Skocz do zawartości
Sir Dariusz

Wzmocnienie stereo oraz frontów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

  Po wielu dylematach, zapytaniach i testach jestem posiadaczem zestawu, który spełnia moje potrzeby. Przynajmniej na razie. Jednak pojawiają się braki.

Sporo czasu zajęło mi przejście od totalnego laika w kwestii kina domowego, obrazu, dźwięku, kalibracji wizji i głosu aby po ponad roku ambitnego czytania forum :ph34r:, a także wprowadzania w życie waszych rad osiągnąć poziom nieco ponad laika, co pozwala mi na stawianie kolejnych kroków ku lepszemu. Jeśli chodzi o obraz, sprawa jest załatwiona i zarówno telewizor jak i projektor wystarczają w 100%,

delikatny niedosyt pojawia się przy stereo oraz KD.

  Mam nieużywany wzmacniacz stereo Technics SU - V620M2 który chciałbym wykorzystać, wplatając w obecny zestaw ale nie wiem czy jest to możliwe, oraz czy jest sens, ponieważ nie jest to sprzęt nowy i na pewno każdy inny wzmacniacz stereo byłby tutaj uznany za lepszy. Jednak ze względu na planowaną przeprowadzkę i inwestycje dla nowego mieszkania, wydatków na inny wzmacniacz nie poczynię. Nie teraz. 

 Przyznam, że pomimo różnicy wieku pomiędzy Technicsem, a amplitunerem to stereo zdecydowanie lepiej gra na Technicsie w stosunku do stereo na ampli, a w kinie domowym czasem brakuje mi mocy, zwłaszcza że docelowo planuję użyć ustawienia 7.2. z podłogowymi kolumnami na tył + małe front high (obecnie 5.1 z małymi z tyłu). Moje dylematy nabrzmiały jak ziarno kukurydzy w ciepłym oleju gdy dostałem od małżonki gramofon (posiada wbudowany przedwzmacniacz) i testowałem Vinyl oraz CD na obu pudełkach (i Pioneer i Technics).

Moje pytanie, czy można taki wzmacniacz wykorzystać jako wzmocnienie frontów przednich oraz napędzenie stereo? Jeśli tak, jak to podłączyć?

Ampli wyjście na pre fronty posiada, jednak stereo ma tylko klasyczne wejścia źródeł dźwięku.

 

Kilka suchych danych:

Ampli - Pioneer VSX 923

Stereo - Technics SU - V620M2 + Vinyl - TEAC TN-300 + CD Technics SL-PG 390 + PS3

Kolumny Jamo - podłogowe S 606, dwie kolumny surround S 602 i kolumna centralna S 60 CEN + sub 210

Wizja - Philips 55 PFS 8109/12 + Sony HW 65es

 

Jest sens grzebać?

 

Pozdrawiam

Darek

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dokupić dwie kolumny do stereo i grać muzykę z tego Technicsa.

A amplituner tylko do kina.

Pozdro

Jak nie wchodzi w grę dokupienie kolumn to zostaje albo przepinanie kabli głosnikowych przy każdorazowym odsłuchu albo zrobienie albo zakup przełącznika kolumn głosnikowych.

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=przełącznik+głośników&bmatch=base-relevance-floki-5-ele-1-3-1018

 

problemem tych przełączników u Ciebie jest to, że do nich mozna podłączyć jeden wzmak i np. dwie pary kolumn. I nie byłoby żadnego problemu gdybyś wzmaki podłączył do wyjść głosnikowych a kolumny do wejścia amol ale ... te przełączniki maja tryb pracy sumujący głosniki czyli jeden wzmak obsługuje albo parę 1 albo parę 2 albo 1+2. I Tryb 1+2 zwarłby ze sobą wujścia wzmaków co skończyłoby sie tragicznie dla przynajmniej jednego z nich.

Musisz znaleźć taki przełącznik który nie pozwala na 1+2.

Ew. fabryczny przełącznik dwa wzmaki, jedne kolumny.

