Skocz do zawartości
pmcomp

Co się u mnie zmieniło w HD w roku 2006?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

koniec roku zbliża się wielkimi krokami, jedni robią plebiscyty, a ja zrobie podsumowanie czyli rachunek HD-sumienia za 2006 :lol: :

Co się u mnie zmieniło w HD w 2006 lub wydarzyło nowego?

- moja kolekcja filmów w HD ma już 590 pozycji :blink: (życia nie starczy żeby to wszystko obejrzeć),
- zmieniłem oba świecidła zwane potocznie telewizorami: najpierw do sypialni zawitała Plazma Panasa 37PV60 zamieniając wysłużonego 17-o letniego Soniaka CRT, a potem, niedawno, do salonu przywieźli full HD tylną projekcję oczywiście (bo ja jestem tylnoprojekcyjny ortodox ;) ) SONY KDS-70R2000. WOW - teraz mam prawdziwe kino, 1080p i obrazik żyletka, plazmy i LCD-ki się chowają :lol::P .
- przybył też nbox HDTV recorder no i mamy kolejne źródełko obrazu HD (jak patrzę na SD to mi się rzygać chce, błeeeeee :angry: )
- upgrade mojej domowej sieci LAN do standardu Gigabit (co by multimedia szybciutko latały)
- odbył się zlot i poznałem innych HD-maniaków (BTW należy szybciutko zrobić drugą edycję zlociku ;) ).

A jakie wyzwania na 2007?
- mam nadzieję, że już w styczniu zawita do mnie AMEX ( [url="http://www.amexdigital.com/"]http://www.amexdigital.com/[/url] ) i stając w salonie stanie się multimedialnym centrum rozrywki (ha, nawet z nagrywającym niebieskim ryjem na pokładzie), zastępując wysłużonego Buffalo Link Theater, który wyleci do sypialni.
- a jak kasiorki wystarczy to może i zanabędę na drodze kupna taki kubełek z pamięcią: [url="http://www.buffalo-technology.com/products/product-detail.php?productid=140&categoryid=19"]http://www.buffalo-technology.com/products...p;categoryid=19[/url]

A wszystkim HD-maniakom życzę spełnienia wszystkich HD-marzeń !!!!!!!!!!!!!!.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Nie pisuję zbyt często na Forum (co widać po liczbie postów), jednak czytam je regularnie od około dwóch miesięcy. Jako, że pmcomp założył taki fajny wątek podsumowujący rok z punktu widzenia Forumowiczów, postanowiłem się przyłączyć.

U mnie w 2006 roku HD się rozpoczęło. W pokoju stanął 50" tylnoprojekcyjny Sony KDF 50E2010. Do niego od razu zakupiłem Nboksa HDTV (na razie sam nie wiem czy zmieniać na rekordera). Wysłużony odtwarzacz DVD Yamahy zmieniłem na Samsunga HD950. No ale wracając do HD, zakupiłem Xboksa 360 a do niego oczywiście napęd HD DVD. Obecnie mam 3 oryginalne filmy HD DVD: King Kong (był razem z napędem), Harry Potter And The Goblet Of Fire oraz Constantine. Poza tym oglądam filmy HD z mojego MacBooka podłączanego do telewizora kablem DVI-HDMI.

W przyszłym roku z pewnością zakupię PS3, no i oczywiście będę rozszerzał moją kolekcję filmów na HD DVD oraz BluRay.

Dla mnie HD się dopiero zaczyna, jednak już wiem, że to jest to.

Życzę wszystkim HD-maniakom jak najlepszych wrażeń wizualno-dźwiękowych, jak największych kolekcji i wyrozumiałych żon (takich jak moja) nie mających nic przeciwko wydawaniu pieniędzy na filmy HD :lol:

Edytowane przez Stopczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany co za temat ; ) przecież to był cały rok w HD!!! Aż nie wiem od czego zacząć :blink:

[1]Założyliśmy forum o tak, to chyba największy wyraz HD Maniactwa. Każdy tutaj dołożył kawałek "swojego". Może osób nie będę wymieniał bo każdy dobrze wie kto co zrobił i robi dalej w większym lub mniejszym stopniu :rolleyes: Status HD Maniak 1080p też o tym mówi : ) Ja już widzę nowych HD Maniaków : ) na horyzoncie. Dziekuję za wsparcie każdemu z osobna.

