Skocz do zawartości
Domelo20

Telewizor 55-65" w okolicy 5kpln.

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Brak info.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? najczęściej 1-4.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? raczej prosto, sporadycznie pod kątem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony ekranu jest zadaszony taras i tam wpada najwięcej światła.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 42LG5000 - nagle padł.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Szybki interfejs, przyjemne kolory i dobra ostrość.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder evobox.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Cały dzień.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, filmy.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? przeglądarka sporadycznie, a aplikacje to głównie YT.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? I w dzień i wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? Optymalnie 60".
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wygięte matryce, wolne działanie, wyblakłe kolory.
19. Preferencje co do marki ? LG, Sony.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Niepotrzebne.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000, może ciut więcej jeśli naprawdę warto, ale dobrze byłoby wydać mniej ;)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej nie.

 

Witam, w imieniu brata, szukam dobrego telewizora, który zastąpi jego starego LG, który po ok. 8 latach padł. Jestem stałym czytelnikiem forum, więc mniej więcej wiem czym warto się zainteresować, ale jednak jest tego zbyt dużo. Z interesujących modeli wybrałem te:

55":

LG 55UH7707 - idealny byłby 60", ale niestety jest za drogi...

Sony KD-55XD8005 - Nie wiem co o nim myśleć...

Sony KD-55X8509C - warto jeszcze w ogóle myśleć nad modelem z 2015 roku?

58":

PANASONIC TX-58DX700E

Panasonic TX-58DX750E

60":

LG 60UH6507 - naprawdę tak źle jest z tą matrycą? Będzie to miało jakieś znaczenie, gdy głównie będzie oglądana telewizja w 1080i? I czy ten model posiada suwaki od płynności?

Samsung 60KU6072 - ewentualnie coś innego z tej serii, byle z matrycą płaską.

SAMSUNG UE60J6240 - cenowo bardzo kusi, ale to już jednak nie bardzo przyszłościowy telewizor, no i jak dobrze pamiętam, to było coś nie tak z ich matrycami?

Chętnie poczytam Wasze spostrzeżenia nt. modeli, które wymieniłem, ewentualnie możecie też podrzucić swoje propozycje :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Domelo20 napisał:

 

Sony KD-55X8509C - warto jeszcze w ogóle myśleć nad modelem z 2015 roku?

Nad tym zdecydowanie, jeżeli nie dostaniesz sztuki ze zwrotów/ekspozycji. Tegoroczny XD85 też jest spoko, mimo że to ten okrutny, paskudny, wyklęty IPS. ;)

 

11 godzin temu, Domelo20 napisał:

 

LG 60UH6507 - naprawdę tak źle jest z tą matrycą? Będzie to miało jakieś znaczenie, gdy głównie będzie oglądana telewizja w 1080i? I czy ten model posiada suwaki od płynności?

Samsung 60KU6072 - ewentualnie coś innego z tej serii, byle z matrycą płaską.

Te dwa sobie daruj. Wszystkie LG z serii UH6 to porażka pod tytułem "RGBW", a KU60 to smutny model. Samsung zaczyna się od KS7000, zresztą niedługo szykuje się dobra obniżka na 60 calową wersję tego modelu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jakie cechy ma matryca RGBW - pytanie tylko, czy przeciętny zjadacz chleba, zobaczy jakieś jej wady. Nie ukrywam, że ten LG bardzo kusi stosunkiem ceny do rozmiaru. Do tego nie bez znaczenia jest przywiązanie do marki.

Szkoda, że niektórzy producenci, nie mają w ofercie rozmiarów pośrednich między 55" a 65" - wtedy byłoby znacznie więcej ciekawych telewizorów.

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O LG niewiele dobrego można rzec w kontekście jakości obrazu poza Oledami. Poszedłbym osobiście w dwa typy Panasonica dx700 -w 58 calach cena znakomita lub bardzo sympatycznego Samsung serii KU6... w 60 calach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xisiek, wiem że masz sporą wiedzę, że gardzisz IPSami, ale powiedz mi szczerze - widziałeś na oczy model KU60? :) Powtórzę raz jeszcze - Samsung zaczyna się od KS7000.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, że widziałem -jak inaczej mógłbym proponowac?! Przy ograniczonym mocno budżecie  z pełną odpowiedzialnością polecam w 60 calach właśnie ten tv - relacja cena/obraz - znakomita.

KS7000 lepszy i owszem ale - droższy o 50% - dodając do tego odstające obudowę i wysyp matryc z wadliwymi pixelami ...hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukając TV dla siebie, odniosłem wrażenie że sprzedawcy się wstydzą tego modelu - i w sumie rozumiem dlaczego, po wyświetleniu moich materiałów to ten model wypadał słabo, w porównaniu do KS7000, do Sonego XD85, a nawet do XD70 (który chyba miał być podobną półką). KU60 jest słaby. :)

Edytowane przez JarekWML
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A że IPS to dziadostwo widoczne nawet za dnia najlepiej świadczy focia chłopaków z rtings.com

ks8000-group-large.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, JarekWML napisał:

Nad tym zdecydowanie, jeżeli nie dostaniesz sztuki ze zwrotów/ekspozycji. Tegoroczny XD85 też jest spoko, mimo że to ten okrutny, paskudny, wyklęty IPS. ;)

 

Te dwa sobie daruj. Wszystkie LG z serii UH6 to porażka pod tytułem "RGBW", a KU60 to smutny model. Samsung zaczyna się od KS7000, zresztą niedługo szykuje się dobra obniżka na 60 calową wersję tego modelu.

