Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się na rynku Zappiti 4K HDR w trzech wersjach:

mini,one i duo w cenach odpowiednio ok 1120/1350/1790 PLN

Znalezione obrazy dla zapytania zappiti 4k hdr

Kilka danych:

Nowa funkcjonalność ZAPPITI One 4K HDR
w porównaniu do poprzedniego modelu.

 
   ZAPPITI Player 4K  ZAPPITI One 4K HDR
 Procesor główny:  Realtek RTD1195  Realtek RTD1295
 CPU:  Dual core  Quad core
 System operacyjny:  32-Bit  64-Bit (A63)
 Pamięć cache:  512 KB L2  1 MB L2
 EMMC:  6 GB  16 GB
 Pamięć RAM:  1 GB DDR2  2 GB DDR4
 Złącze wyjściowe HDMI:  1.4a  2.0a / MHL 3.0 Tx
 Technologia HDR:  Nie  Tak
 Przetwarzanie 10-Bit:  Nie  Tak
 Gamut barw REC.2020:  Nie  Tak
 Codec 4K H.264:  Nie (HEVC only)  Tak (up to 24p)
 4K 60p:  Nie  Tak (4K 50p/60p)
 Auto Framerate:  24 / 60 Hz - 24p / 50 Hz  23.976 / 24 / 50 / 59.94 / 60 Hz
 23.976 Hz 4K:  Nie  Tak
 Rozdzielczość GUI:  720p  1080p
 HEVC max bitrate:  30 Mbps  350 Mbps
 BD Lite:  Nie  Tak (Playlists)
 Default subtitle setting:  Nie  Tak
 Default language setting:  Nie  Tak
 3D subtitles:  Nie  Tak
 3D depth setting:  Nie  Tak
 VP9 video codec:  Nie  Tak
 Codec audio WMA:  Nie  Tak
 Switch Ethernet Fonction (WAN):  Nie  Tak
 Wi-Fi 5G:  Nie  Tak
 Audio digital coaxial output:  Nie  Tak
 Zappiti Share (Multiroom video):  Nie  Tak (do 4 stref w jakości Blu-ray)
 Transfer w sieci lokalnej:  Zappiti Transfer (up to 20 MB/s)  SMB Server (up to 115 MB/s)
 Multi-tasks:  Limited  Tak
 OTA firmware update:  Nie  Tak
 USB firmware update with save settings option:  Nie  Tak
 Discrete IR codes ON/OFF:  Nie  Tak
 Backlit remote control:  Nie  Tak
 Sterowanie smarfonem / tabletem:  Tak (w wersji beta)  Tak (w wersji beta)

 

Kluczowe zalety odtwarzacza sieciowego ZAPPITI One 4K HDR.

  • HDR. Wyświetla materiał HDR poprawiając dynamikę kolorystyczną telewizora (projektora) HDR.
  • 10-bitów. Ciesz się 10-bitowym YUV dekodowaniem materiału w profesjonalnych układach. Dekodowanie 10-bitowe to przede wszystkim zalety podczas wyświetlania niuansów (1,06 miliardów odcieni kolorów zamiast 16 milionów przy dekodowaniu 8-bitowym).
  • HEVC/VP9: Zappiti 4K HDR obsługuje sygnał wideo H.265/HEVC aż do 4K. HEVC jest następcą H.264, pozwalającym na zmniejszenie wielkości pliku aż o 50%. Obsługiwany jest także VP9, nowy, bezpłatny kodek wideo zaprojektowany przez Google.
  • REC. 2020. Korzystaj z poszerzonej palety kolorystycznej, osiągając bardziej nasycone i głębsze kolory.
  • 4K 50/60p. Wyświetl obraz 4K 50p i 60p w rozdzielczości 3840x2160p przy 50 Hz lub 60 Hz.
  • Real Cinema. Automatyczne rozpoznawanie 24/50/60p (kompatybilne zarówno z 24 000 Hz, jak i 23 976 Hz).
  • Obsługa 3D Video. Odtwarzaj filmy 3D BD ISO w pełnej jakości Full HD z pogłębioną głębią i lepszymi detalami (dwukrotnie wyższa rozdzielczość niż przy 3D Side-by-Side i Top-Bottom). Dostępne są następujące ustawienia:
    - 3D image depth
    - 3D subtitle depth
    - 3D interface depth i inne.
  • Backlit RC. Łatwa kontrola dzięki wygodnemu pilotowi zdalnego sterowania. Całą rodzina odtwarzaczy sieciowych może być sterowana również przez bezprzewodową myszkę lub klawiaturę (do kupienia osobno). Odtwarzacze sieciowe Zappiti 4K HDR mogą być też sterowane przez systemy sterowania wiodących firm, jak: ProControl, RTI czy Control4.
  • Zappiti Share. Dziel się plikami wideo zgromadzonymi na wewnętrznej lub zewnętrznej pamięci z innymi odtwarzaczami sieciowymi Zappiti (w tym starszej generacji). W trybie Zappiti Share można stworzyć system multiroom wideo i odtwarzać do czterech różnych filmów równocześnie w czterech różnych pomieszczeniach i to w jakości Blu-ray!

