Skocz do zawartości
don111

50-55" do 3-3,5 tys.klasy Samsung H6400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję dla kogoś z rodziny telewizora LCD 50-55" klasy Samsung H6400 - ten model wg mnie odbiera znakomicie i byłby kolejny kupiony ale jest niedostępny (fabrycznie nowy). Nie jestem na bieżąco w temacie TV, słyszałem że mają wejść IPS'y z doskonałą czernią (może warto chwilę zaczekać), jeśli nie to pozostaje coś na matrycach VA i pochodnych.

 

Wymagania:

Ekran 50-55" (preferowany jak największy). Telewizor ma wisieć na ścianie.

Jak najlepsza czerń i równomierne podświetlenie

Dobry upłynniacz z dokładną stopniowaną regulacją, bez mikroprzycięć - skoków.

Opcjonalnie - system android z obsługą Kodi

Budżet do 3,5 tys. (absolutny max to 4 tys. jeśli warto dołożyć do dużo lepszego modelu i tylko 55"+)

Poproszę o najlepsze propozycje i coś sobie poprzeglądam z testów, recenzji. Z góry dzięki :)

 

 

 

Edytowane przez don111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko polecam Panasonic TX-50DS630E, co tu duzo gadac, w sieci sporo pozytywnych recenzji na jego temat.

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic raczej nie, ma kiepską regulację upłynniacza (tyle lat a tu wciąż to samo co w plaźmie ST60 którą posiadam) i to jest dość istotne, kontrast chyba mógłby być (wg testu prawie jak w H6400). Jakieś jeszcze tanie alternatywy ?

Jak obecnie wypadają Philipsy w kwestii kontrastu/upłynniacza (ambilight kusi) ? Ile obecnie kosztuje przyzwoity model 50-55" z naprawdę super czernią,  z jakimś efektywnym wygaszaniem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, don111 napisał:

Jak obecnie wypadają Philipsy w kwestii kontrastu/upłynniacza (ambilight kusi) ? Ile obecnie kosztuje przyzwoity model 50-55" z naprawdę super czernią,  z jakimś efektywnym wygaszaniem? 

Jeżeli denerwuje cię kwestia regulacji upłynniacza, to Philips ma jeszcze mniej niż Panasonic - w Philipsach z tego co wiem są trzy (między którymi prawie nie ma różnicy) + wyłączony ;)

Obecnie nie ma na rynku telewizora na poziomie H6400, jedynie Panas DS630 (ale to też tylko rozmiary 40 i 50 cali).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, don111 napisał:

Panasonic raczej nie, ma kiepską regulację upłynniacza (tyle lat a tu wciąż to samo co w plaźmie ST60 którą posiadam) i to jest dość istotne, kontrast chyba mógłby być (wg testu prawie jak w H6400). Jakieś jeszcze tanie alternatywy ?

Jak obecnie wypadają Philipsy w kwestii kontrastu/upłynniacza (ambilight kusi) ? Ile obecnie kosztuje przyzwoity model 50-55" z naprawdę super czernią,  z jakimś efektywnym wygaszaniem? 

Najlepszy uplynniacz (płynność + ostrość) ma obecnie Samsung, Sony i Panasonic, w tej kolejności. Niemniej w tym budżecie nie otrzymasz jego 120Hz (4K) wersji od żadnego w/w producenta.

Natomiast pomimo nazwy IFC uplynniacz w LCD Panasonica (szczególnie wyższe modele, choć i w FHD ds630 dawał super ostrosc) jest dużo lepszy od tego co siedziało w serii 60. 

Philips w kwestii uplynniacza to wg. użytkowników kicha do kwadratu. Nie działa, nie daje się regulować, powoduje artefakty itp. A jakość obrazu i produktu to wyjatkowo słaba strona tych tv.