 

Pozdro

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 Tak myślałem, że właśnie to rozwiązanie padnie. Jednak nie będę w stanie zmieścić kolejnych kolumn do stereo. Wiem, że Jamo nie są potęga i nie zagrają w stereo niczego przyzwoitego, jednak grają w stereo nieco lepiej, gdy są podłączone do Technicsa, Nie będę ich przecież przepinać w zależności od źródła, dlatego pytanie o połączenie tego w jedno (by można było w miarę bezkolizyjnie przełączać się pomiędzy kinem a stereo), a przy okazji wzmocnić fronty w kinie.

Myślę, że za rok będę rozważał zmianę kolumn na coś ciekawszego, i tam także chciałbym wzmiacniać fronty przez pre (także lepszym wzmacniaczem stereo).

Na dzień dzisiejszy rzeźba z tym co jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna zastosować ten: http://allegro.pl/przelacznik-na-2-pary-glosnikow-zwrotnica-i6272233037.html

ale nalezy pamiętać, żę NIE WOLNO włączyć w położenie ON obu przełączników na raz !!! Bo wtedy zrobisz kuku wzmacniaczom.

Ten Pioneer do stereo jest tak słaby, że wykorzystanie z niego przedwzmacniacza i podłączenie dedykowanej końcówki mocy do stereo też nie da przyzwoitego efektu. Pozostaje przełącznik.

 

 

Ja zrobiłem sobie kiedyś za 20 lat temu taki przełącznik sam ... z przełącznika do drukarek:

 

9503

 

Musiałem tylko polutować przewody zakończone gniazdami do kolumn do złącza Centronics. Działa do dziś.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupno do stereo jakichś podstawkowców i postawienie ich na Jamo?

Nie jest to rozwiązanie idealne (możliwe rezonanse, wysokość głośników w stosunku do uszu itp.), ale może mogłoby wystarczyć?

 

Pozdrawiam

Silver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję na przodzie mieć dodatkowe głośniki pod sufitem (front high), więc jak do tego dodam dwa Jamo i na nich dwa kolejne i dwa suby, plus ekran projektora, telewizor i cały sprzęt, to stara mnie do tego pokoju na stałe przeniesie....:rolleyes:

Zobaczymy, może stereo zagości w innym pokoju, z lampą, głośnikami i gramofonem.

Pod koniec lutego zaczynam ustawianie wszystkiego i zobaczymy, jak się pomieści.

Panowie, a tak teraz kombinuję i jeśli się grubo mylę, to nie strzelajcie. Jeśli te same głośniki są podłączone do amplitunera, a także do wzmacniacza (z plusa i minusa wychodzą po dwa kable, każdy z nich do Ampli oraz do wzmaka, adekwatnie do plusa i do minusa), gdy korzystam z amplitunera wzmak jest wyłączony i odwrotnie gdy wzmacniacz to nie amplituner, to będą potrzebne przełączniki takie jak wskazywał pmcomp (pewnie są, ale wolę dopytać)?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Sir Dariusz napisał:

 

Zobaczymy, może stereo zagości w innym pokoju, z lampą, głośnikami i gramofonem.

 

 

 

To najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozumiem, że do uzyskania efektu stereo/kino domowe musimy rozdzielić skrzynki napędzające.

Kino pozostanie kinem, a stereo chciałbym napędzić lampą.

Ale jak wygląda sprawa kolumn? Na co zwrócić uwagę i czy jest szansa by te same przody grały jako kino i jako stereo? (sposób ich rozłączania/połączenia już znamy)

(gdybym jednak pozostał z lampą w salonie, chciałbym mieć zestaw głośników i do KD i do Stereo w jednym - dodatkowe podstawkowe odpadają). Co możecie polecić na odsłuchy?

Docelowo kino także wymienię na coś nieco mocniejszego i tutaj przymierzam się do Marantza (mam na oku SR7009) lub któregoś z Onkyo

- to do kina, stereo pójdzie jak pisałem, osobno.

Wszelkie sugestie mile widziane bo  wychodzi, że ... do zmiany będzie każdy element mojego obecnego zestawu :blink:

Się kobita ucieszy, ale jak zakomunikuję podczas Świąt, to może będzie mniej bolało...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet?

Jakiej muzyki słuchasz?

Czy w grę wchodzą tylko nowe czy używki też?

Metraż (kubatura) pomieszczenia?