 


Specyfikacja techniczna odtwarzacza sieciowego ZAPPITI One 4K HDR:

 Procesor:  Realtek RTD1295
 ARM Cortex® CA53 x4 (Quad Core)
 DSP:  Systemy DSP audio i wideo z przyspieszeniem sprzętowym wspomaganym sprzętowo przez 10-bitowego
 YUV. Optymalizacje wydajność sprzętu dla Zappiti UI.
 Pamięć podręczna:  1 MB L2.
 Pamięć RAM:  2 GB DDR4.
 NAN eMMC:  16 GB (5,0).
 Złącza:

 2 x HDMI 2.0a Wejście/Wyjście (TX/RX, CEC, Deep Color, 12 bitów, xvYCC, MHL 3.0) 
 3 x USB 2.0
 1 x USB 3.0
 1 x USB typu C
 1 x CVBS wyjście analogowe wideo (cyfrowe i analogowe wyjścia wideo są aktywne w tym samym czasie)
 1 x audio analogowe RCA (cyfrowe i analogowe wyjścia audio są aktywne w tym samym czasie)
 1 x SPDIF koaksjalne wyjście audio
 1 x TOSLINK optyczne wyjście audio
 1 x LAN Gigabit WAN Gigabit (Wi-Fi 5G)
 1 x SD / czytnik kart MMC
 1 x złącze AC, z włącznikiem ON/OFF

 Slot HDD:  Opcja HDD Rack z funkcją Hot Swap. Łatwo i szybko wymienisz wewnętrzny 3.5 '' SATA HDD.
 Źródła multimediów:  Zewnętrzny HDD poprzez USB
 Inne urządzenia USB (pamięć flash USB, czytnik kart USB, etc)
 Wbudowany czytnik kart SD (SD / SDHC / MMC)
 PC i NAS w sieci lokalnej (SMB, UPnP, HTTP )
 DLNA:  Pełna obsługa standardu DLNA (1.5 lub 2.0).
 Obsługiwane kodeki wideo:  HEVC, H.265, X265 (do 60p w 4K), MVC, AVC, MPEG-2, MPEG-4, VC-1, H.264 / X.264 (do Full HD 60p i 24p 4K)
 FLV, AVS, XVID, DIVX (od wersji 4), Sorenson Spark L70, VP9 HW (do 4K 60p)
 ultra wysokie poparcie bitrate (jusqu'à 350 Mbit / sw HEVC 4K).
 Formaty plików wideo:  3D BD ISO, BD ISO, BDMV, MKV, MPEG-TS, MPEG-PS, M2TS, VOB, AVI, MOV, MP4
 QT, WebM, DVD-ISO, VIDEO_TS, AVCHD 2.0 (AVCHD 3D, AVHD Progressive).
 Obsługiwane kodeki audio:  AC3, DTS, MPEG, MP3, AAC, LPCM, ALAC, APE, M4A, AIFF
 WAV, WMA, VSELP, FLAC, Ogg/Vorbis bezstratne formaty audiofile i wsparcie (do 192 kHz / 32-bit).
 Wielokanałowe formaty audio:  Bitstream, downmix stereo (DTS, DTS-HD MA, DTS-HD HRA, DTS: X
 Dolby Digital, Dolby Digital EX, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, Dolby Atmos). - z wyjściem SPDIF 
 Tylko HDMI obsługuje formaty HD audio, takie jak Dolby TrueHD i DTS-HD.
 Obsługiwane formaty napisów:  SRT (zewnętrzne), SUB (MicroDVD) (zewnętrzny), tekst (MKV), SSA / ASS (MKV, zewnętrzna)
 VobSub (MP4, MKV, SUB / IDX zewnętrzne)
 PGS (BD ISO, BDMV, M2TS, MKV), DVBSUB (DVB-T, DVB-S, DVB-C).
 Ethernet:  10/100/1000 Mb/s LAN + WAN.
 Wi-Fi:  8IEEE 802.11a / b / g / n, 802.11ac, 2,4 GHz / 4.900 GHz ~ 5,845 GHz (5,0 GHz ISM Band).
 Dwuzakresowy. Podwójna antena zewnętrzna.
 Bluetooth:  Bluetooth 4.0 : BT4.0
 Android 6.0:  Instalujesz i korzystasz z dodatkowych aplikacji poprzez Google Play.
 Niektóre aplikacje Android nie dają się sterować z pilota, wtedy należy użyć klawiatury i myszy
 (brak ich w zestawie).
 Mirroring multimediów:  Mirroring muzyki, zdjęć i filmów urządzeń z Androidem lub iOS.
 Pokaż na telewizorze zdjęcia z ostatniej podróży, lub posłuchaj swoich ulubionych piosenek.
 Sterowanie:  Integruje się inteligentnymi systemami sterowania domem poprzez gotowe sterowniki do
 Control4 , ProControl, RTI, Crestron
 Wymiary:  281 x 188 x 50 mm
 Waga:  1,7 kg (z antenami)