 

Dobra czerń, dobry kontrast, dobre wygaszanie to np. Sony XE93, XE90, KS7000 Samsung ale cena nie jest niska. Średniak to Dx700 od Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2017 o 11:50, Xisiek napisał:

Natomiast pomimo nazwy IFC uplynniacz w LCD Panasonica (szczególnie wyższe modele, choć i w FHD ds630 dawał super ostrosc) jest dużo lepszy od tego co siedziało w serii 60.

W ST60 IFC działa w porządku, z tym że to tylko 3 tryby i to jest duży problem (w zasadzie jest tylko jeden dobry, ale nie doskonały tryb - pośredni). W Samsungu H6400 mogłem dokładnie ruch/płynność wyregulować w skali 10-stopniowej, efekt bez porównania. No ale może akurat ten jeden tryb pośredni będzie działał jak należy. TV będzie użytkowany przez mniej wymagającego widza, więc dla niego bez większej różnicy podejrzewam.

H6400 ma wg mnie bardzo dobrą płynność i ostrość w ruchu, zrobił na mnie pozytywne wrażenie w tym aspekcie. Nawet nie wiem jaka tam siedzi matryca (ile hz) ale chciałbym aby taki sam efekt był w nowym tv. Zastanawiam się nad tymi dwoma Panasonic DX700 i DS630, jeden ma 60hz a drugi 120hz. Na TV będą oglądane głównie filmy (blu-ray, tv sat). 4k nie jest w ogóle istotne. Bardziej istotne jest to że DX700 ma jakieś algorytmy wygaszania poprawiające kontrast a i bez wygaszania ten kontrast wypada lepiej od DS630, a to dość istotne bo tv będzie oglądany głównie wieczorami przy małym oświetleniu lub bez. Na plus DS630 - matryca 120hz i cena (spokojnie na 55" cali wystarczy), w przypadku DX700 pozostaje albo 50" albo szarpnąć się na 58" (najtaniej 4 tys. powystawowy). Ma te funkcje HDR, 4k - no powiedzmy może to byłby argument przekonujący do zakupu "przyszłościowego".

Są jeszcze niedobitki 55H6400 z wystawy, ale to stary model i może mieć nabite już kilka tys. godzin pracy, da się sprawdzić "przebieg" w tym Samsungu ? Warto sobie nim jeszcze zawracać głowę czy spokojnie można odpuścić na rzecz jednego lub drugiego Panasonica ? Ewentualnie jakieś inne nowe modele do rozważenia ?

Sony KDL-55W755C - a może taki (cena jak za Panasonic 55" DS630) ? Ustawiałem taki 50" sąsiadce i odbierał na podobnym poziomie co Samsung, tylko miał kiepskie kąty (w tym przypadku nie są tak istotne).

Najważniejszy kontrast i równomierne podświetlenie, odwzorowanie ruchu (płynność i ostrość podobna lub zbliżona do tego co prezentuje H6400). 

Na który model z w/w (lub jeszcze inny) byście postawili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ograniczam jednak wybór do TV wyłącznie 120hz.

Znalazłem jeszcze jednego zawodnika - Samsung 60J6240, na szybko wyczytałem, że nie wszystkie egzemplarze posiadają dwa suwaki w regulacjach Motion Plus, co by świadczyło że niekoniecznie to model 120hz tylko 60hz, ale z drugiej strony w menu serwisowym rzekomo oznaczenia pokazują te 120hz. Dość dziwna sprawa.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 60J6240 kupiony, jeden suwak w Motion Plus. Płynność i ostrość więcej niż bardzo dobra, mimo jednego suwaka prawie perfekt (ustawienie 4 lub 5 na 10-stopniową skalę, powyżej powoli zaczyna dominować efekt teatru). Co do jakości obrazu - ostrość super, kolory, gammę i wszystko inne można dokładnie wyregulować po swojemu. Jedyne co mi się wydało dziwne, że jasność panelu była bardzo niska (w porównaniu do H6400), choć pomieszczenie było dość nasłonecznione i nic się z tym nie dało zrobić gdy go ustawiałem (zasłony przepuszczały światło), więc pewności nie mam, nie będę więc rozsiewał niesprawdzonych informacji. Nie mogłem też sprawdzić dokładnie równomierności podświetlenia ani głębi czerni ale na tyle ile mogłem posprawdzać, to wydawało się być bardzo dobrze. Na jasnym tle najmniejszych nierównomierności nie było, czerń w dzień głęboka, mimo ustawienia podświetlenia wysoko (13-15 w 20-stopniowej skali), nie ginęły też detale. Generalnie tv super za te pieniądze (60" za 3tys.), zdecydowanie warty polecenia. Patrząc dziś na cenę i jakość tych tv to miałbym chyba dylemat czy plazma 50ST60 czy podobny Samsung o te 10 cali większy. Płynność i ostrość uczciwie trzeba przyznać że lepsza w Samsungu, jednak plazma wciąż ma ten obraz łagodniejszy i przyjemniejszy dla oka. Na 70" bym się jednak zamienił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratulacje udanego zakupu i bardzo dobrej ceny przy okazji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.05.2017 o 01:12, don111 napisał:

Samsung 60J6240 kupiony, jeden suwak w Motion Plus. Płynność i ostrość więcej niż bardzo dobra, mimo jednego suwaka prawie perfekt (ustawienie 4 lub 5 na 10-stopniową skalę, powyżej powoli zaczyna dominować efekt teatru). Co do jakości obrazu - ostrość super, kolory, gammę i wszystko inne można dokładnie wyregulować po swojemu. Jedyne co mi się wydało dziwne, że jasność panelu była bardzo niska (w porównaniu do H6400), choć pomieszczenie było dość nasłonecznione i nic się z tym nie dało zrobić gdy go ustawiałem (zasłony przepuszczały światło), więc pewności nie mam, nie będę więc rozsiewał niesprawdzonych informacji. Nie mogłem też sprawdzić dokładnie równomierności podświetlenia ani głębi czerni ale na tyle ile mogłem posprawdzać, to wydawało się być bardzo dobrze. Na jasnym tle najmniejszych nierównomierności nie było, czerń w dzień głęboka, mimo ustawienia podświetlenia wysoko (13-15 w 20-stopniowej skali), nie ginęły też detale. Generalnie tv super za te pieniądze (60" za 3tys.), zdecydowanie warty polecenia. Patrząc dziś na cenę i jakość tych tv to miałbym chyba dylemat czy plazma 50ST60 czy podobny Samsung o te 10 cali większy. Płynność i ostrość uczciwie trzeba przyznać że lepsza w Samsungu, jednak plazma wciąż ma ten obraz łagodniejszy i przyjemniejszy dla oka. Na 70" bym się jednak zamienił :)

don 111 Powiedz mi jak w nocy wygląda w nim czerń i czy posiada pilot multimedialny?? Kupiłem Lg-ka ale zastanawiam się nad zmianą właśnie na tego 6240. LG jest spoko tylko czerń za szara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerń bardzo dobra jak również świetna równomierność podświetlenia. Czy to szczęście do egzemplarza czy norma, tego nie wiem ;) Kupiony tv od sklepu/użytkownika z Allegro - matisss , możesz zapytać czy jeszcze ma te tv (teraz nie widzę), może będzie egzemplarz z tej samej partii.

Bardzo dobrze działa też upłynniacz, ostry obraz, płynny, bez mikroprzycięć czy zwalniania/przyśpieszania i zbytniej sztuczności. Co do pilota to na 99% brak, widziałem podstawowy pilot tylko przy wypakowywaniu.

Generalnie wyszło świetnie - szukaliśmy 55H6400 a jest praktycznie ten sam obraz i to 60" (choć H6400 miał drugiego pilota, obrotową podstawę a J6240 nie, dla niektórych osób to może być poważna wada, jeśli nie musisz ruszać tv to OK)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.07.2017 o 18:02, don111 napisał:

Czerń bardzo dobra jak również świetna równomierność podświetlenia. Czy to szczęście do egzemplarza czy norma, tego nie wiem ;) Kupiony tv od sklepu/użytkownika z Allegro - matisss , możesz zapytać czy jeszcze ma te tv (teraz nie widzę), może będzie egzemplarz z tej samej partii.

