Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Coś nie tak panowie. Ja mam go co prawda parę dni, ale ani z dysku, ani z usb nie mam większych problemów z filmami.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może jest jakaś wadliwa partia, choć sprawdzałem też niedawno na tv w sklepie i było to samo, lub po prostu nie zwracasz uwagi na to o czym piszę i ci to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w przypadku odtwarzania z USB te ustawienie płynności są jakby ignorowane. Może kiedyś to poprawią.

Mam pytanie, bardziej dot. samego Androida: czy można coś zrobić z denerwującym pytaniem o aplikację domyślną przy podpinaniu pendrive'a? Optymalnie dla mnie byłoby "nicnierobienie", ale kiedy klikam anuluj, to nawet jak zaznaczę, że ma zapamiętać, to przy kolejnym podpięciu (lub uruchomieniu TV) zawsze pyta jaką aplikacją otworzyć zawartość pendrive'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to USB 3 robi różnicę? Powiem tak. Telewizor jak na LCD ma najrówniejsze podświetlenie jakie widziałem w ostatnich latach. W porównaniu do KS9500, którego miałem (4 różne matryce) lub PUS8102, którego oglądałem w moim egzemplarzu, produkcja listopad 2017 zero bandingu, efektu brudnego ekranu. Niestety w samsungu i philipsie jak dla mnie banding, DSE, i spore winietowanie jest nie do zaakceptowania. Uważam, że "czysty" ekran to podstawa. Wiedzą coś o tym użytkownicy technologii OLED:) Oczywiście liczbą stref wygaszania bezapelacyjnie wygrywa KS i PUS, ale sony nadrabia w innych "dziedzinach"... 

Edytowane przez hymmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba akurat wolę rozjaśnione rogi, na które po czasie i tak się nie zwraca uwagi, niż niepłynny obraz, na który patrzy się cały czas i oczy bolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście zauważyłem te problemy z płynnością wczesniej.

A że miałem 30 dni na zwrot, to zdążyłem ten telewizor oddać - co ciekawe pracownik MM potwierdził, że jest sporo zwrotów z tego powodu.

 

Wymieniłem na Panasa EX780 - HDR może i trochę słabszy, za to nie ma problemów z płynnością (mam za to trochę bardziej widoczny efekt DSE i mniej równomierne podświetlenie, ale nie przeszkadza mi to tak bardzo jak braki w płynności - a do tego był 1k zł tańszy :)

Edytowane przez pinkibass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat pisałem o moich przygodach z tym tv i porównaniem do Panasa  :)

 

Tyle, że każdy ma inny poziom wyczulenia na te problemy. Pełno jest tutaj użytkowników  zadowolonych z tego jak ten telewizor radzi sobie z ruchem i nie widzą totalnie żadnych problemow.

Ja zanim nie miałem tego Sonego tez bym sobie dał rękę uciąć, że tego nie widzę albo mi nie przeszkadza. A w praktyce się okazało inaczej 

 

Edytowane przez pinkibass
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to może być jakaś wadliwa partia. U mnie naprawdę zero problemów z ruchem. Często oglądam piłkę nożną i nic nie zaobserwowałem. Mam ten model niespełna tydzień, ale na tę chwilę wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już co prawda nie mam już tego telewizora, ale podpowiem może, że u mnie efekt znikającej piłki w XE90 powodował włączony tryb kliszy (szczególnie na ustawieniu Duże). Po jego wyłączeniu problem z tego co pamiętam ustępował.

Edytowane przez pinkibass
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie przetestowałbym Panasonica, bo bardzo długo wahałem się między tymi dwoma telewizorami. Ostatecznie wygrał Sony, ze względu na promocję w "czarny piątek" oraz praktycznie zerową dostępność modelu EX780. W następnym tygodniu mija 14 dni od zamówienia, więc ciągle zastanawiam się czy go nie zwrócić. Tylko pytanie co w zamian?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, hymmen napisał:

Myślę, że to może być jakaś wadliwa partia. U mnie naprawdę zero problemów z ruchem. Często oglądam piłkę nożną i nic nie zaobserwowałem. Mam ten model niespełna tydzień, ale na tę chwilę wszystko jest ok.

