Skocz do zawartości
MasterBialy

Samsung 55ku6000

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, MasterBialy napisał:

A na innym forum sprzedawca jakiś tam bardzo przekonuje mnie co do za[beeep]istości tego philipsa... że super itd i czerń jest piękna i 120Hz i kosztuje  często koło 3600zł.
Podobno ma lepszą czerń niż taki ks7000 (wg niego). Super ekstra no cuda na kiju... ambilight to fajna opcja :)
A  samsung się  psuje  cały czas. A ekipa HDTV  to propaganda samsungowska, a jeśli na necie samsung zbiera dobre opinie to dlatego ,ze w  2016 roku samsung zapłacił gruby  hajs za pozytywne opinie o nich.  I wracając do matrycy wg niego czerń to ona ma lepszą niż ta w VA.
 
No i komu tu wierzyć :P

Jeżeli on naprawdę tak pisze to jest po prostu gnojem, który celowo i w pełni świadomie wprowadza ludzi w błąd, zeby sprzedać im swój towar. Dramat i żenada :(

Komu wierzyć? To proste - liczba w pomiarach czerni (podałem Ci wyżej) oraz własnym oczom. Żaden obecnie produkowany IPS nie ma czerni na poziomie VA - żaden czy to Philips czy LG czy Sony czy Panasonic.

Poniżej masz zdjęcie, na którym jest IPS, który wg tego pana ma kontrast / czerń lepsza od ks7000 (też jest na zdjęciu) zgadnij który to ? :D

 

ks8000-group-large.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli koles pokroju kikiego :P

gdzie nie czytam recenzji to pisza ze ten philips to shit :)

miala byc aktualizacja do hdr ale nie wiem czy ja wprowadzili w koncu :)

 

pozostaje samsung tylko w takim razie bo jak juz mam te 3500zl to chce najlepsza z mozliwych opcji :)

martwi mnie tylko trwalosc samsunga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR w tv na IPS to oszustwo. Ten panel fizycznie nie jest w stanie wyświetlić szerokiego zakresu dynamiki. Nawet jeżeli potrafiłby zdekodowac HDR to efekt na ekranie nie ma nic wspólnego z prawdziwym HDRem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kimimaro09, @MasterBialy Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że na elektrodzie gość tak aktywnie się udzielający 'LOCOLOCO' i doradzający wszędzie Philipsa to właśnie też Kiki. Nawet to potwierdzał w jednym z wpisów, ale później się z tego wycofał. Tłumaczenie generalnie było takie, że używa dwóch nicków, bo jeden z nich był zajęty. Co jest totalnym absurdem, bo Kiki nie był zajęty na elektrodzie, a na swoim własnym forum tym bardziej mógł wybrać nick jaki chciał.

W istocie jednak ma to wyglądać tak, że kolejny ekspert (LOCOLOCO ma rangę nawet specjalną na elektrodzie) poleca Philipsy. Tak naprawdę jednak to jedna i ta sama osoba i nie ma co się dać nabrać.

Będzie Ci też wciskał TCL i kłamał jeśli chodzi o specyfikację. Generalnie u niego tylko Philips i TCL, czasami jakieś Hitachi też.

Miałem wcześniej IPSa, teraz VA właśnie i pomijam w tym momencie aspekty takie jak 'clouding', bo to cecha LCD LED i można różnie trafić, ale.. jeśli mogę użyć takiego sformułowania - 'głębokość czerni' to niebo a ziemia, na IPSie fragmenty czarne były zawsze zafarbowane na fioletowo/szaro, z czernią to nie ma nic wspólnego. Na VA jest dużo lepiej - czarny faktycznie przypomina czarny.

Użyłem słowa 'przypomina', bo jednak to nadal LCD LED, ta perfekcyjna czerń jest zarezerwowana dla OLEDów.

Edit: O, nawet znalazłem potwierdzenie, że LOCOLOCO to Kiki z jego wpisu:

http://www.hi-fi.com.pl/forum/3-kino-domowe/2912-ściemy-locoloco,-olsztyńskiego-sklepu-i-całego-hdtv-com-pl.html

"11. Nie mam setek nicków - bo nie ma tyle forów ./ uzywam na
wszystkich forach - trzech nicków {kiki , locoloco , Krzysztof G} - z
powodu podanych powyżej"

+

cała lektura w sieci:

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=kiki+locoloco&*

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gostek w przypadku innego zdania, czy otwartego stwierdzenia, że kit ludziom wciska, posuwa się nawet do pogróżek o banie w PW, choć tam to fikcja, cenzurują nawet PW ... Piszę to, bo sam doświadczyłem tego.

