Skocz do zawartości
  • 0
Kubackjeee

Podświetlenie tyłu TV - LED RGBW lub Systemy w stylu Ambilight.

Pytanie

Napisano (edytowane)

Zacząłem ostatnio rozglądać się za jakimś podświetleniem do telewizora (panasonic 55cx700e po kalibracji u Maćka) do którego używam jedynie przystawki Xiaomi mi box 4k - większość materiału to filmy FHD przez Kodi, telewizja online, Youtube w 4k i Netflix w 4K (chociaż mój net narazie nie wyrabia więc i tak pewnie nie jest to pełne 4k). Jak się okazuje jest kilka ciekawych propozycji w tym temacie. Wrzucę te najbardziej interesujące wg. mnie i zapraszam do dyskusji i dzielenia się doświadczeniami, jeżeli ktoś już taki system posiada.

Na pierwszy ogień systemy imitujące philips Ambilight:

1.http://lab-team.com/index.php/pl/produkty/ambibox wygląda ciekawie i ma bardzo dobry sterownik z tego co czytałem. Ale najlepiej jak sygnał idzie przez PC lub rasberry pi. Nie wiem jak i czy to będzie działać z boxem androidTV (z tego co wyczytałem chyba tylko przez wtyczke do KODI). Napisalem maila do producenta, żeby trochę rozjaśnił sprawę, ale nie dostałem dzisiaj odpowiedzi.

2. https://www.ambivision.tv/ tutaj inna, droższa ale lepsza opcja. Niepotrzebne jest żadne dodatkowe urządzenie sterujące, podpinamy nasze sprzęty przez HDMI do pudełeczka i ono już robi całą robote. Wygląda naprawdę ciekawie i fajnie jakby ktoś mógł podzielić się opinią.

3. http://www.dreamscreentv.com/ tutaj rozwiązanie zza ocenu, podobne do ambivision + apka na telefon. Jak dla mnie rewelacja. Dużo pozytywnych recenzji na angielskich stronach.

O Lightberry nie piszę, bo trzeba mieć do tego pełen zestaw z raspberry pi na czele co daje wydatek rzędu 1100zł, a to już przesada (taki zaproponował sprzedawca).

 

Jeżeli ktoś nie chce zmiennych kolorów, to można wybrać taśmy LED. Jest to pewnie najpopularniejsze rozwiązanie, więc chętnie poczytam jakie rozwiązania taśm LED stosujecie u siebie. 

Bo jest troche opcji do wyboru - Czy ma to być Biały zimny, biały ciepły czy może RGBW? No i trzeba odpowiednio dobrać długość i jasność diod, żeby za mocno nie świeciło. Na telewizor 55 cali to chyba coś kolo 3 metrów co da około 180 diod (w dream screen na ten rozmiar przypada ok 90). Czy ma to być 5500 czy 3258?

Na Ali znalazłem fajną opcję z zasilaniem na USB - czyli podpinamy pod tv i włączą się i wyłącza wtedy kiedy TV. Nie widziałem nic podobnego na allegro.

https://goo.gl/mALqzl

RGBW - duża rożnica cenowa, nie za bardzo wiem z czego to wynika.

No i tutaj pytanie, który system uważacie za najlepszy. Mi z imitujacych Ambilight podoba się najbardziej Dream screen, ale ambivision to polski projekt więc i na wsparcie można liczyć.

Co do taśm LED to tutaj zupełnie nie mam pojęcia i liczę na opinie ludzi, którzy się na tym znają jakie konfiguracje są najlepsze.

Edytowane przez Kubackjeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na plaźmie miałem diody rgbw i mnie wystarczało. Odpalane pilotem. Koszt 40 zł.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja też mam taśmę LED którą nakleilem na tył TV i bardzo fajny efekt daje. Za 3 metrowa rgb z pilotem dałem 120 zł

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam taśmę Led RGB z pilotem. Za 5m dałem coś około 70-80zl na allegro. TV wisi dość blisko ściany ok.10cm. Lepszy efekt daje Led jeśli oddaliśmy tv od ściany na 15-20cm.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Szczerze mówiąc to nie rozumiem zbytnio szału na RGB, przecież i tak to biały, czy to 2800K czy 6500K będzie w 99% przypadków używany. No bo po co podczas filmu mieć czerwoną czy niebieską ścianę? Jeszcze ewentualnie pod mecz typowo można np. zielony/żółty trzymać, ale tak to film są na tyle dynamiczne, że nawet jeśli jest scena w dużą ilością czerwieni, to za minutę będzie już np. w jakimś domku i ten czerwony będzie wręcz po oczach dawać.

Normalny biały bez udziwnień to opcja lepsza. Dostałem taką taśmę RGB kiedyś z pilotem, to nie nadawała się do niczego, bo biały był..fioletowym. I co z tego, że kolorów ileś tam, że pilot, jak ten najpotrzebniejszy kolor był beznadziejnie odwzorowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja od początku używam jasno niebieski i bardzo dobrze to wygląda. Biały mi nie przypasował.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Diody 3258 czy 5050? Tasma RGB czy RGBW?

40 minut temu, ewaldus napisał:

Ja od początku używam jasno niebieski i bardzo dobrze to wygląda. Biały mi nie przypasował.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Diody 5050, a taśma chyba RGBW, bo biały tez jest.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Diody 5050, a taśma chyba RGBW, bo biały tez jest.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka





Używasz zimnego czy ciepłego białego? Ja bym chyba chciał rgbww czyli z ciepłym białym. Nie wiem czemu u nas taka duża różnica w cenie jest między zimna a ciepła. Zestawy 5m rgbw są po 50zl, rgbww za 150. Na chińskich portalach natomiast kosztują po tyle samo.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...