A odpalałeś może jakiś film HD z dysku? Tam najbardziej widać brak płynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam dysk USB 3 WD i pendrive pretec 4GB, zero zacięć. Specjalnie to sprawdzałem na przykładzie np. tego filmu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten film to mi akurat też dobrze działa. Nie ma w nim żadnej szybkiej sceny i jest w 4K a nie zwykłym HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link Rengora też sprawdziłem http://4ksamples.com/barcelona-vs-atletico-madrid-4k-football-sample-footage/

Wszystko działa poprawnie na modelu 65XE9005.

Ustawienia mam pod siebie, nie każdemu się spodobają:

Tryb obrazu: Standardowy

Jasność: 15

Nasycenie: 50

Czujnik światła: wyłączony

Kontrast: maks

Gamma: 0

Poziom czerni: średnia

Zaawansowane zwiększenie kontrastu: średnie

Automatyczne lokalne przyciemnianie: duża

X-tended Dynamic Range: średnia

Nasycenie: 50

Odcień: 0

Temperatura barw: neutralne

Zaawansowana temperatura barw: nie ruszana

Żywy kolor: średni

Ostrość: 60, pozostałe automat poza Łagodna gradacja: mała

Ruch: Standardowe, Tryb kliszy: wył

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest kto co nie od razu aktualizował do nowego androida i może się wypowiedzieć czy warto zrobić aktualizację.Czy ta ostatnia aktualizacja poprawiła wyjcie sygnału audio bo czytałem posty że po aktualizacji nie ma dolby digital na wyjściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już dość tego tv xe90 . Wieczne przycięcia obrazu nie ważne jakie ustawienia ( własne , z internetu )  przycięcia z kablówki , największe z usb  czy też z android boxa .    Sony raz czyta dysk  innym razem nie widzi go lub jak zobaczy to w pewnym momencie  ukazuje się komunikat że brak dysku.                       Telewizor ma 4 miesiące , jest jakaś możliwość  reklamacji lub rękojmi , żeby pozbyć się tego sprzętu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym zasięgnąć opinii - stoję przed wyborem 55" LG C7 Oled (5900zł ) lub 65"xe9005 (za 6100 lub 6400 zł) i cały czas zastanawiam się co będzie lepszym wyborem.

Tv ma być przeznaczony do różnego contentu tj. filmy i seriale netflix + ps4 pseudopro oraz nc+. Pokój jest raczej mało oświetlony i lubię korzystać z tv przy małej ilości światła zewnętrznego.

W sony najbardziej przeraża mnie system - pobawiłem się nim trochę w sklepie no i muszę przyznać że wypada bardzo kiepsko - nie responsywny, smartTv i pilot jak z 2012 r., w sklepie gość mówi że potrafi gubić ustawienia wifi etc., bez porównania do płynnego webOs i jego obsługi .W lg  boję się najbardziej ewentualnych wypaleń, które mogą trafić po okresie gwarancyjnym .

Obraz z sony jest bardzo dobry jak widziałem - zastanawia mnie czerń - w sklepie oczywiście wygląda dobrze ale cały sklep jest oświetlony a filmy z prezentacji są bez napisów i nie widać za bardzo rozjaśnień. Aczkolwiek przy jednej z prezentacji kiedy pojawiły się napisy dolna połowa tv się mocno rozjaśniła a góra pozostała czarna - wyglądało to dość komicznie. Co do LG wiadomo czarny to czarny a obraz jest super.

No i przez to wszystko sam nie wiem jaką decyzję podjąć - czy mniejszy tv 55 LG z idealną czernią/kątami dużo lepszym responsywnym systemem i pilotem z żyroskopem (jak dla mnie bomba obsługa) ale z obawą przed wypaleniami czy większy 65" sony w starej technologi lcd ale z zamulastym systemem ( ech sony też dało ciała wg mnie skąpiąc na lepszy procesor i ciut więcej ramu) i możliwymi bolączkami użytkowymi ?

Może ktoś stał przed podobnym dylematem albo testował oba odbiorniki w domowym zaciszu i jest w stanie podzielić się swoimi przemyśleniami, wrażeniami ?

Moja decyzja musi być permanentna bo nie będę mógł zrobić zwrotu i wymiany na konkurenta - podane ceny są dla mnie niskie bo zapłacę kwoty netto, gdyż tv zostanie wrzucony w koszta :]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tegesik59 napisał:

Mam już dość tego tv xe90 . Wieczne przycięcia obrazu nie ważne jakie ustawienia ( własne , z internetu )  przycięcia z kablówki , największe z usb  czy też z android boxa .    Sony raz czyta dysk  innym razem nie widzi go lub jak zobaczy to w pewnym momencie  ukazuje się komunikat że brak dysku.                       Telewizor ma 4 miesiące , jest jakaś możliwość  reklamacji lub rękojmi , żeby pozbyć się tego sprzętu? 