 

Cieszy info, że działa na nim airplay - na czym mi akurat zależy,

Niestety nie ma za wielu opinii na forum właścicieli poprzedniego modelu Zappiti Player 4K - a szkoda.

Wasze opinie o powyższym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis bazuje w duże mierze na możliwościach procesora RTD1295. Odtwarzaczy z tym procesorem będzie coraz więcej na rynku. Kluczowa będzie jakość oprogramowania i na ile opisane opcje będą dostępne w jednym programie do odtwarzania plików, a nie po trochu w kilku programach. Jak dla każdego urządzenia z Androidem, trzeba poczekać na testy gotowych urządzeń.

Wydaje mi się też zawyżona wartość transferów dla SMB. Spodziewam się raczej poziomu 30-40MB/s. 115 to max na łączu pojedynczym Gigabit, wyciągają tyle serwery NAS z dobrym procesorem. Tak więc ciekawe co pokażą testy.

BTW. Realtek planuje wypuścić też układ RTD1296, dedykowany do NASów, choć pewnie znajdzie się też w odtwarzaczach. Będzie w stanie obsłużyć też większe ilości pamięci RAM/FLASH(eMMC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy modelu 4K HDR Mini z 2017 roku:

Chłopaki od wielu lat nie potrafią zrozumieć podstawowej ergonomii tych urządzeń, a wystarczyło popatrzeć tylko na konkurencję - i to nawet tą sprzed 7-8 lat - wniosek: nikt tego nie testuje, lub testują tylko tzw. "brązowe nosy" - ostatnio bardzo popularni w dużo większych firmach:
- gdzie jest "lipsync"?
- napisów z plików tekstowych nie da się przunąć na samą dolną krawędź ekranu;
- czcionka napisów mogłaby być do wyboru - ciut grubsza byłaby ładniejsza dla ekranów poniżej 50";
- cała para poszła w ładną aplikację "Zappiti", która nie rozpoznaje w ogóle połowy filmów z podpiętej biblioteki, a tych hollywood'zkich - jakieś 20% - oczywiście można ręcznie podpiąć cokolwiek;
- efekt tego co powyżej: jedyną aplikacją do obsługi własnej multi-źródłowej biblioteki jest aplikacja "Explorer" - procesor najnowszy, a przewijanie po stronach ma lagi kilkusekundowe na 10Gbs serwerze!;
-  po jaką cholerę wielka kropa pauzy na środku ekranu, przez kilka sekund, zasłaniająca akcję, po każdym przyspieszeniu/cofnięciu filmu? - sprzedajemy sprzęt dla małp?;
- to samo z odtworzeniem filmu od początku, który już raz przerwaliśmy - menu wyboru odtwarzania od początku, lub od ostatniej pozycji powinno poprzedzać start filmu, a nie nakładać się na na start!;
- rozbudowany do przesądu - dla nerdów - podgląd właściwości filmu/pliku - gdzie tak naprawdę potrzebna jest tylko rozdzielczość, fps, oba kodeki dla wizji i fonii w aktualnie odtwarzanej konfiguraqcji i ewentualnie wybrane napisy - na wypadek gdyby TV nie przełączył się na właściwy tryb;
- CEC nie obsługuje telewizorów SONY - niezależnie od ustawień;
- napisy dodane (mają synchro w przeciwieństwie do fonii) - tryb "Auto" wyboru kodowania nie działa - musicie przejechać całą swoją bibliotekę w notepadzie i zdecydować się na jakikolwiek standard kodowania polskich znaków;
- napisów z oryginalnych płyt DVD/BD nie można obniżyć - 15 lat temu miały je odtwarzacze DVD Panasonic, a od 5 lat - np. Oppo;
- menu nie jest do końca spolszczone i ma błędy;
- jest tego więcej, ale juz naprawdę nie chce mi się pisać.

