Skocz do zawartości
  • 0
pattro

Xbox One S - nie działa 4K

Pytanie

Witajcie, dostałem dzisiaj nowy TV Philips 43PUS6401/12 który niby obsługuje 4K i HDR. Po uruchomieniu konsoli i ustawieniu trybu 4K wyskakuje że TV nie obsługuje trybu 4K... Więc czegoś tutaj nie rozumiem. Postanowiłem olać to co jest napisane i odpaliłem Fifa 17 i niestety strasznie obraz się zacina i są okropne lagi.

HDR działa 4K nie obsługuje ktoś mi wytłumaczy o co tu chodzi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Kolego@borkop. W jednym trzeba przyznac Xisiekowi racje - najwyrazniej nieuwaznie czytasz.
Trzy osoby poparly Twoja racje, a tylko jedna byla przeciwna. Liczba mnoga jest zbedna. Xisiek czasem bredzi, ale nie przejawia symptomow rozdwojonej jazni. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, pattro napisał:

Witajcie, dostałem dzisiaj nowy TV Philips 43PUS6401/12 który niby obsługuje 4K i HDR. Po uruchomieniu konsoli i ustawieniu trybu 4K wyskakuje że TV nie obsługuje trybu 4K... 

Sprobuj zmienić gniazdo HDMI i daj je w tryb "auto".

PS. Co zas do HDR to muszę kolegę zmartwić-ten model nie jest fizycznie w stanie wyświetlić nawet czegoś zbliżonego do HDR'u, gdyż ma bardzo , bardzo niski kontrast (650-1030:1)i max. jasność na poziomie 240cd/m2 (tak wyszło w teście na naszym portalu). UHD Alliance określa minimalne wymogi dla HDR (LCD) na poziomie 20 000:1 przy zachowaniu 1000cd/m2 i 0,05cd/m2.

Jako ciekawostka bardzo udane modele VA (bez fald) jada z jasnością w SDR w okolice 500cd/m2 i kontrastem ponad 50 000:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli producent twierdzi iż ten tv ma HDR to go ma. Inna sprawa jest jak on sobie z nim poradzi. Podobny problem miałem w swoim samsungu. Okazało że wystarczy zmienić port HDMI. Naturalnie opcje w PS4 są ustawione. I powiem tak jest różnica mimo taniego ue40ku6000 . Ten philips chyba ostatnio był pokazany w zestawieniu z innymi tv. Pomiar chyba 250. Mało ale jak zostało stwierdzone widać że nawet tu robi robotę. 

Edytowane przez borkop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

HDR będzie zawsze, kwestia tylko jak jasny będzie i przytaczanie norm UHD Alliance jest totalnie bez sensu.

Że o tekstach w stylu "ten tv nie jest w stanie fizycznie wyświetlić czegoś zbliżonego do hdr" nawet nie skomentuje.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 godzinę temu, mataman napisał:

HDR będzie zawsze, kwestia tylko jak jasny będzie i przytaczanie norm UHD Alliance jest totalnie bez sensu.

Że o tekstach w stylu "ten tv nie jest w stanie fizycznie wyświetlić czegoś zbliżonego do hdr" nawet nie skomentuje.

Skomentuj bo póki co to bajki kolego niestety piszesz :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dla mnie najważniejsze jest to co widzę, a nie to co ustaliła organizacja żeby producent tv mógł dać znaczek na pudełku ;)

Gdzie tu bajkę widzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
7 godzin temu, Xisiek napisał:

Jako ciekawostka bardzo udane modele VA (bez fald) jada z jasnością w SDR w okolice 500cd/m2 i kontrastem ponad 50 000:1.

czyli jaki to model ma czerń na poziomie 0,01 przy matrycy podświetlonej na max i nie ma FALD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
34 minuty temu, Xisiek napisał:

Skomentuj bo póki co to bajki kolego niestety piszesz :)

Jakoś widzę różnicę u siebie. Ale oczywiście w Polsce kto ma więcej kasy ten musi pokazać że ma i tańszy tv nie ma prawa HDR obsługiwać. Cóż ma gorzej ale robi to. Poza tym kolega poprosił o pomoc z Xboxem a nie o opinię na temat tv.  Polecam od 16:03 Fakt HDR na nim wywołuje uśmiech ale zostało podkreślone że widać różnicę. A że ktoś ma 3tyś a nie 15tyś na tv to znaczy że nawet jak ten hdr jest i działa i widać go. To go mieć nie może. Bez komentarza. Nikt nie zaprzecza że drogi tv zrobi lepszą robotę. 