Ps. A kto wie, że np. całe nasze logo itd wymyślił kolega Maro? A zna ktoś admina forum kolege Spannera? hehe oj sporo dzieje się za plecami ; ) a to ciekawe rzeczy - może kiedyś opiszemy

[2]Sprzęt? Było tyle testów sprzętu w tym roku, że aż trudno powiedzieć co było ważniejsze. Ja już jestem zboczony na tym punkcie ; / Blu-ray, HDDVD, masa telewizorów, cała telewizja nowej generacji, konsole X360, PS3 itd O_o Ten rok stał pod szyldem H D T V i naprawdę było co robić. Oby następny był rozwinięciem tego roku. Oby jeszcze więcej klocków przybyło do domu ;) czego Wam i sobie życzę

[3]Filmów w HD nawet już nie liczę. Tylko dokupuję nowe szafki na DVD ; ) poprostu mania zbieractwa jest nie do ogarnięcia.

[4]Zlot! Zlot był cool : > Liczę na kolejny w nowym roku jak tylko zrobi się ciepło:) Jest tyle nowych twarzy, że naprawdę warto by się spotkać i podyskutować:rolleyes:

To chyba tyle na szybkie podsumowanie. Swoje myśli zapewne rozwinę ale juz nie dzisiaj :rolleyes:

Pozdro dla wszystkich HD Maniaków - mam nadzieję, że za rok też będziemy sumować wszystko :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krótko co doszło
Sprzętów co nie miara (już wiem po swoich planach, że w następnym roku będzie tego wszystkiego 2 razy tyle).
Filmów podobnie
Ale przede wszystkim niesamowicie dużo więcej praktycznej wiedzy, między innymi. dzięki temu forum, za co dziękuję wszystkim użytkownikom.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślę, że ten rok był przełomowy w dziedzinie HD (w Polsce), i że w następnych latach już tyle się nie wydarzy.

u mnie pojawił się TV HD: Sony KDF 50" oraz X360.
gry chodzą w HD, natomiast materiał filmowy na razie w postaci trailerów z X360 lub z kompa odtwarzam.

na filmy HD nie mam wielkiego parcia z dwóch powodów:
- jakość DVD prezentuje się bardzo dobrze na moim TV
- żadna technologia jeszcze nie dojrzała i jak na razie jest utrudniony dostęp do materiału HD.

telewizja cyfrowa HD też jeszcze raczkuje, nie chcę być beta testerem. myślę, że za kilka miesięcy gdy to się ustabilizuje, wtedy na spokojnie, przy większej konkurencji coś wybiorę.

podsumowując: myślę, że świat zmierza w kierunku HD, poczyniono już wiele przełomowych kroków, ale u nas "rewolucja" HD zaczęła się stosunkowo późno i musimy jeszcze chwilę poczekać na upowszechnienie się pojęcia HD wśród ludu. wtedy to nastąpi upowszechnienie i ułatwienie dostępu do wszystkich zagadnień związanych z HD - do sprzętu, materiału, wiedzy itd.

czego sobie i wszystkim życzę w Nowym 2007 Roku :-)

pozdrawiam,
helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam HD maniaków :(

(1)To przełomowy rok i chyba nie tylko dla mnie ( chociaż do prawdziwych pasjonatów dużo mi brakuje ) :(
Powoli powszechne HD wchodzi pod strzechy ( Ukłony dla ITI - ale nie poprzestajcie na tym ) bo czym ono było do tej pory "HD maniactwem"
Konkurencja na rynku platform ( chyba na zapowiedziach się nie skończy ;) ) i korzyść dla nas odbiorców ( a przecież walka formatów nie roztrzygnięta - odtwarzacze HD , konsole HD )
Forum " uczy bawi wychowuje " i dzięki WAM jest na tej ścieżce idąc zadowolny i z optymizmem patrząc w przyszłość

(2) Sprzęt już jest :) ( na początek ) XD1 ( ciut nie dopracowany ale nie dopuszczam myśli aby taka firma jak SHARP nie poprawiła swojego wyrobu i nie pragneła w pełni usatysfakcjować klienta(ów) ) a jeszcze audio

A tera to się będzie działo oj działo - czego życzę nabywcom w Nowym Roku - satysfakcjonujących zakupów wrażeń i doznań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...