Skocz do zawartości
emce2

Miał być projektor w sypialni a skończyło się na łóżku w salce kinowej :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

W końcu po wielu latach rozmyślania o własnym dużym ekranie przekułem to w czyn. Przy okazji remontu stwierdziłem, że to bardzo dobry moment na zrealizowanie tego marzenia. Ze względów logistycznych wybór padł na sypialnie, w której miał pojawić się projektor + ekran. Finalnie sypialnie przerodziła się w salkę kinową, w której nie pasuje tylko łóżko - no ale gdzieś trzeba spać :)

Pokój kinowy jest już prawie gotowy ale pracuję jeszcze nad drobnym wykończeniem. Postaram się o jakieś fotki i zrobię prezentację.

Na razie ekran jest wymalowany na kilkakrotnie gładzonej ścianie (budżet) i chciałbym zrobić do niego obramowanie. Kupiłem już czarny aksamit do jego obicia ale wciąż nie wiem z czego zrobić to obramowanie - myślałem o czymś lekkim jak np profile z PCV i przyklejeniu na taśmę dwustronną. Myślałem też o deskach sosnowych ale taka konstrukcja wymaga już więcej zachodu z montażem. Szerokość ekranu to 300cm. Będę wdzięczny za każdą sugestię.

2016-10-15 15.33.23.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Możesz wyrzucić łóżko, a postawić rozkladany fotel na którym po seansie będziesz spał. Żarty, oczywiście. Zazdroszczę Ci, ale nie salki kinowej, tylko łatwości z jaką pozbywasz się azylu spokoju, jakim jest sypialnia. Też przed kilkunastu laty w sypialni oglądałem filmy,co prawda nie z projektora ale jednak. I uwierz mi - teraz jest lepiej gdy w sypialni jedynym sprzętem elektrycznym jest lampka nocna. Nawet zegar jest nakręcany, a telefon zostawiam daleko poza (nie tak daleko , jednak, aby nie słyszeć sygnalu. Pewnie będziesz uwazał, że się mądrzę i moralizuję. Możliwe, ale uważam, że za kilka lat zrezygnujesz z salki na rzecz spokojnego snu. Życzę pięknego wykończenia, dobrych filmów i, co najważniejsze, spokojnych snów, bo zdrowy sen jest wazniejszy niż najpiękniejszy film. Pozdrawiam.

Edytowane przez Gandalf2305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma spanie do oglądania? Raczej się tego nie robi jednocześnie. 

Najpierw film, potem sex, a potem sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W

6 godzin temu, pmcomp napisał:

A co ma spanie do oglądania? Raczej się tego nie robi jednocześnie. 

Najpierw film, potem sex, a potem sen.

Wbrew temu co mowisz, w miarę upływu czasu, wlaśnie coraz częściej robi się to jednocześnie. Nawet młodym ludziom zdarza się zasnać  w czasie projekcji. Nie będe z Tobą dyskutował na ten temat, ale sam tego doświadczysz już w wieku ok 60 lat. Poza tym sypialnia to nie kino i jak sama nazwa wskazuje służy do spania, a to co kto w niej będzie robił to jego prywatna sprawa. Wiem, że Ty masz sypialniane oglądanie i będziesz tego bronil. Ja w sypialni śpię, a oglądam w salonie i będe stronnikiem takiego rozwiązania. A co do pozostałych spraw to im więcej kina  w sypialni tym mniej seksu. Bierz też pod uwagę to, że jeśli człowiek ma żonę (partnera) to w sypialni potrzebny jest kompromis w sprawie spania i nie zawsze będzie możliwość ogladania. No ale ,,wolnoć Tomku w swoim domku,, Ja przedstawilem tylko mój punkt widzenia. Pozdrawiam.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest podobne. ;) 

@emce2 Skoro masz czarną ścianę, to bym nie robił obramowania. Zamiast tego może pomyśl o ruchomych ramkach na górze i dole, wszak sporo filmów jest w formacie 21:9 czyli będą pasy (góra, dół) na ekranie 16:9. allformats.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej będę się upierał, że nie mozna jednocześnie i spac i oglądać. Na dużym ekranie oglądam również w salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...