 

Edytowane przez borkop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja też mam 40KU6000 i tez spojrzałem na tą scenę w First Light - niestety ale ta scena nie robi żadnego wrażenia w trybie HDR na tym tv

na szybko to nawet bym powiedział że róźnicy za bardzo nie widać mimo że Ku6000 ma niby max jasnośc w hdr na przyzwoitym poziomie 430cd.

ot wygląda ciut inaczej a różnicę pewnie widać głównie wtedy jak by stały obok siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
20 minut temu, klaus71 napisał:

 nawet bym powiedział że róźnicy za bardzo nie widać mimo że Ku6000 ma niby max jasnośc w hdr na przyzwoitym poziomie 430cd.ot wygląda ciut inaczej a różnicę pewnie widać głównie wtedy jak by stały obok siebie.

Różnice widać i to nie taką małą. Ja wiem jak raz przejedziesz się autem które ma 600 koni to takie 100 konne to nie jedzie. HDR tam działa i robi dobrą robotę. Może to zdziwienie ale pewnie są tv droższe od twojego i ktoś kto go ma powie że twój tv nie świeci. Inna sprawa jest taka że gry HDR dopiero wyjdą i muszą być dopracowane. Nie spodziewaj się że ta gierka została poprawiona tak bo coś musi być skoro sony dało HDRa ;) to samo było z grami na start ps4. Druga sprawa ten tv wymaga kalibracji, którą dostanie :) Więc nie broń komuś auta 100 konnego tfuu Tańszego HDRa. I przypominam iż pytanie jakie padło tyczy się konsoli i pattro szuka w tym temacie rozwiązania. I na tym polecam się skupić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z 4K się udało po wielu próbach i teraz Xbox wyszukuje TV jako 4K. Apropo kalibracji tego TV to jest gdzieś może jakiś dobry przykład ustawień? 

Aby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj. Jaka będzie najlepsza głębia kolorów na tym TV? Bo obecnie w ustawieniach konsoli mam ustawione na 24 i obraz jest ok, i tak się zastanawiam czy mam dobrze ustawione czy może na wyższym będzie lepiej? :)

Edytowane przez pattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
6 minut temu, pattro napisał:

Z 4K się udało po wielu próbach i teraz Xbox wyszukuje TV jako 4K.

 

Podziel się wiedzą najlepiej foto poradnik będzie dla innych :)

7 minut temu, pattro napisał:

Apropo kalibracji tego TV to jest gdzieś może jakiś dobry przykład ustawień? 

Nie mam takiego tv więc nie pomogę. Natomiast to czego jestem pewien to http://skalibrujtv.pl i tylko tak zrobisz porządek ze swoim tv i jak to często bywa tanie sprzęty są klepane jak leci więc kalibracja potrafi dać zaskakujące efekty :) Raz widziałem efekt na jednym z pierwszych tanich samsungów 4K już nie pamiętam modelu, wiem że jest opisany tutaj gdzieś. Efekt był mega. I jak tylko ogarnę czas nawet nie mrugnę płacą za usługę. Efektami oczywiście się pochwalę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.11.2016 o 23:19, klaus71 napisał:

czyli jaki to model ma czerń na poziomie 0,01 przy matrycy podświetlonej na max i nie ma FALD?

Zanizylem nawet wynik nieco, ten poleciał ponad 60 000:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

niestety tabelka rozjechana w tym teście  

a sama interpretacja wyniku bardzo tendencyjna

wziąłeś jeden przypadek gdy ten kontrast cudem się wypompował na 60000 a w praktyce to rzadko kiedy dobija do 10000:1  a czesto jest na poziomie jeszcze niższym

w ten sposób każdy tv ma kontrast nieskończony - na czarnej planszy

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@klaus71

To jest standardowa procedura testowa Macka, którą stosuje dla wszystkich testowanych tv - wiec przyznam nie wiem w czym Ci to nie pasi i gdzie niby miałoby być tendencyjne. A już zupełnie nie rozumiem czemu piszesz, że w ten sposób każdy tv ma kontrast nieskończony ??? Obejrzyj sobie testy innych tv, masz czarno na białym pomiary od tanich tv po high endowe modele.