Jedyna zaleta: odtwarza wszystko, nawet stare *.ts z odbiorników sat (fonia do wyboru + napisy) i to w naprawdę dobrej jakości (włączając upscaling) - wrażenie organoleptyczne - odwzorowanie kolorów i poziomów szarości jest naprawdę dobre.Test sieciowy przeprowadziłem przez domyślnie zainstalowaną aplikację "Speedtest" - wyrzucił pełną prędkość łącza WAN - 250/45Mbs.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontunuujemy test:

- Najbardziej przeszkadza fakt, że fonia na HDMI jest jakieś 200-250ms przed obrazem, natomiast po S/PDIF jest mniej więcej OK. Powinno być przecież odwrotnie! Oczywiście przy braku możliwości synchronizacji A/V w Zappiti - czy nie możnaby po prostu skopiować odtwarzaczy Oppo - czyli -100/+200ms ustawiane dowolnie na stałe, z możliwością zmiany w każdym momencie? Od kilku lat nawet Dreambox'y dojrzały do tej standardowej funkcji. Efekt w Zappiti: podłączamy HDMI pod TV, albo np. soundbar (testowałem na genialnym JBL SB400) i fonia się rozjeżdża z obrazem! Podłączamy toslink pod wzmacniacz i nie trzeba wstawiać opóźnień. Powinno być odwrotnie. Napisałem do Zappiti - podzielę się oczywiście odpowiedzią. Pierwsze moje urządzenie z taką wadą.

- Wszystkie aplikacje, włączając YouTube są na tablety lub pod myszkę. Pilot ma co prawda wskaźnik, ale z drugiej strony konkurencja od 10 lat ma własne aplikacje YouTube - obsługiwany przez pilota tylko. Efekt w Zappiti: odpalacie YT i zamiast skupić się na przekazie, to przez 10 sekund próbujecie trafić wskażnikiem w ikonę powiększenia obrazu na cały ekran. To naprawdę dno, a wystarczyło skopiować Oppo, Sony lub większość innych producentów.

- Po wi-fi z Cisco WAP371 są zwiechy co 10-20min (powrót do listy odtwarzania), lub następnego razu mamy cofnięcie odtwarzania od momentu od którego zaczęliśmy, z modułem do 5min (po ostatnich aktualizacjach Zappiti i Explorer); znowu pierwsze urządzenie zrywające połączenie, w mojej konfiguracji, od lat.

- To dobre: tryb odtwarzania fonii "night" lub "comfort" (ustawienia Androida dostępne w ekranie głównym) przekłada się na modulację amplitudy fonii (w jakichkolwiek ustawieniach) według opadającego ping-ponga z modułem 1 i 2 sekundy (organoleptycznie na uszy) odpowiednio do ustawienia. Do tego trzeba słuchawek, albo systemu audio na średnią głośność - najpierw przestraszyłem się, że moje własne skopiowane płyty BD mają dalej Cinavia, ale po krókiej chwili okazało się, że odtwarzania trybów fonii trzeba po prostu wyłączyć. Najlepiej słychać na koncertach podczas oklasków lub ogólnego wzrostu poziomu fonii na wielu częstotliwościach jednocześnie.

- Na białym pasku (wyjątkowo za gruby, jak na współczesne ekrany) brakuje przycisku Play; w tym samym stylu podczas przyspieszania filmu przycisk OK nie reaguje na wznowienie odtwarzania - trzeba szukać przycisku Play pięć rzędów powyżej na pilocie (przynajmniej wiemy po co jest podświetlenie, naprawdę dobre, wszystkich klawiszy).