Bardzo dobrze działa też upłynniacz, ostry obraz, płynny, bez mikroprzycięć czy zwalniania/przyśpieszania i zbytniej sztuczności. Co do pilota to na 99% brak, widziałem podstawowy pilot tylko przy wypakowywaniu.

Generalnie wyszło świetnie - szukaliśmy 55H6400 a jest praktycznie ten sam obraz i to 60" (choć H6400 miał drugiego pilota, obrotową podstawę a J6240 nie, dla niektórych osób to może być poważna wada, jeśli nie musisz ruszać tv to OK)

 

Ja kupiłem LG 55UH6507 - i przyznam, że poza tą czernią jestem bardzo zadowolony. Do tego skusił mnie w gratisie pilot multimedialny od LG, 55 cali za 3 koła to tez przyzwoita cena. Polowałem na H6400  i też miałem przez pare dni i tez pilot jest mega ułatwieniem - nie wiem czemu samsung w 2016 nie dawał pilotów multimedialnych bo to "jajo" to majstersztyk. Musiałem go jednak odesłać bo mimo zapewnień, że nowy to był porysowany i z plamami na wyświetlaczu.

Mam jeszcze ponad tydzień na zwrot, ten Samsung 6240 jest u mnie w MM też 60" za 3000, może wezmę go - porównam, i ten który nie będzie mi pasował - oddam. Żeby nie było nie jestem januszem, z tego LG nawet foli nie ściągałem, a torebeczki z akcesoriami otwierałem jak skalpelem :)

 

Powiedz mi jeszcze jak idzie obsługa tym pilotem standardowym w Samsungu - jest to jakieś spore utrudnienie?

I reasumując polecasz tego J6240? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsługa pilotem jest prosta, wiadomo że trzeba się chwilę przyzwyczaić. Ja u siebie i tak używam jednego pilota uniwersalnego, skopiowane mam klawisze ze wszystkich urządzeń. Czy polecam tego J6240 ? Jak najbardziej. Obrazem nie widzę aby odstawał od H6400 a to najważniejsze. 3 tys. za 60" o takiej jakości to jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia. Nowe bajery czyli 4k, HDR jak widać spowodowały ostry spadek cen, więc takie "zwykłe" tv do normalnego oglądania tv czy blu-raya są teraz w super cenach. Nie jest to ideał, do OLEDa mu daleko ale jak potrzebujesz tv na już, z dobrym kontrastem to chyba najlepsza opcja w tej cenie na matrycy VA.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.07.2017 o 10:49, don111 napisał:

Obsługa pilotem jest prosta, wiadomo że trzeba się chwilę przyzwyczaić. Ja u siebie i tak używam jednego pilota uniwersalnego, skopiowane mam klawisze ze wszystkich urządzeń. Czy polecam tego J6240 ? Jak najbardziej. Obrazem nie widzę aby odstawał od H6400 a to najważniejsze. 3 tys. za 60" o takiej jakości to jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia. Nowe bajery czyli 4k, HDR jak widać spowodowały ostry spadek cen, więc takie "zwykłe" tv do normalnego oglądania tv czy blu-raya są teraz w super cenach. Nie jest to ideał, do OLEDa mu daleko ale jak potrzebujesz tv na już, z dobrym kontrastem to chyba najlepsza opcja w tej cenie na matrycy VA.

Dziękuję Ci za pomoc, chyba go sprawdzę :)

A pilot jak mówisz da się zrobić z niego "uniwersalny"? Mam dekoder Vectry i zastanawiam się czy będę nim mógł go obsługiwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem jak z Vectrą ale sparowałem pilota z multimedialnym pilotem od UPC, ściszanie, włączanie i wyłączanie na pilocie od UPC działa bez problemu.