 

Dnia 13.11.2016 o 22:52, mataman napisał:

Dla mnie najważniejsze jest to co widzę, a nie to co ustaliła organizacja żeby producent tv mógł dać znaczek na pudełku ;)

Gdzie tu bajkę widzisz?

Zarzucasz mi że coś nie tak napisałem, więc proszę wyjaśnij co było nie tak i uzasadnij swoją odpowiedź. Czekam z niecierpliwością :D

Dnia 13.11.2016 o 23:20, borkop napisał:

Jakoś widzę różnicę u siebie. Ale oczywiście w Polsce kto ma więcej kasy ten musi pokazać że ma i tańszy tv nie ma prawa HDR obsługiwać. Cóż ma gorzej ale robi to.

Drogi kolego zanim niestety nie masz racji. Proponuję najpierw zapoznać się dokładnie czym w ogóle jest hdr, przeczytać parę merytorycznych artykułów a potem pisać.

HDR - szeroki ZAKRES dynamiczny. 

Z pełną stanowczością podkreślam na tv z kontrastem 650 do 1050:1 i max. jasnością 240 cd/m2 nie da żadnego HDR'u bo fizycznie (też ważne) nie jest w stanie tego zrobić. 

A to, że przyjmie on dane HDR i będzie w stanie je zdekodować absolutnie nie gwarantuje, że zobaczysz na nim HDR.  Dlaczego - bo ma za słabe parametry matrycy i czy się Ci podoba to czy nie takie  są fakty. 

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
22 minuty temu, Xisiek napisał:

A to, że przyjmie on dane HDR i będzie w stanie je zdekodować absolutnie nie gwarantuje, że zobaczysz na nim HDR.  Dlaczego - bo ma za słabe parametry matrycy i czy się Ci podoba to czy nie takie  są fakty. 

Znaczy iż włączając i wyłączając opcję HDR widzę różnicę ale jej nie widzę. Hmm Ciekawe. Tabela mówi swoje a nasi redaktorzy też. I o tym sam mówię efekt HDR jest tylko słabszy. Robię test u siebie i też widzę i nie są to jakieś niuanse. Ale wyraźna różnica. Ale wiem każdy kto ma więcej kasy i lepszy tv ma a reszta, nawet prawa nie ma mieć. Pomiar HDR z philipsie zrobiono i potwierdzono że jest poprawa i widać to. 

HDR TABELA.png

I doskonale wiem czym jest HDR to że na forum raczej się nie udzielam nie znaczy iż nie czytam. Temat samego 4K ogarniałem kiedy mówiono że to bzdura a ja już wtedy miałem przywiezione pliki 4 oraz uwaga 8K te demo z pogoni z pniem lub biegacze. I podkreślam wiem że na tv za 10tyś będzie WOW a na tv za 2 tyś o fajnie. a na moim małe wow.  A za 5 lat wyjdą tv 10000 nitów i każdy powie na tv 700 że tu nie ma HDR i w zasadzie tak jest bo szerokiej palety nie mamy i nic nie potrafi zaświecić w pełnej klasie. 

Edytowane przez borkop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
11 godzin temu, Xisiek napisał:

To jest standardowa procedura testowa Macka, którą stosuje dla wszystkich testowanych tv - wiec przyznam nie wiem w czym Ci to nie pasi i gdzie niby miałoby być tendencyjne. A już zupełnie nie rozumiem czemu piszesz, że w ten sposób każdy tv ma kontrast nieskończony ??? Obejrzyj sobie testy innych tv, masz czarno na białym pomiary od tanich tv po high endowe modele

tendencyjne jest twoje stwierdzenie:

"Jako ciekawostka bardzo udane modele VA (bez fald) jada z jasnością w SDR w okolice 500cd/m2 i kontrastem ponad 50 000:1. "

sugerujące że ten tv ma kontrast 50000:1 podczas gdy on miewa taki kontast jak scena wpasuje się idealnie w strefę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
13 godzin temu, Xisiek napisał:

Z pełną stanowczością podkreślam na tv z kontrastem 650 do 1050:1 i max. jasnością 240 cd/m2 nie da żadnego HDR'u bo fizycznie (też ważne) nie jest w stanie tego zrobić. 

a na tv z VA o kontraście 3000:1 i jasności 250cd będzie HDR ?

ja byłem sceptycznie nastawiony - mam najtańszego samsunga 40KU6000 i o ile w grze na nocnych scenach jakoś ten HDR się nie rzuca w oczy

to na pliku testowym z HDR i z SDR

http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=144

różnica jest naprawdę duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
17 godzin temu, borkop napisał:

Znaczy iż włączając i wyłączając opcję HDR widzę różnicę ale jej nie widzę. Hmm Ciekawe. Tabela mówi swoje a nasi redaktorzy też. I o tym sam mówię efekt HDR jest tylko słabszy.