- Aplikacja Zappiti - puste foldery tam, gdzie film pełnometrażowy tworzy "serię". Oprogramowanie nie rozpoznaje poprawnie serii od sequeli.

- Nie można podpiąć ulubionego folderu w Explorerze - efekt jest taki, że do multimediów na serwerze trzeba się zawsze przebić poczynając od katalogu głównego. Szkoda, bo bardzo dobre QNAP'y z serii NMP (chipsety Sigma) miały to już 8 lat temu.

- Explorer pokazuje wszystkie pliki, a mógłby przecież mieć proste software'owe ograniczenie do plików medialnych jakiegokolwiek typu. Znowu chłopaki najwyraźniej nigdy nie mieli żadnego QNAP'a NMP w rękach.

- Przyspieszamy do następnego filmu (niezależnie od przypisanych rozdziałów) i co się dzieje: "aspect ratio" wraca do "full"; ręcznie korygujemy, jeżeli mamy pliki, na których bląd widać wyraźnie - niezależnie od ustawienia, jakie mieliśmy podczas, kiedy oglądaliśmy plik ostatnio. "Aspect ratio" potrafi być nieoczekiwany - nie ma czegoś takiego jak ustawienie domyślne - po załadowaniu nowej biblioteki będzie w domyśle "full", czyli jeżeli mamy kopie własnych płyt BD, to nie ma problemu na ekranie 16:9, ale jeżeli komuś z nas zamarzą się kopie filmów rodzinnych z kaset VHS lub nawet kamer na kasety miniDV w formacie 4:3 to będzie problem - trzeba wszystko przejechać przynajmniej przez jakiś soft (np. KMVToolNix) w celu ustawienia wartości domyślnych, ale w przypadku starych plików *.ts nie ma wyboru - po starcie każdego pliku "aspect ratio" trzeba ustawić ręcznie - jest do tego przycisk na pilocie. Wniosek: chłopaki nie opanowali jaki ma być domyślny aspect dla różnych plików - znowu pierwsze urządzenie dla mnie z takim "feature", jak to mawiał Jobs, a potem Cook o własnych produktach Apple, których nigdy na prawdę nie testowali. A wystarczy kilka linijek kodu powiązanego z różnymi rodzielczościami plus ustawienia domyślne.

- Ustawienia języka Explorer są natywne do konta podpiętego do Zappiti (zawsze będzie polski). W androidzie i Zappiti można wybrać angielski i będzie po angielsku, ale w Zappiti - opisach zawsze będzie po polsku, niezależnie od wybranych opcji w opisie i bazach danych filmów.

Pozdrawiam.

 

I ostatnia rzecz, której już wcześniej doświadczyłem: lista plików *.mpg przerzuconych bez żadnego konwertowania z rodzinnej kamery z dyskiem: odtwarzamy pierwszy plik, po czym mamy ochotę przeskoczyć do następnego - co się dzieje: przycisk >>I odpowiada poprzedniemu plikowi, natomiast I<< następnemu. Dno? Tak - totalne dno. Nie wiem co z Zappiti jarają, ale to musi być naprawdę dobry towar.

CEC nie obsługuje również TV Smasung - testowane w obie strony.

Tryb "repeat one" - np. film - nie działa w ogóle - mamy przeskok do następnego filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zappiti tech support odpowiedział na każdy punkt, który zgłosiłem (prawie każdy powyżej). Fmv 3.08 wprowadza duże zmiany. Po zakończeniu korespondecji poinformuję o wynikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy już coś wiadomo, czy w nowym firmware (3.08 i 3.09)

zostały usunięte wymienione wyżej błędy?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2017 o 23:48, Lunatyk napisał:

Zappiti tech support odpowiedział na każdy punkt, który zgłosiłem (prawie każdy powyżej). Fmv 3.08 wprowadza duże zmiany. Po zakończeniu korespondecji poinformuję o wynikach.

Witaj.

Jak obecnie z perspektywy czau oceniasz urządzenie? Czy w/w przez Ciebie mankamenty zostały choć w części wyeliminowane?

