do ustawień i jeszcze jedno jeśli ustawie w dekoderze satelitarnym 50 interlaced to trzeba wlaczy tryb filmowy na auto1 , a co do ustawień pozostałych jak kontrast czy tonacji czerni czy koloru to każdy ma inne upodobania wiec jak sobie ustawi tak ma. A zarazem w lg tv tryb auto odpowiada tryb expert  1 a oryginalny tryb żywy i pewnie podobnie jak w innych telewizorach na matrycy IPS , tryb expert 1 inaczej isf expert dzień lub bright room. A gdy uzywam trybu kino jak podaja w testach obraz jest wyblakly wiec możliwe jest że popełnili błąd przy kalibracji i testach i możliwe ze ich wyliczenia na temat kontrastu w matrycach IPS jest błędny co do matryc VA nie mam wątpliwości że wyliczyli dobrze kontrast w testach . Nie wiem czy wpłyną na mnie hejty że mogę miec racje a zalozyciele strony hdtvpolska.com się mylą ,cenie bardzo ich prace i od 2lat odwiedzam stronę hdtvpolska i dopiero dzisiaj się zarejestrowałem . Mam nadzieje ze komuś pomoglem i liczę na konwersacje . Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne sprostowanie jednak tryb kino a nie jak pisałem wcześniej tryb żywy , chciałem pouczac expertow a wyszłem na idiote przepraszam za wprowadzenie w błąd ,jednak co experci to experci

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...