To kopia standardowej odpowiedzi na prośbę o pomoc w wyborze TV : W klasie cenowej masz trzy modele :
- TCL 58S7806 za 3199 zł
- Philips 55PUS6561 za 3699 zł
- Philips 55PUS7101 za 4150 zł

:D

Edytowane przez Onufrykor[beeep]ała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Onufrykor[beeep]ała napisał:

Gostek w przypadku innego zdania, czy otwartego stwierdzenia, że kit ludziom wciska, posuwa się nawet do pogróżek o banie w PW, choć tam to fikcja, cenzurują nawet PW ... Piszę to, bo sam doświadczyłem tego.

Z tymi wiadomościami to niestety prawda, czytają je i nawet była niedawno afera, gdyż wieloletni użytkownik dostał bana za wiadomość na PW, która się adminowi nie spodobała. Także nie istnieje tam prywatna korespondencja. Nawet admin punkt regulaminu przywoływał, który mówi o tego typu prawie - czytania PW i banowania/zawieszenia konta w razie 'widzimisię'.

No i jak cokolwiek negatywnego o Philipsie napiszesz, to Kiki od razu rzuca tekstami:

NIE KŁAM

JAK MOŻNA TAK PERFIDNIE KŁAMAĆ

NIE MASZ TEGO TV, ZOBACZ OPINIE Z CENEO!!!!11

Ale i tak z ostatnich najbardziej mi się na elektrodzie podobał jego 'selfown'. Zapraszam do genialnej lektury:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3312147.html#16306010

Od wpisu #15 do #20. Moderator i tak Kikiemu ten wpis wymoderował, jest odpowiednia notka. Bo wcześniej groził użytkownikowi 'Ludwik XVI', że zgłosi jego wpis do właścicieli TCL i może się skończyć pozwem o zniesławienie.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 55ku6072 ma niestety matryce lps... kicha mocno.

roznica jest spooora jesli o czern chodzi :)

A co do zakrzywionego ku6100 mi soe podoba i zakrzywienie nie rozeszkadza nawet jesli nie ogladam tv na wprost :)

wiec na tego 55ku6100 sie zdecyduje :)

Cóż. Kiki na elektrodzie nie sypał mi niczym chamskim co prawda, ale też namawiał na philipsa i ewentualnie tcl :)
I mówi że  pus6561 ma świetną  czerń :P
To zacząłem sie zastanawiać czy ten  poprzedni koleś na fb co mi polecał philipsa to nie ta sama osoba :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawdopodobnie, a na 100% :)
W porównaniu z 55ku6100 stojącym obok, czerń w ku6000 byłą że tak powiem, sto lat za murzynami :P

Poprawka do poprzedniego posta :)
55ku6072 ma  matrycę PLS, którą błędnie nazwałem IPS'em :)
Jak dla mnie jeden pies, bo VA i tak stoi na duzo wyższym poziomie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejna rewelacja :P
Samsung do 55ku6000 wkłada jednak w dalszym ciągu VA i PLS :)
Byłem dzisiaj w carrefour i ku6000 ma jak byk  VA, u mnie w sklepie po sprawdzeniu daty produkcji na pudełku (luty tego roku) 1 karton miał w sobie ku6000 na PLS, a  2 na VA.
Sprawdzaliśmy... Wiec loteria... przed zakupem należy sprawdzić ze sprzedawcą co siedzi w tym modelu TV :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według displayspec wersja 60" ma panel VA. Myślicie, że dla większego modelu też może być taka loteria?Szczerze mówiąc wolę dołożyć do 60KU6000 niż do wykrzywionej wersji 55KU6100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nikt Ci gwarancji nie da, bo skoro rzezbia przy innych przekątnych to czemu niby 60tka miałaby być nie do ruszenia. Trzeba niestety sprawdzać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś to interesuje  to kupiłem  55ku6100 na 36 rat :)

