Skocz do zawartości
Don_Mariano

Sony 55 KD-XD8005 model z 2016 roku

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowym użytkownikiem forum i chciałbym się przywitać ze wszystkimi.Mam pytanie odnośnie wyżej podanego w temacie modelu telewizora tj.Sony 55 KD-Xd 8005 wyprodukowanego w pażdzierniku 2016 roku.Przeszukałem wątki zawarte w tym forum,ale nie mam jednoznaczej odpowiedzi(pewnej)na temat panelu matrycy użytego w tym modelu czy jest to IPS czy VA.Nadmieniam że dokonałem zakupu na razie nie podłączałem z racji zbliżającego się remontu i z tego powodu nasuwające się pytanie.Żeby sprecyzować chodzi mi o model z pełną podstawką pod telewizorem tzn.całą.Proszę o udzielenie garści opinii na temat użytkowania jak również czy ten telewizor dobrze radzi sobie z odwzrorowaniem ruchu jak i efektem smużenia oraz relacjami sportowymi.Dziękuję i czekam na informacje od szanownych członków forum.Pozdawiam..

thEOEPXFC1.jpg

Edytowane przez Don_Mariano
błędy
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W modelu X była 100Hz i VA , ale 49" już IPS. 55XD ma 50 Hz i VA. 55XD8505 ma IPS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.Swoją drogą w tym roku oglądając modele telewizorów z 2016 roku ma się wrażenie,że producenci w ramach oszczędności "odchudzili"modele swoich produktów porównując z modelami z 2015 roku.Należałoby się spodziewać podobnych parametrów lub nawet lepszych a tu coś kosztem czegoś.To jest moje zdanie szukając telewizora na miarę mojego zapotrzebowania i gustu.Myślę,że zakup tego modelu zaskoczy mnie mile w odbiorze i parametrach.Wiadomo że wszystko w ramach domowego budżetu finasowego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Don_Mariano napisał:

Dziękuję za odpowiedź.Swoją drogą w tym roku oglądając modele telewizorów z 2016 roku ma się wrażenie,że producenci w ramach oszczędności "odchudzili"modele swoich produktów porównując z modelami z 2015 roku.Należałoby się spodziewać podobnych parametrów lub nawet lepszych a tu coś kosztem czegoś.To jest moje zdanie szukając telewizora na miarę mojego zapotrzebowania i gustu.Myślę,że zakup tego modelu zaskoczy mnie mile w odbiorze i parametrach.Wiadomo że wszystko w ramach domowego budżetu finasowego:)

W przypadku Sony na 2017 r. sytuacja jest identyczna, tzn. TV z 2017 r. 'na wysokości' tych z 2016 r. będą takie same lub gorsze niż rok temu.

Pewnie w 2018 r. będzie podobnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Don_Mariano napisał:

Jestem nowym użytkownikiem forum i chciałbym się przywitać ze wszystkimi.Mam pytanie odnośnie wyżej podanego w temacie modelu telewizora tj.Sony 55 KD-Xd 8005 wyprodukowanego w pażdzierniku 2016 roku.Przeszukałem wątki zawarte w tym forum,ale nie mam jednoznaczej odpowiedzi(pewnej)na temat panelu matrycy użytego w tym modelu czy jest to IPS czy VA.Nadmieniam że dokonałem zakupu na razie nie podłączałem z racji zbliżającego się remontu i z tego powodu nasuwające się pytanie.Żeby sprecyzować chodzi mi o model z pełną podstawką pod telewizorem tzn.całą.Proszę o udzielenie garści opinii na temat użytkowania jak również czy ten telewizor dobrze radzi sobie z odwzrorowaniem ruchu jak i efektem smużenia oraz relacjami sportowymi.Dziękuję i czekam na informacje od szanownych członków forum.Pozdawiam..

thEOEPXFC1.jpg

Witam wygląda na to,że jest matryca IPS 60 Hz:

http://www.displayspecifications.com/en/model/0d686a2

https://www.fwdmagazine.be/review/test-sony-kd-55xd8005/21294

https://forum.setcombg.com/sony-телевизори/56801-sony-телевизори-2016-a-95.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RHJG napisał:

Kolego te linki kierują do modelu z 2015 roku spójrz na podstawkę od telewizora ma cienki kształt jest niepełna.Ja mam telewizor z załączonej minatury na górze mojego pierwszego postu.Właśnie w tym sęk gdy chcę sprawdzić matrycę jaka jest linki przekierowują do modelu z przed roku.Chyba do końca nie będę miał pewności jaka jest matryca:(.Jest taki bigos z tymi panelami,nie ma rzetelnej strony która sprecyzuje dokładnie ten model.Pozdrawiam.

Edytowane przez Don_Mariano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliłeś przypadkiem z modelem 55XD8505 on ma taką podstawkę ? Ostatnie dwa linki są jak najbardziej aktualne....Pozdrawiam RH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa jest jaka jest, kup mikroskop kieszonkowy x100,kosztuje grosze, będziesz wiedział na 100% jaka jest matryca.....Porównasz z fotkami w sieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, RHJG napisał:

Podstawa jest jaka jest, kup mikroskop kieszonkowy x100,kosztuje grosze, będziesz wiedział na 100% jaka jest matryca.....Porównasz z fotkami w sieci...

Witam.Potwierdzone informacje od Sony info ze strony  dla celów informacyjnych.Tabelka z typami matryc wypuszczonymi na UE 2016
SONY WD603
32 "- VA 
SONY WD653 
40 "- VA 
48 "- IPS 

SONY WD75 
32 "- VA 
43 "- VA 
49 "- IPS 

SONY XD7x 
Wszystkie "- IPS 

SONY XD80 
43 "- VA 
49 "- VA 
55 "- VA 

SONY XD83 
43 "- IPS 
49 "- IPS 

SONY XD85 
55 "- IPS 
65 "- IPS 
75 "- IPS 
85 "- VA 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XD80 tylko 43" ma VA, większe są na IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to masz dobrą wiadomość ? Tylko jak znam życie firmy potrafią tak mieszać matrycami (muszą mieć zapasy etc...),że różnie z tym to bywa później.Menu serwisowe lub mikroskop kieszonkowy -100 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony KD-55XD8005 klient, który kupił ten tv. ;)

Duda-BW-final2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.02.2017 o 21:46, artomoher napisał:

Sony KD-55XD8005 klient, który kupił ten tv. ;)

Duda-BW-final2.jpg

Jeżeli to nie jest zmontowane, to bardzo dziwne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupy w czarny piątek, dlaczegóż to dziwne? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...