HDR TABELA.png

Bardzo dobrze, ze jest tabela. To może żeby trochę wyjasnic- Co mówi tabela i co czym jest faktycznie HDR.

a) primo jest to opis na dziś dzień - to wbrew pozorom jest bardzo istotne, dlaczego - ano dlatego, ze HDR to zupełnie inna jakość rejestracji obrazu, który dziś w pełnym zakresie 14 działek EV nie jest w stanie wyświetlić żaden komercyjnie dostępny TV 

b ) to co dziś jest opisane jako efekt wow dostępny w zasadzie na 3 modelach LCD dostępnych na naszym rynku to raptem poziom ok. 11 EV

c) czuć, ze obcujemy z nowa jakością zaczyna się/zawiera wg. Macieja od 500-750 cd/m2 i tu mam dokładnie takie same przemyslenia - tu dopiero czuć ze jest ponad standard 

d) Maciej podaje (moim zdaniem za optymistycznie nieco), ale niech będzie min. na 350 cd/m2 - jak się wiec ma to do tego Philipsa, który osiągnął wartość 240, jak to się ma do faktu, ze dobry panel w zwykłym trybie SDR leci ponad 400, ba niektóre nawet do 500cd/m2 ? Gdzie jest HDR Philipsa  (chocby panel dostal chwilowego kopa na peaku+ 30%) skoro jego wartość jest mniejsza od SDR w średniej klasy modelu VA.

e) HDR to pieśń przyszłości, którego wymogi/parametry przerastają na dziś dzień wiekszosc, ba wszystkie obecnie dostępne na rynku TV bo nawet Sony ZD 9 nie jest w stanie wygenerować w pierwszej scenie testowej 2000nitow, robi "raptem" 50% tej wartości.

I to w zasadzie byłoby na tyle jeżeli chodzi o aspekt jasności (tylko jednego skraju pasma) bo HDR to cos znacznie, znacznie więcej.

PS. To co widziales u siebie na TV to zwykle rozjasnienie obraz i podbicie podswietlenia na max. nic więcej i tak jak pisalem z HDR nie ma to nic wspolnego, choć naturalnie marketingowe Kanty karmią klienta ze ma HDR.

PS2. Uciekło mi a to ważne, obecnie dostępne tytułu filmów maja mastering szczytu bieli ustawiony nawet na 4000 nitów (sama specyfikacja HDR odlatuje na10 000 nitów), gdzie jest rzeczony model Philipsa z 240 nitami każdy może ocenić sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sprawa jest prosta i już ci to tłumaczyłem skoro włączasz HDR i widać różnicę jest ok i wiadomo im drożej ty lepiej. A jak się ten philips ma a no jak 90 do 240 nitów. A na twój tok myślenia obecnie ma telewizora zdolnego wyświetlić HDR będą za jakieś 10 lat. To co opisuje Maciej na tym philipsie jest w 100% prawdą opisał wszystko zgodnie ze stanem faktyczny. I tak się dzieje niczego nie koloryzował. Ja na swoim po odpaleniu HDR widzę detale w bielach inaczej pracuje czerń pokaż mi to na dowolny sdr ? 