Nie wszystkie LG seriiUH6.. mają matryce "RGBW", UH63 mają inne matryce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A że IPS to dziadostwo widoczne nawet za dnia najlepiej świadczy focia chłopaków z rtings.com

ks8000-group-large.jpg

Mam w domu jednego IPSa i poza czernią nie narzekam specjalnie na obraz, chociaż VA w Sony w755c, którego mam w innym pomieszczeniu, wypada znacznie lepiej.

Mógłbyś podrzucić linka, do tego gdzie znalazłeś to zdjęcie?

EDIT: Dobra, już sobie znalazłem ;)

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, byliśmy w kilku sklepach i seria 6507 od LG skutecznie nas od siebie odwiodła, mimo, że sprzedawca z media expert usilnie próbował nam wepchnąć ten model

Gdyby w MM były raty 0% to wybór padł by na sony w855c, ale niestety w aktualnej ofercie znacznie przekracza budżet. Wie ktoś kiedy można się spodziewać rat 0% w MM?

Co powiecie o samsungu 60j6240? A jeśli nie to, to jakaś alternatywa minimum 55" do 4 tysięcy na matrycy 100Hz?

Napisane Z3c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J6240 też odpada. Dam znać jak coś zostanie wybrane.

A jeszcze co do LG serii h6507, to patrząc na to jak one świecą, nie wiem czy lepszym wyborem nie byłby nawet jakiś tcl czy thomson, które biorąc pod uwagę znacznie niższą cenę niż tej serii LG, świecą całkiem nieźle.

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wjechał 65w855c :D Wszystko super, jedyny problem to widoczne pionowe pasy na jednolitym tle, głównie białym, albo szarym (np. w menu) muszę poczytać czy ten typ tak ma...

Napisane Z3c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo trafiłeś na to co parę razy pisałem - sztukę ze zwrotów niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo trafiłeś na to co parę razy pisałem - sztukę ze zwrotów niestety.


Była to ostatnia sztuka na magazynie, fabrycznie zapakowana.

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zawsze Ci powidza żeby zepchnąć ostatni egzemplarz. To model z 2015 roku, więc wiesz trochę czasu minęło. Poza tym mogę dodać, że testowałem kiedyś serie 755c (855 to to samo +3D) i to co rzuciło mi się w oczy to zupełny brak dse - czyli tych pionowych pasów właśnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak zawsze Ci powidza żeby zepchnąć ostatni egzemplarz. To model z 2015 roku, więc wiesz trochę czasu minęło. Poza tym mogę dodać, że testowałem kiedyś serie 755c (855 to to samo +3D) i to co rzuciło mi się w oczy to zupełny brak dse - czyli tych pionowych pasów właśnie. 


Widocznie trafiłeś na świetny egzemplarz, bo czytając choćby to forum czy inne, zagraniczne, okazuje się, że problem jest dość powszechny. Powiem szczerze, że zawiodłem się na tym podświetleniu w w855c, bo myślałem, że direct led będzie bardziej równomierne niż edge led które mam w 55w755c - a okazuje się, że w755c jest dużo lepszy jeśli chodzi o równomierność, a już nie wspomnę o tych pasach, których na w755 nie ma.

Napisane Tablet Z.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Domelo20 napisał:

 


Widocznie trafiłeś na świetny egzemplarz, bo czytając choćby to forum czy inne, zagraniczne, okazuje się, że problem jest dość powszechny. Powiem szczerze, że zawiodłem się na tym podświetleniu w w855c, bo myślałem, że direct led będzie bardziej równomierne niż edge led które mam w 55w755c - a okazuje się, że w755c jest dużo lepszy jeśli chodzi o równomierność, a już nie wspomnę o tych pasach, których na w755 nie ma.

Napisane Tablet Z.
 

 

Cieszę się że to poruszyłes, to jest właśnie ten paradoks, przy okazji jakiegoś tam wątku o tym pisałem, niby Direct LED idealne rozwiązanie dla równego podświetlenia a tu się okazuje, że krawedziaki potrafią być rowniejsze. Ot zagadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Widocznie trafiłeś na świetny egzemplarz, bo czytając choćby to forum czy inne, zagraniczne, okazuje się, że problem jest dość powszechny. Powiem szczerze, że zawiodłem się na tym podświetleniu w w855c, bo myślałem, że direct led będzie bardziej równomierne niż edge led które mam w 55w755c - a okazuje się, że w755c jest dużo lepszy jeśli chodzi o równomierność, a już nie wspomnę o tych pasach, których na w755 nie ma.

Napisane Tablet Z.


Ale 65w855 nie jest direct led. Jedyny który był to 65x8509

-->>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 65w855 nie jest direct led. Jedyny który był to 65x8509

-->>



Kiedyś tutaj czytałem, że to direct led.

Napisane Z3c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 21.01.2017 o 22:43, JarekWML napisał:

Nad tym zdecydowanie, jeżeli nie dostaniesz sztuki ze zwrotów/ekspozycji. Tegoroczny XD85 też jest spoko, mimo że to ten okrutny, paskudny, wyklęty IPS. ;)

 

Te dwa sobie daruj. Wszystkie LG z serii UH6 to porażka pod tytułem "RGBW", a KU60 to smutny model. Samsung zaczyna się od KS7000, zresztą niedługo szykuje się dobra obniżka na 60 calową wersję tego modelu.

skąd informacje że na tego Samsunga ue60ks7000 będą przeceny? Bo przymierzam się do jego kupna, ale narazie ceny powoli rosną, z 5800 juz 6100 najtaniej w internecie.

Edytowane przez BartPe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...