Skocz do zawartości
Tom0000

Nazewnictwo plikow ts i jak to widza odtwarzacze.

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jaki wystepuje to wielkosc pliku transport stream na plycie dvd. Znana mi jest metoda nagrywania do 4GB, ale z pewnoscia nie wszystkie sprzety odczytaja taki plik. Tak wiec pozostaje dzielenie pliku ts na porcje po max 2GB.
W przypadku dreamboxa wyglada to tak:
przyklad 1:
NazwaPlikuZKrotkimOpisem.eit
NazwaPlikuZKrotkimOpisem.ts
NazwaPlikuZKrotkimOpisem.ts.001
NazwaPlikuZKrotkimOpisem.ts.002
NazwaPlikuZKrotkimOpisem.ts.003
...

Plik eit jest bez znaczenia. Jesli zgrywka nie zmiesci sie w zadanej wielkosci (np.2G) to 2G+1bajt trafia do pliku rozszerzonego o koncowke .001
Taka konstrukcja pozwala dreamboxowi zinterpretowac zgrywke wieloplikowa i odtwarzac ja jednym ciagiem.

Jesli byloby tak:
przyklad 2:
NazwaPlikuZKrotkimOpisem.ts
NazwaPlikuZKrotkimOpisem.001.ts
NazwaPlikuZKrotkimOpisem.002.ts

To trzebaby recznie przelaczac sie na kolejne pliki podczas odtwarzania.

Jak ten problem jest rozwiazany w odtwarzaczach dvd typu snazio idd. ktore odtwarzaja zgrywki z plikow ts ?
Czy plyta z plikami jak w przykladzie pierwszym bedzie poprawnie dzialac ? Moze pliki z koncowka .001 nie beda wogole znalezione jako transport stream ?
A przyklad 2 bedzie strawny ? A moze musi to byc jeszcze w innym formacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na odtwarzaczach sieciowych typu Snazio, Buffalo, Kiss itd czy nawet x360 (MEDIA CENTETR) nie trzeba nic kombinować. Nagrywasz płytę w UDF plik 4,4GB .ts i każdy go widzi. Nie wiem co się stanie jak nagra się tak jak ty mówisz ale nie ma takiej potrzeby dlatego nie sprawdzę ; ) bo w każdym odtwarzaczu HD chodzi UDF płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tom0000' post='32389' date='01.01.2007, 22:20 ']Przeciez UDF ma ograniczenie do 4GB.[/quote]

No ja jakoś i nie tylko ja nagrywam pliki .ts w NERO 4400MB bez problemu w trybie UDF. (maksymalnie ile się da na płytkę DVD) Nero 7 ale i Nero 6. W sumie od lutego 2005 tak nagrywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, dobrze wiedziec , ze nowe sprzety sa kompatybilne z najnowsza wersja udf :rolleyes:
Ciekawe jaki standard jest uzywany z plytami na niebieski laser. Tez udf czy jakis inny. Jaki jest tam max. rozmiar pliku? (dla dreama max to 16G)
Przy okazji jakiego oprogramowania uzywasz? Najnowsza wersja ProjectX ma znacznie lepszy frontend GUI i latwo pozwala przerabiac MPG->TS, TS-TS, TS-MPG z zachowaniem wszystkich strumieni/pidow oryginalnej zgrywki (nie tylko video i audio).

Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='32390' date='01.01.2007, 22:30 ']No ja jakoś i nie tylko ja nagrywam pliki .ts w NERO 4400MB bez problemu w trybie UDF. (maksymalnie ile się da na płytkę DVD) Nero 7 ale i Nero 6. W sumie od lutego 2005 tak nagrywam.[/quote]

jest jakis zamiennik dla NERO?
pzdr.
J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...