Dnia 16.11.2016 o 17:46, Xisiek napisał:

PS. To co widziales u siebie na TV to zwykle rozjasnienie obraz i podbicie podswietlenia na max. nic więcej i tak jak pisalem z HDR nie ma to nic wspolnego, choć naturalnie marketingowe Kanty karmią klienta ze ma HDR.

bo podbicie suwakiem samego podświetlenia daje inny efekt. Już panowie mówili że suwakami nie osiągniesz tego co w HDR. Nawet w tym tanim hdr. Będę miał czas i mimo że aparat raczej kiepsko to widzi zrobię zdjęcie obrazu z hdr przez małe h i potem bez hdr ale dam podświetlenie na max. Zapewniam że efekt jest róży w obu przypadkach. Mój zaczyna pokazywać więcej detali w bielach kolory są oddawane intensywniej a czerń jest głębsza max jasności mam punktowo jeśli gra wymaga. Pokaż mi ten efekt na tv sdr nawet najlepszym ?  Kiedy tyko wyłączę hdr detale znikają mam plamy światła np ta latarka.  W zasadzie latarka rozświetla całe miasto a jak dam podświetlenie na max to już nie ma żadnej czerni widać natomiast doskonale podświetlenie. Ina koniec autora postu interesowało czemu 4K nie działa. Problem rozwiązał i jak widać jest zadowolony. A ty skoro uważasz że tam HDR nie ma nie kupuj tego tv nikt cię nie zmusza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kolego borkop widzę, że wszelkie wartości i fakty odrzucasz a i w dodatku nieuwaznie czytasz. To najprościej jak można, na przykładzie motoryzacyjnym.

Stworzono nowy super tor o nazwie HDR. Aby auto mogło otrzymać certyfikację podstawową (czas kwalfikacji ) na ten tor musi mieć następujące MINIMALNE parametry: 

A) max. czas okrazenia 0,05nita (Philips ma 0,12- 0,2nita) 

B ) maksymalna moc min.1000 nit (Philips ma 240 nit)

C) maksymalny moment min. 20 000:1 (Philips ma od 600 do 1050:1)

Twoje auto (Philips) wjechało na ten tor (aktualizacja),  na co drugim zakrecie wypada z toru, na każdej prostej jest wyprzedzane przez innych i na finiszu nie osiąga min. czasu kwalifikacji aby przejść do wyścigu głównego. Poza tym zostalo zdyskwalfikowane za niespelnianie wymogow regulaminowych co do parametrow podstawowych. Ale fakt - okrazenie toru przejechane.

Możesz, wiec być dumny - wszak Philips tez jeździł po tym torze.

Prosciej wyklarowac nie umiem.

PS. To są wymogi podstawowe bo sam tor pozwala na jazdę autom o mocy 10 000 w finalnej fazie rozbudowy i obecnej do 4000 tylko takich aut jeszcze nie ma, no ale kto buduje super tory na dziś, one zawsze są stawiane z myślą o (bliższej lub dalszej) przyszłości.

PS2. Maciek i Piotr muszą działać w mocno komercyjnym otoczeniu, ze tak powiem. Jak nabierzesz doświadczenia życiowego to zrozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Bardzo dobrze, ze jest tabela. To może żeby trochę wyjasnic- Co mówi tabela i co czym jest faktycznie HDR.
a) primo jest to opis na dziś dzień - to wbrew pozorom jest bardzo istotne, dlaczego - ano dlatego, ze HDR to zupełnie inna jakość rejestracji obrazu, który dziś w pełnym zakresie 14 działek EV nie jest w stanie wyświetlić żaden komercyjnie dostępny TV 


Niesmialo zapytam, jaki wedlug Ciebie zakres dynamiki wyswietlaja OLED-y LG z 2016r?



b ) to co dziś jest opisane jako efekt wow dostępny w zasadzie na 3 modelach LCD dostępnych na naszym rynku to raptem poziom ok. 11 EV
c) czuć, ze obcujemy z nowa jakością zaczyna się/zawiera wg. Macieja od 500-750 cd/m2 i tu mam dokładnie takie same przemyslenia - tu dopiero czuć ze jest ponad standard 
d) Maciej podaje (moim zdaniem za optymistycznie nieco), ale niech będzie min. na 350 cd/m2 - jak się wiec ma to do tego Philipsa, który osiągnął wartość 240, jak to się ma do faktu, ze dobry panel w zwykłym trybie SDR leci ponad 400, ba niektóre nawet do 500cd/m2 ? Gdzie jest HDR Philipsa  (chocby panel dostal chwilowego kopa na peaku+ 30%) skoro jego wartość jest mniejsza od SDR w średniej klasy modelu VA.



PS2. Uciekło mi a to ważne, obecnie dostępne tytułu filmów maja mastering szczytu bieli ustawiony nawet na 4000 nitów (sama specyfikacja HDR odlatuje na10 000 nitów), gdzie jest rzeczony model Philipsa z 240 nitami każdy może ocenić sobie sam.