@ponury_stefan
No niestety... samsung miesza jak nienormalny w tych TV... aż strach takiego oddawać potem na gwarancję, bo jak naprawią matrycę to pewnie wrzucą PLS w miejsce VA... :/

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, MasterBialy1 napisał:

No niestety... samsung miesza jak nienormalny w tych TV... aż strach takiego oddawać potem na gwarancję, bo jak naprawią matrycę to pewnie wrzucą PLS w miejsce VA... :/

2:0 dla IPS. 6400 z morele.net nie miał VA. Za to obok, w innym sklepie na półce 6400 z VA. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55ku6100 przyszedł do mnie do odmu, podpiąłem i bardzo mi się podoba :)
Względem mojego starego funaia to jest niebo, a ziemia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakrzywienie nie przeszkadza wcale, nqwet jeśli patrzy się na TV z boku, czerń jest więcej niż zadowalająca, nic nie smuży tylko denerwuje upłynniacz który trzeba wyłaczyć, bo inaczej ruch jest rwany.
Smart chodzi więcej niż dobrze, denerwuje jednak  responsywność pilota w apce youtube.
Przy całkowicie białym tle nie widać żadnych "chmurek", a kolory nawet w fabrycznych trybach są jak najbardziej ok.
Może kiedyś pokuszę się o kalibrację :)
TV stoi przy oknie i nawet jeśli słońce świeci mi prosto w ekran to siedząc na wprost TV w ogóle tego nie widać.
Samo podświetlenie ekranu jest całkiem równomierne, fakt widać te pionowe strefy podświetlenia, ale to trzeba się przyjrzeć.
Ktoś mi pisał, ze nawet majac VA czerń w nocy nie będzie mega piękna, a ja mogę powiedzieć, że jest super... faktycznie jest to odrobinę fioletowe, ale nadal w porównianiu z matrycami IPS jest to kolor bardziej czarny, a nie szary :)
Na necie TV stoi teraz za 3000zł i od siebie mogę go jak najbardziej polecić w tych pieniądzach ;) 
Jedyne co mnie denerwuje to brak czystości obrazu przy oglądaniu TVP HD, jak na kazdym innym programie jakość jest super, bez szumów itd. to przy oglądaniu serialu rodzinka.pl obraz ma taki szary odcień z widocznymi szarymi plamkami... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie matryc Samsunga - powiedzcie proszę jak rozpoznać matrycę czy jest VA czy IPS? Chciałbym zamówić TV przez internet bo jest tańszy i chciałbym przekazać sprzedawcy jakich oznaczeń szukać, a sam nie mam pojęcia jakie oznaczenia stosuje Samsung. Z tego co wiem to pewnie kupując model zakrzywiony jest większa szansa lub 100% na VA bo zakrzywione matryce to chyba tylko Samsung produkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, szczuru1 napisał:

Mam pytanie odnośnie matryc Samsunga - powiedzcie proszę jak rozpoznać matrycę czy jest VA czy IPS? Chciałbym zamówić TV przez internet bo jest tańszy i chciałbym przekazać sprzedawcy jakich oznaczeń szukać, a sam nie mam pojęcia jakie oznaczenia stosuje Samsung. Z tego co wiem to pewnie kupując model zakrzywiony jest większa szansa lub 100% na VA bo zakrzywione matryce to chyba tylko Samsung produkuje.

IMO nie da się. Dopiero po włączeniu tv możesz sprawdzić reakcję ekranu na dotyk. Jutro przyjdzie do mnie czwarta sztuka 55ku6400 i nawet nie liczę na VA. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna sprawdzic paluchem tylko... odpalasz tv i jezdzisz paznokciem lekko orzyciskajac po ekranie, jesli za palcem przez cheile pozostaje ciemna smuga to jest to va :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mieliście okazję porównać jak gra PLS vs. VA w tym samym modelu? Bo nie wiem co brać - ryzykować Samsunga czy brać nowego TCL P60 z Androidem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pls to jest tragedia, stal obok w sklepie ku6000 na pls i kolory sa takie wyplowiale a czern nie jest czarna ani nawet coemno granatowa tylko po prostu szara... :/

nie polecam tv na pls

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...