Pytam bo rozważam zakup jakiegoś odtwarzacza sieciowego, który będzie gotowy na nowe standardy m.in. 4K60hz, HDR, Dolby Vision oraz dźwięk HD 7.1 (Dolby Atmos, DTS X). Na tą chwilę jako playera wszelkiej maści remux'ów UHD korzystam z aplikacji wbudowanej w TV (OLED LGB6) ale funkcja HDMI ARC ogranicza mnie jedynie do DD i DTS 5.1 (filmy z wysokim bitrate też rwie). Już wstępnie byłem zdecydowany na ZAPITTI 4K HDR Mini ale ostudziłeś mój zapał.

Polecano mi tu na forum tańsze rozwiązania, tj. chińskie zabawki typu: MECOOL M8S PRO+ (z zainstalowanym Libreelec). Z tego co czytałem jak na swoją cenę (200-300zł) to dość wydajne urządzenia. Korzystałeś (korzystaliście) kiedykolwiek z podobnych urządzeń? Jeśli tak to czy jest jakaś istotna różnica w użytkowaniu w stosunku do droższych urządzeń typu Zapitti 4k hdr?

Będę wdzięczny za wszelkie porady i sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem Zappiti One 4k hdr,  do zakupu skłoniło mnie brak przesyłania dźwięku DTS HD Master Audio lub Dolby True HD przez kanał zwrotny ARC do amplitunera Pioneer VSX-1123 z telewizora SONY KD-65XD7505 ( przesyłany dźwięk to maksymalnie DTS 5.1). Obejrzałem 3 filmy w jakości 4k hdr:  Transformers ostatni rycerz (pojemność pliku 80 GB), Creed narodziny legendy (48 GB) , Szybcy i wściekli 8 ( 48 GB) . Pliki odtwarzałem z dysku zewnętrznego podłączonego do gniazda USB 3.0 odtwarzacza, początkowo odtwarzacz podłączyłem bezpośrednio do amplitunera który następnie przesyłał sygnał do telewizora. Wszystkie trzy filmy działały prawidłowo bez żadnych zacięć. Dźwięk został zdekodowany przez amplituner prawidłowo jako Dolby True HD 7.1 w przypadku Transformersa oraz DTS HD Master Audio 7.1 w przypadku dwóch pozostałych filmów.

Niestety telewizor nie przechwytywał obrazu hdr z uwagi, że mój amplituner nie posiada tej opcji.  Po podłączeniu  odtwarzacza bezpośrednio do telewizora obraz poprawnie odtwarzany z hdr.  Właśnie zamówiłem Rozdzielacz Splitter HDMI 1x4 HDR 4K UHD HDCP 2.2 w cenie 239 zł, po dostarczeniu rozdzielacza poinformuję o poprawności działania. Jako pierwsze moje spostrzeżenia po 3 dniach użytkowania: po podłączeniu odtwarzacza mozliwośc aktualizacji do wersji 3.09, w plikach mkv mozliwośc zmiany grubości czcionki napisów maksymalnie do size 40, mozliwośc zmiany kolorów czcionki napisów (dostępne kolory to: biały, czarny , zółty, zielony, czerwony, niebieski  ), mozliwośc regulacji wysokości napisów – tylko w górę, mozliwośc synchronizacji napisów w obie strony. Wszystkie te zmiany są niemożliwe w przypadku oryginalnej struktury bluray, bluray 4k hdr.

 

Edytowane przez italo
Dopisana treść
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując dalej oglądanie stwierdzono jednak możliwość zmiany regulacji wysokości napisów na oryginalnych strukturach bluray, bluray 4k hdr zarówno do góry jak i na dół. Odbywa się to jednak w inny sposób jak dla wcześniejszego opisu. W tym przypadku należy podczas odtwarzania nacisnąć przycisk menu, następnie pojawiają się zakładki z lewej strony, klikając na zakładkę advanced, następnie w prawo zakładka PGS subtittle offset standartowo ustawiona na wartości zero, zatwierdzając można wtedy zmieniać położenie do góry lub na dół w zależności od potrzeb. Należy to jednak wykonać po wcześniejszym włączeniu napisów przez przycisk subtittle.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2017 o 18:55, italo napisał:

Właśnie zakupiłem Zappiti One 4k hdr,  do zakupu skłoniło mnie brak przesyłania dźwięku DTS HD Master Audio lub Dolby True HD przez kanał zwrotny ARC do amplitunera Pioneer VSX-1123 z telewizora SONY KD-65XD7505 ( przesyłany dźwięk to maksymalnie DTS 5.1). Obejrzałem 3 filmy w jakości 4k hdr:  Transformers ostatni rycerz (pojemność pliku 80 GB), Creed narodziny legendy (48 GB) , Szybcy i wściekli 8 ( 48 GB) . Pliki odtwarzałem z dysku zewnętrznego podłączonego do gniazda USB 3.0 odtwarzacza, początkowo odtwarzacz podłączyłem bezpośrednio do amplitunera który następnie przesyłał sygnał do telewizora. Wszystkie trzy filmy działały prawidłowo bez żadnych zacięć. Dźwięk został zdekodowany przez amplituner prawidłowo jako Dolby True HD 7.1 w przypadku Transformersa oraz DTS HD Master Audio 7.1 w przypadku dwóch pozostałych filmów.

Niestety telewizor nie przechwytywał obrazu hdr z uwagi, że mój amplituner nie posiada tej opcji.  Po podłączeniu  odtwarzacza bezpośrednio do telewizora obraz poprawnie odtwarzany z hdr.  Właśnie zamówiłem Rozdzielacz Splitter HDMI 1x4 HDR 4K UHD HDCP 2.2 w cenie 239 zł, po dostarczeniu rozdzielacza poinformuję o poprawności działania. Jako pierwsze moje spostrzeżenia po 3 dniach użytkowania: po podłączeniu odtwarzacza mozliwośc aktualizacji do wersji 3.09, w plikach mkv mozliwośc zmiany grubości czcionki napisów maksymalnie do size 40, mozliwośc zmiany kolorów czcionki napisów (dostępne kolory to: biały, czarny , zółty, zielony, czerwony, niebieski  ), mozliwośc regulacji wysokości napisów – tylko w górę, mozliwośc synchronizacji napisów w obie strony. Wszystkie te zmiany są niemożliwe w przypadku oryginalnej struktury bluray, bluray 4k hdr.

 

Dzięki za info. Ja również przymierzam się do zakupu odtwarzacza sieciowego z podobnego powodu co Ty.

Myślę chyba jednak o najtańszym modelu MINI, bo poza kieszeniami HDD, 16 GB pamięci podręcznej oraz wyjściem coaxial chyba niczym istotnym te modele się nie różnią. Jeśli chodzi o przesył danych liczę że tak jak do tej pory sprawdzi się strumieniowanie danych z PC przez sieć domową. Próbowałeś może jak to działa w Twoim modelu Zapitti?

Co do amplitunera ja też mam Pioneera tyle że VSX 930 (u mnie HDMI 2.0 u Ciebie zapewne jest 1.4 stąd niekompatybilność i problemy z HDR).

Co mnie jeszcze interesuje to jak oceniasz jakość obrazu (zwłaszcza w porównaniu z odtwarzaniem materiałów UHD HDR bezpośrednio za pomocą TV) ?

Zapewne czytałeś powyższe spostrzeżenia użytkownika: "Lunatyk" Miałeś podobne odczucia? Głównie chodzi mi o problem synchronizacji fonii z obrazem. Być może nowy soft coś zmienił.

Raz jeszcze dzięki. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna próba to kopiowanie plików z jednego dysku zewnętrznego na drugi poprzez dysk zappiti. Do próby wykorzystano plik z filmem na oryginalnej strukturze Blu-ray o pojemności 22,5 GB. Czas kopiowania 13 minut, podczas kopiowania można oglądać film z innego dysku podpiętego bez żadnych zacięć, w jakości Blu-ray. Po przerwaniu odtwarzania i wznowieniu na środku ekranu kropka pauzy przez około 5 sekund, jak dla mnie żaden problem, wznowienie następuje od momentu przerwania pod warunkiem zatrzymania przyciskiem stop, który uaktywnia się po naciśnięciu przycisku ok na środku pilota, następnie wyświetla się na dole pasek nawigacyjny gdzie należy przejechać o jedną ikonę w prawo. Jest to działanie czysto intuicyjne, bez patrzenia na pilot. Niestety po wznowieniu zostaje wybrana pierwsza ścieżka  dźwiękowa, jeżeli wykorzystywana była 2 ścieżka  należy wybrać ją ręcznie poprzez naciśnięcie przycisku audio na pilocie. Menu nie jest do końca spolszczone, na chwilę obecną po 5 dniach użytkowania nie zauważyłem błędów w synchronizacji obrazu z dźwiękiem. Porównując jakoś odbioru plików 4k hdr pomiędzy telewizorem, który posiadam SONY KD-65XD7505 a odtwarzaczem zappiti jest na plus telewizora. Dokładnie chodzi o nasycenie kolorów, które z dysku zappiti jest mniejsze w porównaniu do telewizora. Aby uzyskać mniej więcej tą samą barwę nasycenia musiałem zwiększyć ją w ustawieniach telewizora o około 15 jednostek ( skala na telewizorze od 0-100, gdzie dla wejścia usb mam ustawione na 50, a dla hdmi gdzie podpięty mam dysk na 65), jest to działanie jednorazowe, ponieważ każde źródło hdmi lub usb jest ustawiane oddzielnie a następnie zapamiętywane przy ponownym odtwarzaniu z danego źródła.