Jest w czarnej du..., co nie znaczy, ze nie moze byc widac na nim wiecej szczegolow w trybbie HDR, niz na zbacznie jasniejszym panelu w SDR. Ewentuqlnie "tyle samo co na jasniejszym" panelu HDR, ktory ma dziadowski algorytm Tone Mapingu, albo nie ma go wcale.



e) HDR to pieśń przyszłości, którego wymogi/parametry przerastają na dziś dzień wiekszosc, ba wszystkie obecnie dostępne na rynku TV bo nawet Sony ZD 9 nie jest w stanie wygenerować w pierwszej scenie testowej 2000nitow, robi "raptem" 50% tej wartości.



Zgoda
Dzisiaj realizuje sie z maksymalna luminacja 4000nit (wartosc dla
pojedynczych subpikseli osiaga czasem nawet 2x wieksza wartosc), ale pomimo tego obraz HDR w ciemnym pomieszczeniu nawet na "slabym" OLEDzie, powoduje teraz opad szczeki. Po co wiec strzelac tymi liczbami?

ups to mi sie rozsypal cytat

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.11.2016 o 16:56, Xisiek napisał:

Kolego borkop widzę, że wszelkie wartości i fakty odrzucasz a i w dodatku nieuwaznie czytasz. To najprościej jak można, na przykładzie motoryzacyjnym.

 

Czytam bardzo dokładnie. Ale jak widać ty masz swoje racje i nikt kto ma tańszy tv mieć HDR nie może nawet jak pisze iż wiem że to wow przez małe w. Różnica jest widoczna. I zostało to w teście podkreślone. 

Sprawa druga. Co z tego że tv SDR mogą osiągać nawet 400 nitów skoro i to sdr i nawet na gorszy hdr zobaczymy już jakiś efekt a w sdr tylko moc podświetlenia. Maciej zdaje się porównał to do zabawy suwakiem od podświetlenia. Nie ma znacznie ile tv sdr da nitów. 

No ale jak pisałem nie o tym był temat a zrobiła się burza w szklance wody. I tak na koniec nikt wam tego kupować nie karze ale też nie brońcie innym. Jak ktoś nie ma funduszy a ma dajmy na to 2tyś to jaki tv ma kupić skoro 4k hdr jest w podobnej cenie co bez hdr. I więcej nie wyda. Zresztą nauczcie się pisać w temacie. 

Dnia 13.11.2016 o 13:44, pattro napisał:

W Po uruchomieniu konsoli i ustawieniu trybu 4K wyskakuje że TV nie obsługuje trybu 4K

Zresztą przepraszam ale każdy mnie tu poucza i udowadnia że ten hdr to nie hdr. Ok niech będzie HDR ready. A ja w innym temacie zadałem pytanie ale jakoś nie widzę aby wiedza płynęła tam szerokim strumieniem. Tak więc panowie łyk zimnego piwa i pomagajmy w temacie i wykażcie zrozumienie jak ktoś ma mniej kasy lub tv dostał. 

I może ktoś z was wykaże się i pomoże mi z moim pytaniem.

Edytowane przez borkop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
10 minut temu, binary napisał:

Kolego@borkop. W jednym trzeba przyznac Xisiekowi racje - najwyrazniej nieuwaznie czytasz.
Trzy osoby poparly Twoja racje, a tylko jedna byla przeciwna. Liczba mnoga jest zbedna. Xisiek czasem bredzi, ale nie przejawia symptomow rozdwojonej jazni. ;)

Może i tak i skoro tak jest kłaniam się i przepraszam bardzo wiem że to nie wytłumaczenie ale miałem wypadek w pracy i sporo spędzam czasu u lekarzy ;) A czytam z telefonu i do tego zabijające koncentrację antybiotyki. Ale dziś już mogę zająć miejsce przed monitorem jeśli czegoś nie doczytałem Przepraszam bardzo.  błąd zaraz naprawię. Ale to też naleciałość z kilku innych for gdzie ludzie po prostu się zabijali. Nie to żebym teraz się wybielał ale faktycznie czytam i jest mi głupio za pobieżne zapoznanie się z wypowiedziami kolegów. I dziękuję za zwrócenie mi uwagi. 

Edytowane przez borkop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...