Masz zaktualizowany system? Jeśli nie, radzę zaktualizować. Jeśli po aktualizacji problem pozostanie - reklamuj. Niestety przy pierwszej reklamacji nie ma obowiązku zwrotu gotówki, niezależnie od wybranej formy reklamacji, natomiast jeśli zdecydujesz się na rękojmię i będziesz reklamował ponownie, to będą musieli uwzględnić żądanie, czyli zwrócą kasę. 

Ja na przykład, pomimo wymiany na nowy na gwarancji, ze względu na uszkodzenie matrycy, jestem baaardzo zadowolony z tego TV. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zaktualizowany  do 7 . Zresetowany do ustawień początkowych i przycinki są takie drobne klatkowanie . Po zakupie z kablówki nie było przycięć . Zauważam że czym dłużej urzytkuję  tv tym bardziej to widać  .

Edytowane przez tegesik59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj byl u mnie pan z sony i wzial tv do sprawdzenia bo chcialem reklamowac. Dzis dostalem telefon, ze z telewizorem wszystko ok, on po prostu tak ma i musze czekac do srody na zwrot. Strasznie jestem zawiedziony. Moze jestem przewrazliwiony ale moim zdaniem tv jest nie do konca ok i bede musial sie z nim bujac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qba może jakiś payer zewnętrzy  nie android box za 2 stówy tylko coś porządnego i problem zniknie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej nie tylko ja mam z tym problem. Znalazłem podobny temat na forum sony https://community.sony.co.uk/t5/android-tv/motionflow-issue/td-p/2352056/highlight/true

Rozwiązaniem jest oglądać filmy np przez playstation 4 lub inne urządzenie. Jednak kupując tv za 6k chcę aby wszystko w nim działało i żebym nie musiał kupować dodatkowego sprzętu by tak było.

Edytowane przez Qba6113

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


Witajcie,

Równo miesiąc temu zakupiłem 65XE9005. Po 3 tygodniach kiedy zbliżał się terimn wymiany/zwrotu tv (Saturn) postanowiłem sprawdzić ostatni raz matrycę.
No i moim oczom pokazał się biały, świecący pixel (widoczny tylko na ciemnych/czarnych planszach)
Zdjęcia poniżej

https://imgur.com/lVqhI7D
https://imgur.com/eeYKMvs

Pojechałem do Saturna w celu wybrania modelu na wymianę. Sprzedawcy otworzyli mi 4 nówki sztuki i KAŻDY miał walnięty minimum jeden pixel. Sami w to nie mogli uwierzyć.
Wkurzony pojechałem do domu i napisałem do Sony. Ci polecili przywrócenie ustawień farbrycznych...oczywiście nie pomogło.

Próbowałem bawić się wszystkimi migającymi programi, jscreenfixem, ugniatanie matrycy - NIC. Pixel nadal pięknie sobie świeci.
Przy normalnym użytkowaniu go nie widać, ale sama jego świadomość doprowadza mnie do szału :/ wcześniej miałem 2 modele Sony, 1 Samsunga i nigdy nie miałem nic podobnego.
Postanowiłem bardziej przycisnąć Sony. No i ma się ze mną jutro kontaktować serwis w celu ustalenia terminu naprawy, cokolwiek to znaczy (wymiana matrycy?)
Z tego, co czytałem w instrukcji 1 pixel nie kwalifikuje się do wymiany.

Pytania do Was:
- czy biały, świecący pixel to dead, stuck czy hot? Skoro świeci, emituje światło nie jest chyba martwy? Jestem nawet skłonny zapłacić komuś za jego skuteczne usunięcie o ile to możliwe.
- czy jeśli serwis zaproponuje wymianę matrycy, to zgadzać się? To miesieczny tv, i nie chcę by już był rozkręcany. Obawiam się, że przy wymianie pod ekran wejdą paprochy, będzie nierównomierne podświetlenie itd.

Czy wasze XE9005 również mają problem z pixelami, czy traifły Wam się idealne sztuki?

Będę b.b.b. wdzięczny za pomoc i rady.
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...