Skocz do zawartości
Gmeru

Zaproszenie na wykłady i szkolenia podczas Audio Video Show 2016 na Stadionie Narodowym w Warszawie

Rekomendowane odpowiedzi

Zaproszenie na wykłady i szkolenia podczas Audio Video Show 2016 na Stadionie Narodowym w Warszawie

Zeszły rok to inauguracja wystawy Audio Video Show na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wszystko z powodu wprowadzenia na szeroką skalę tematu wideo na tą najbardziej popularną i rozpoznawalną wystawę audio w Polsce. Był to także nasz spory udział w tym przedsięwzięciu, który okazał się niebywałą okazją by spotkać się z ogromną liczbą naszych fanów oraz możliwością przeprowadzenia wykładów i szkoleń z zakresu wideo w naszej loży na Stadionie Narodowym. W tym roku będziecie mieli okazję ponownie spotkać nas na miejscu gdzie przeprowadzimy nowe wykłady i szkolenia, głównie skupiające się na technologii Ultra HD w telewizorach oraz projektorach.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW to był kosmiczny drugi dzień. Naprawdę dziękuję, że tak wielu z Was stawiło się dzisiaj na Narodowym. Super było zobaczyć tyle znajomych twarzy. Trochę pamiątkowych zdjęć a kto nie był to widzimy się jutro!!! Jesteście MEGA!

forum_DSC00444.jpg

forum_DSC00446.jpg

forum_DSC00447.jpg

forum_DSC00448.jpg

forum_DSC00450.jpg

forum_DSC00451.jpg

forum_DSC00453.jpg

forum_DSC00455.jpg

forum_DSC00456.jpg

forum_DSC00458.jpg

forum_DSC00460.jpg

forum_DSC00461.jpg

forum_DSC00466.jpg

forum_DSC00467.jpg

forum_DSC00468.jpg

forum_DSC00469.jpg

forum_DSC00470.jpg

forum_DSC00474.jpg

forum_DSC00475.jpg

forum_IMG_1724.jpg

forum_IMG_1729.jpg

forum_IMG_1730.jpg

forum_IMG_1763.jpg

forum_IMG_1764.jpg

forum_IMG_1767.jpg

forum_IMG_1770.jpg

forum_IMG_1771.jpg

forum_IMG_1772.jpg

forum_IMG_1773.jpg

forum_Sony_0123_4k.jpg

forum_Sony_0133_4k.jpg

forum_Sony_0140_4k.jpg

forum_Sony_0156_4k.jpg

forum_Sony_0157_4k.jpg

forum_Sony_0161_4k.jpg

forum_Sony_0162_4k.jpg

forum_Sony_0164_4k.jpg

forum_Sony_0174_4k.jpg

forum_Sony_0175_4k.jpg

forum_Sony_0176_4k.jpg

forum_Sony_0181_4k.jpg

forum_Sony_0185_4k.jpg

forum_SAMSUNG__0103.jpg

forum_SAMSUNG__0104.jpg

forum_SAMSUNG__0105.jpg

forum_SAMSUNG__0106.jpg

forum_SAMSUNG__0110.jpg

forum_SAMSUNG__0116.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komentarz będzie ... przerwotny :) . Byłem tylko na pokazie Sony VPL-VW5000ES. JVC Z-1 i Epsona 9300 męczyłem dośc długo na targach IFA. Szczególnie tego ostatniego i uważam go za najwłaściwszy wybór na dziś, posiadający najlepszy stosunek jakości do ceny. Pomimo braku natywnego panela 4K. A telewizory 4K mnie nie interesują. Tylko projektory. Kto złapał tego bakcyla wie co mam na myśli.

 

Ale wróćmy do SONY. Przedstawicie le firmy chyba nie powinni być zadowoleni z tej prezentacji?

Dlaczego?

Bo model 5000 praktycznie zmiażdżył model 550. Co nie dziwota, jego cena to ok. 60.000 USD czyli prawie ćwierć bańki. Przy nim 550-ka wyglądała pod względem obrazu ... żałośnie. Wiem dlaczego. Puszczono na nim obraz z BD. Celem pokazu było unaocznienie różnic wynikających przede wszystkim z szerokiej palety barw i HDR. I to sie udało. Tylko mi w głowie pozostał wniosek, że 550 to "bardzo słaby projektor". Na szczęście widziałem go w działaniu na IFA. Ciekawe jak innym uczestnikom pokazu?

Ile SONY sprzeda sztuk modelu 5000 w Polsce? Pytam o konsumenta. Zapewne kilka. Natomiast modelu 550 w cenie ok. 40.000 ale PLN może już sprzedać ... kilkaset. A to jest znakomity projektor, którego zmuszono do bycia zającem w biegu na 5 kilometrów. I jak było do przewidzenia "zszedł z bieżni".

Co do technika ja osobiście boje się tych HDRów. Może okazać się, że zakupiony dziś sprzęt za chwilę może byc "niekompatybilny? Usłyszeliśmy, że to kwestia licencji. Może tak ale moim zdaniem NIE. To narzędzie polityki i prężenia muskułów przez producentów. Chyba nikt mi nie wmówi, że w projektorze za 60 tysięcy papierów firma SONY poskąpiła kilka dolarów na licencję Dolby Vision. W  swoim flagowy modelu? Wierzycie w to?