Właśnie odebrałem zamówiony Splitter HDMI 1x4 HDR 4K UHD HDCP 2.2 który wprowadził trochę zamieszania, mianowicie po podłączeniu dźwięk pokazany przez amplituner to  PCM 2.0  a przy bezpośrednim podłączeniu wcześniej bez użycia splittera, jako Dolby True HD 7.1 a obraz ze splittera, jako 1080p. Dopiero  zmiana w ustawieniach dźwięku odtwarzacza: zakładka settings Sound & notification na opcje RAW spowodowała , że dźwięk z amplitunera to Dolby True HD 7.1 lub inny HD w zależności od filmu. Przy włączonej opcji dźwięku RAW chcąc oglądać film na przykład wieczorem bez użycia amplitunera należy przełączyć na opcję AUTO, aby uzyskać dźwięk na telewizorze.  Natomiast, jeżeli chodzi o obraz zmiana z 1080p na 2160p nastąpiła po zmianie ustawień w amplitunerze. Zauważyłem również problemy z włączeniem hdr bezpośrednio po rozpoczęciu odtwarzania. Pomogło dopiero wyjęcie wtyczki hdmi odtwarzacza i ponowne włożenie w przypadku bezpośredniego podłączenia odtwarzacza do telewizora, przy podłączeniu ze splitterem wystarczy wyłączyć przycisk power splittera i ponownie załączyć, nie wiadomo, po co jest opcja włączenia hdr wchodząc poprzez menu podczas odtwarzania następnie zakładka advanced i kolejno hdr na On jak to w ogóle nie działa.. Nie wyobrażam sobie, że za każdym razem podczas odtwarzania filmu 4k hdr musiałbym wyciągać wtyczkę hdmi z odtwarzacza i ponownie ją wkładać, aby tryb hdr został włączony. Na chwilę obecną wygodniejsze jest wyłączenie przycisku power w splitterze i ponowne włączenie do czasu znalezienia przyczyny, o ile to w ogóle będzie możliwe. Zdarzyło się również, że po obejrzeniu filmu 4k hdr chciałem oglądać film, w jakości bluray a opcja hdr nie została wyłączona automatycznie a wtedy już totalne przesterowanie kolorów, pomogło jak wyżej pisałem wyłączenie i ponowne włączenie przycisku power w spliterze. Na chwilę obecną nie udało mi się uruchomić strumieniowego przesyłania plików oraz mapowania dysku, jest to pewnie moja niewiedza w wyżej wymienionym temacie, co nie oznacza że zostawię to, jako niewyjaśnione.

Edytowane przez italo
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od wczoraj jestem posiadaczem Zappiti One 4K i po dosyć dużych męczarniach z ustawieniem dźwięku przestrzennego poprzez coaxial  nie mogę sobie poradzić z następującym problemem. Otóż mam kilka filmów w obrazach blu-ray lecz bez polskich napisów i chciałbym załadować napisy z osobnego pliku srt lecz nie widzę w tym odtwarzaczu takiej możliwości. Wcześniej posiadałem sidewindera 3se i tam nie było z tym żadnego problemu, wchodziłem do menu napisów i wybierałem ścieżkę do miejsca na dysku gdzie zapisane były napisy i ten już je widział. Czyżby w tym odtwarzaczu nie było takiej możliwości?

Z góry dziękuję za odpowiedź.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem, to takiej opcji nie ma, i nie będzie... Plik z txt musi być w jednym folderze z plikiem filmowym. Wtedy podczas odtwarzania, możesz je dowolnie włączać i wyłączać, ale gdy plik tekstowy jest osobno, to się nie wyświetli.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...