Z pilota Samsunga nie da się zrobić uniwersalnego (chyba). Pisałem że ja mam uniwersalnego pilota, gdzie sobie skopiowałem przyciski z różnych urządzeń i tym jednym pilotem obsługuję wszystko. Ten Samsung nie jest mój, gwoli ścisłości tylko siostry.

Edytowane przez don111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem tego tv do sklepu i wyhaczyłem rocznego OLEDA LG '55 w idealnym stanie za 3400 w FHD. Inna klasa. Nie ma co porównywać bo to dwie różne półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i brawo, jakbym dla siebie szukał tv to też poszukałbym podobnego rozwiązania w pierwszej kolejności :)

Na razie jeszcze posiedzę na plaźmie 50ST60, Jak będę zmieniał to na coś klasy OLED już w 65-70 calach.
A jak wygląda sprawa płynności obrazu na tym LG ? Nie ma mikroprzycięć itd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2017 o 11:50, Xisiek napisał:

Najlepszy uplynniacz (płynność + ostrość) ma obecnie Samsung, Sony i Panasonic, w tej kolejności. Niemniej w tym budżecie nie otrzymasz jego 120Hz (4K) wersji od żadnego w/w producenta.

Natomiast pomimo nazwy IFC uplynniacz w LCD Panasonica (szczególnie wyższe modele, choć i w FHD ds630 dawał super ostrosc) jest dużo lepszy od tego co siedziało w serii 60. 

Philips w kwestii uplynniacza to wg. użytkowników kicha do kwadratu. Nie działa, nie daje się regulować, powoduje artefakty itp. A jakość obrazu i produktu to wyjatkowo słaba strona tych tv.

 

Dobra czerń, dobry kontrast, dobre wygaszanie to np. Sony XE93, XE90, KS7000 Samsung ale cena nie jest niska. Średniak to Dx700 od Panasonica.

Czy EX703E w porównaniu do DX700E to też średniak? Bo ciągle nie łapię wyraźnej różnicy między nimi

 

Dnia 3.07.2017 o 10:49, don111 napisał:

Obsługa pilotem jest prosta, wiadomo że trzeba się chwilę przyzwyczaić. Ja u siebie i tak używam jednego pilota uniwersalnego, skopiowane mam klawisze ze wszystkich urządzeń. Czy polecam tego J6240 ? Jak najbardziej. Obrazem nie widzę aby odstawał od H6400 a to najważniejsze. 3 tys. za 60" o takiej jakości to jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia. Nowe bajery czyli 4k, HDR jak widać spowodowały ostry spadek cen, więc takie "zwykłe" tv do normalnego oglądania tv czy blu-raya są teraz w super cenach. Nie jest to ideał, do OLEDa mu daleko ale jak potrzebujesz tv na już, z dobrym kontrastem to chyba najlepsza opcja w tej cenie na matrycy VA.

Czy po kilku miesiącach użytkowania masz jakieś krytyczne uwagi? Mam dylemat, czy np. EX703E jest wart dopłacenia 1200 zł w porównaniu z J6240, ew. co lepszego do 3000 zł w porównaniu z tym Samsem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba modele tj.ex700 oraz dx700 to są średniaki od Panasonica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Xisiek napisał:

Oba modele tj.ex700 oraz dx700 to są średniaki od Panasonica

Czy w takim razie warto dopłacać 1200 zł w porównaniu do J6240? Czy ten Sams to w takim razie "dolniak", jeśli tamte to średniaki? No i czy jest coś np. pośrodku albo na podobnym poziomie, ale lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam model Panasonic DX700 jak i Samsunga j6200 (z tego co słyszałem to bardzo podobne, jak nie to samo co j6240). Czy warto dopłacać trudno powiedzieć, ja mając wybór wziąłbym Panasonica, kilka drobnych spraw jest na plus. 

