Skocz do zawartości
piotr3kk

Jaki projektor za ok. 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuję zakup projektora za ok. 2500zł, prawdopodobnie na raty 0%. W temacie tym jestem zupełnie zielony. Troszkę już poprzeglądałem różne strony, fora itp i mam problem z wyborem projektora dla siebie.

 

Modele, które mnie zainteresowały to Optoma hd141x, Benq w1070 i Epson eh-tw5300. Ostatnio byłem u kumpla, który ma Benq w1070 i bardzo spodobał mi się ten rzutnik, takie coś by mnie zadowoliło :D, efekt tęczy nie był dla mnie zauważalny. Czy Optoma hd141x jest w stanie dać te same wrażenia? Epson jest warty uwagi?

 

Projektor głównie będzie używany do filmów i grania na konsoli. W chwili obecnej wyświetlany obraz będzie z odległości 2-2,5m na ścianę, a w niedalekiej przyszłości na ekran projekcyjny.

 

A może jesteście w stanie coś polecić innego?

Będę wdzięczny za każdą poradę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak pozostałe do konsoli, ale Epson jest bardzo fajny i dłuższą ma też żywotność lampy, tyle z poziomu użytkownika w/w. Kolory ma bardziej nasycone od pozostałych, może minimalnie gorszą czerń od 1070. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzień jak każdy, trzeba zaciemniać pokój, input jest miedzy 26 a 30ms.

Oczywiście bez zaciemniania da się, jednak co zaciemnione to zaciemnione. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A polecicie jakis konkretny model epsona? Jak pozniej z przelozeniem cena/jakosc? Lepiej dolozyc np jeszcze 500 zl i kupic cos lepszego ?czy odczucia z ogladania beda nadal te same i zeby poczuc roznice trzeba by dolozyc o wiele wiecej?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taki chyba najbardziej uniwersalny to TW5350. Do grania, filmów i sportu za rozsądne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że główną i chyba jedyną różnica między TW5350 a TW5300 jest to, że 5350 posiada funkcje WiFi?

 

Warto dopłacić te 400-500zł do Epson TW5300 czy nie odczuje dużej różnicy miedzy nim a Optoma hd141x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może tak. Sprawdzałeś speca to pewnie wiesz lepiej. Z tego co pamiętam to tak jest. Co do Optomy nie znam. Nie testujemy tych projektorów póki co. Ale w tej cenie nic lepszego już nie znajdziesz tak czy siak. To są porównywalne konstrukcje tylko DLP ma inne zalety a 3LCD inne. W testach wszystko jest na portalu. BenQ lepszy do kina a Epson bardziej uniwersalny (do sportu lepszy) ale bez takiej czerni pod filmy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotr3kk napisał:

A to nie jest tak, że główną i chyba jedyną różnica między TW5350 a TW5300 jest to, że 5350 posiada funkcje WiFi?

 

Dokładnie tak jest. Z tą czernią miedzy tymi wymienionymi ,to aż tak dużej różnicy nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Optomę HD141X aktualnie używam Benq W1070+ powiem tylko tyle za kilka złotych więcej kup Benq i ciesz się obrazem.

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...