Skocz do zawartości
filipns4

Benq 2430T najmniejszy input lag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam monitor benq 2430T, zależy mi na tym by odpowiednio go skonfigurować pod jak najmniejszy input lag. Chciałem zapytać czy znajdę tu odpowiednich ludzi by podyskutować tutaj na temat jak najmniejszego opóźnienia?

Na początek chciałbym by ktoś wyjaśnił mi to: motion-blur-graph.png

Edytowane przez filipns4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motion blur, czyli niesotrość przy ruchu nie ma związku z Input lagiem, ale często idzie w parze. Dobrym przykładem jest eizo FG2421, który w trybie lightboost (czyli naprzemiennego wygaszania i wyświetlania obrazu) ma praktycznie zerowy motion blur, w jednak słynie z dosyć wysokiego Input laga.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po co taka tabelka? ktoś to stworzył dla żartu? Być może źle ją interpretuję... Mógłbyś powiedzieć coś więcej w kontekście tej tabeli, co ona przedstawia/udowadnia?

Edytowane przez filipns4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabelka pokazuje, jak długo wyświetlana jest pozostałość po poprzedniej klatce. Upraszczając oznacza to ostrość monitora w ruchu. Input lag oznacza opóźnienie reakcji na dostarczony sygnał. Czyli może być tak, że przy ruchu myszką ruch na ekranie zacznie się po 30 czy 40ms, ale sam ruch będzie super płynny. Jeżeli mamy niski Input lag to ruch zacznie się na ekranie momentalnie (np po 4 ms), a zależnie od monitora jego ostrość w ruchu może być niska (duży motion blur) lub wysoka (mały motion blur).

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiele wyjaśnia, dziękuję że zachciało Ci się udzielić w tym temacie. Powiesz mi jeszcze coś więcej o funkcji AMA w monitorach benq. Obecnie mam ją ustawioną na premium, gdyż słyszałem, że jest mniejsze opóźnienie dzięki temu, kosztem bodajże nieznacznie większego motion blura czego nie zauważyłem w grach, a gram głównie w FPSy bardzo dynamiczne. Możesz mi wierzyć bądź nie, możesz mówić, że placebo, ale faktycznie odczułem nieznaczną różnicę. Może różnicę to zbyt dużo powiedziane, ale tak jakby mam lepszy feeling gry, nawet ciężko to określić, bo z tego co widziałem to różnica pomiędzy high a premium to około 1ms dla monitora XL2730Z więc w 2430T pewnie jest podobna.

Powiedz mi proszę czy moje wiadomości o tej funkcji są prawidłowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...