Panasonic jest moim zdaniem znacznie ładniejszy, Samsung to taki plastik. System chodzi w moim odczuciu lepiej na Panasonicu (chociaż używam w sumie tylko Netflixa i Youtube), pilot jest lepszy w obsłudze. Do tego ze względu na obsługę 4K filmy na Netflixie/Youtubie wyglądają lepiej, nie wiem czy to kwestia rozdzielczości, czy bardziej zwiększonego bitrate, ale różnicę widać. Przy podaniu takiego samego materiału jak dla mnie Panasonic wygrywa czernią. Do tego pod względem gier na konsole HDR może nie jest oszałamiający, ale widać różnicę na korzyść Panasonica. Samsung natomiast lepiej radzi sobie z automatycznym dopasowaniem jasności ekranu. Poza tym oba telewizory godne polecenia, z żadnym nie miałem problemów.

Ogólnie to powiedziałbym, że jak masz konsole 4K, oglądasz Netflixa, Youtuba czy co tam masz w 4k, a do tego ważny jest dla Ciebie wygląd to bierz Panasonica, a jak te kwestie nie są istotne to Samsung to bardzo dobry TV w tej cenie.

Edytowane przez Przemekc1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mkzet napisał:

Czy w takim razie warto dopłacać 1200 zł w porównaniu do J6240? Czy ten Sams to w takim razie "dolniak", jeśli tamte to średniaki?

Przede wszystkim seria J Samsunga to były modele na 2015r, więc kupno takiego obecnie aby mieć pewność, że nie jest jakiś "drugiego sortu" to czysta loteria. Obrazowo Panasonic jest lepszy, ma nowszy panel, szerszą paletę barw, 4k, obsługuje HDR (basic wersja). Alternatywą dla Panasoniców ex700 - model na 2017 i dx700 model na 2016 mogą być Samsungi ku64.. czy mu64../66..

Wrazenia z użytkowania kolega wyżej elegancko Ci opisał.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Xisiek napisał:

Przede wszystkim seria J Samsunga to były modele na 2015r, więc kupno takiego obecnie aby mieć pewność, że nie jest jakiś "drugiego sortu" to czysta loteria. Obrazowo Panasonic jest lepszy, ma nowszy panel, szerszą paletę barw, 4k, obsługuje HDR (basic wersja). Alternatywą dla Panasoniców ex700 - model na 2017 i dx700 model na 2016 mogą być Samsungi ku64.. czy mu64../66..

Wrazenia z użytkowania kolega wyżej elegancko Ci opisał.

Dzięki za odpowiedź.

Czyli z Samsungów z 2015 rezygnuję. Ale dzisiaj pojawiła się kolejna zagwozdka: widziałem DXU601 za 2599 zł (nówka, zafoliowany), czyli tysiak mniej od EX703E. Wiem, że on jest na IPS, ale zastanawiam się, czy ta czerń będzie dużo gorsza od VA? Bo w sklepie porównałem i nie widziałem znaczącej różnicy, przynajmniej nie na 1000 zł.

Poza tym, EX703 jest błyszczący, a 601E matowy, co chyba bardziej mi odpowiada, i może jest lepsze dla czerni w IPS.

Więc znowu: czy warto dopłacić 1000 zł do EX703, czy zamiast tego jakiś fajny soundbar? Czy DXU601 ma jakieś znaczące wady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z matrycami IPS polecam jednak spróbować obejrzeć je w nocy, chyba, że telewizor oglądasz głównie w dzień. Tego konkretnego TV co mówisz nie widziałem, ale sporo IPS widziałem, które w sklepie, przy mocnym świetle były spoko, a w nocy, przy zgaszonym świetle to było słabe.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mkzet napisał:

Więc znowu: czy warto dopłacić 1000 zł do EX703, czy zamiast tego jakiś fajny soundbar? 

To trochę nie tak. Na tym poziomie cenowym to działa inaczej - to nie jest pytanie czy warto dopłacić 1 tys, pytanie jest czy warto w ogóle rozważać tańszy model - moim zdaniem absolutnie nie warto, dx600 to jest wyrzucenie kasy w błoto. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...