Czynników wpływających na wybór (poza preferencjami lewego ucha nabywcy i prawego ucha nabywcy :) ) jest naprawdę sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

  Budżet...to sprawa otwarta ponieważ gdy zastanawiałem się nad projektorem...skończyło się na Sonym HW65, a miało być budżetowo (ale tylko dlatego, że pojeździłem, odwiedziłem kolegów z forum, kilka salonów i zobaczyłem na własne oczy jakie są różnice, plusy i minusy vs cena, zdecydowałem się dołożyć, choć przyznam że była spora okazja. A gdy dwa lata temu kupowałem tv i pytałem czy 55" czy 65" to Maciej czy pmcopm pisali - kup projektor - pukałem się w czoło, a jednak B) 
zostałem zarażony i nie wyobrażam sobie nic mniejszego).

Muzyka każda, choć z przewagą rocka i bluesa, trochę jazzu, klasyka, disco polo jak jest impreza. A co.

Nowe i używki, dla mnie to nie jest problem, ważne aby dobrze (bez wad) grało.

Otwarty salon z aneksem 33 m2 (mniej więcej)

Muszę wszystko przegryźć, posłuchać, poszukać. Ponieważ przede mną jest remont i wykańczanie mieszkania, zastanawiam się nad opcjami.

Kusi mnie także Atmos (chyba jednak RZ 1100 albo Pionek LX ...) dla kina domowego, skoro mam już ryć bruzdy i kłaść kable.  

Jednak tą decyzje pozostawię sobie gdy będę już po kilku namacalnych testach.
 

  I wszystkich namawiam, jeśli masz wątpliwości czy 50" czy 60" a może ten czy inny sprzęt, czy jest różnica pomiędzy takim a takim modelem, czy warto dopłacać itd.
zgadaj się z kimś na forum, w okolicy, w salonie. Jedź i oceń.
Plusów odwiedzin kolegów z forum może być kilka, zimny browar, dyskusje o polityce, może nawet pójdziecie w neony...:D ale najważniejsze,
że mamy okazje ocenić wszystko już w domowym otoczeniu. Pośród kwiatków i przedmiotów domowego użytku :P
Czym innym jest firmowy salon, z fajnym miejscem do odsłuchu i nienagannym pokojem do projekcji. Ale wiadomo, że nie każdy z nas takie warunki będzie posiadał.
Na pewno nie zaszkodzi, a z pewnością pomoże w podjęciu decyzji.

Remont zaczynam w marcu, do tego czasu może już cos wykminię. Przede mną jeszcze wybór sprzętu AGD do kuchni, więc zabawy całe mnóstwo.

Pozdrawiam wszystkich

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2016 o 09:30, Sir Dariusz napisał:

Witam,

Rozumiem, że do uzyskania efektu stereo/kino domowe musimy rozdzielić skrzynki napędzające.

Kino pozostanie kinem, a stereo chciałbym napędzić lampą.

Ale jak wygląda sprawa kolumn? Na co zwrócić uwagę i czy jest szansa by te same przody grały jako kino i jako stereo? (sposób ich rozłączania/połączenia już znamy)

(gdybym jednak pozostał z lampą w salonie, chciałbym mieć zestaw głośników i do KD i do Stereo w jednym - dodatkowe podstawkowe odpadają). Co możecie polecić na odsłuchy?

Docelowo kino także wymienię na coś nieco mocniejszego i tutaj przymierzam się do Marantza (mam na oku SR7009) lub któregoś z Onkyo

- to do kina, stereo pójdzie jak pisałem, osobno.

Wszelkie sugestie mile widziane bo  wychodzi, że ... do zmiany będzie każdy element mojego obecnego zestawu :blink:

Się kobita ucieszy, ale jak zakomunikuję podczas Świąt, to może będzie mniej bolało...

 

Jak już musisz mieć te same kolumny do stereo i KD to musisz zaopatrzeć sie  w to:

 

s-l1600.jpg

 

http://www.ebay.de/itm/2-1-IN-1-2-OUT-Audio-Splitter-Switcher-Verstarker-Lautsprecher-Umschalter-DIY-/262752102902?hash=item3d2d3ee9f6:g:8y8AAOSwJ7RYR663

 

Gotowiec. Nic nie trzeba dziergać samemu.

 

Pozdro

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...