Z tego co pamiętam JVC Z1 to tez "tylko" HDR-10. Oba wspierają tez HLG, co akurat dobrze wróży. Liczę, że wreszcie broadcast przekona się do transmisji materiałów w UHD.

I to będzie motorem rozwoju i przyspieszenia, a nie BD UHD. Dolby Vision jak na razie przegrywa na starcie ale to tylko moje zdanie. Mogę się pomylić.

 

Wracając do cen. JVC Z1 kosztuje ok. 40.000 USD. Czyli jest tańszy o połowę. O SONY. Albo o jedną trzecią z drugiej strony jak kto woli ;) . Czy warto dopłacać? Na tym poziomie cenowym jak kogoś stac to i na jeden i na drugi. SONY na pewno lepiej wygląda z parametrów. Gdybym kupował to na 100% zażyczył bym sobie prezentację łeb w łeb na dwóch ekranach (przy jak największym odseparowaniu strumieni światła). Albo tak jak wczoraj robił to Maciek czyli zakrywając naprzemiennie obiektywy :) .

 

Moja ocena "z pamięci" jest taka, że SONY 5000 podoba mi sie bardziej niż JVC Z1.

Tyle moich komentarzy.

 

 

PS. jeśli ktoś ma do sprzedania SONY 550 za 20 tysięcy złotych to ja go przygarnę B):lol::P. Nawet pomimo tego, że tak słabo świecił.

 

PS2. należy poczekac na projektor UHD z laserowym źródłem światła za ok. 40 tysięcy złotych. A taki kupiłbym już dzisiaj. Prosze traktować ten wpis jako moją ofertę komercyjną do SONY Polska na model VPL-VW5000ES :D:ph34r::rolleyes:.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety jestem zaskoczony in minus jeżeli chodzi o HDR z projektora. Odstaje to jednak znacznie od tego co było widać na tv samsunga.

Obraz w innych aspektach robił niesamowite wrażenie, bo 4K na takiej przekątnej robi różnicę.

Szkoda tylko że na obu prezentacjach nie puściliście też innych filmów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za kolejny mega dzień. Oj dużo było osób, dużo pytań, dyskusji itd. Dopiero w tygodniu jak dojdę do siebie ;) to coś więcej napiszę.

Co do prezentacji projektora Sony 5000: z 550 szedł sygnał Full HD więc ciężko wywnioskować jaka była naprawdę przy 5000 na której leciało pełne Ultra HD. 550 została podłączona tylko poglądowo i skalibrowana. Ja na Full HD już nie mogę patrzeć ;p W najbliższym tygodniu wrzucimy test 550 bo już ją kończymy i w naszych testach wyszła mega dobrze. To jest topowy projektor Ultra HD na ten moment. Więc z tymi ocenami na podstawie kilku minut pokazu bym się raczej nie sugerował. Odpaliliśmy ją by pokazać tylko i wyłącznie tryb Full HD. I jeszcze została porównana do projektora z TAKIM SZKŁEM i TAKĄ JASNOŚCIĄ w trybie UHD > miałem nadzieję, że nikt nie będzie nawet próbował robić ocen całego produktu 550 w konfiguracji: 5000 Ultra HD z DCI i HDR VS 550 Full HD SDR Rec 709:lol: No ale ok. Cokolwiek się postawi to jednak człowiek ma w głowie: porównam. A to nie był cel tego spotkania. Gdyby był to inaczej byśmy zabrali się za prezentację 550......I jestem pewny, że zrobiła by duże wrażenie.

Co do samych wrażeń z 5000 to mnie powalił na kolana ale ok. Widziałem wszystkie projektory z tego roku w domowych warunkach przez kilka dni i stąd mam takie odczucia. Mam też wrażenie, że wszystko by zależało jaki odpalilibyśmy film. Mam ze dwa filmy na UHD BD, które jakbyśmy włączyli to stawiam, że każdy by powiedział: ale padło ;))))) Więc bardzo dużo zależało kto ile widział na nim bo cały dzień można było przyjść i zobaczyć inne pozycje. My mieliśmy bardzo ograniczony czas i skupiliśmy się na nowościach, które właśnie weszły bo to one robią mega różnicę względem BD a póki co nikt Wam tego w ten sposób nie wytłumaczy (zero marketingu i sprzedaży jak na IFA czy też jakiś magicznych ustawień itd...) - więc chcieliśmy wykorzystać ten czas. A nad takim projektorem to trzeba by się pochylić ładnych kilka godzin by wysnuć taką bardziej konkretną opinię. Na pewno nie po urywku filmu i kilkunastu minut wykładu. A i tak uważam, że różnica między BD i UHD BD była kolosalna. I to było celem tego wykładu.

Więc człowiek chciał dobrze ale jak zawsze uczciwość i mała ilość czasu = nie zawsze takie wnioski jakbym się np. spodziewał - ale to jest nauka na kolejne pokazy. Słyszałem też, że ktoś się zastanawiał czy jestem z Sony czy Samsung a może Epson albo JVC:lol: Umarłem ;))) To się nazywa - pasja i chęć edukacji ;p Przed AVS każdy dosłownie producent video chciał byśmy u niego wystąpili. Dlatego bardzo jesteśmy dumni, że tak doceniają naszą robotę. Daje nam to mega pozytywnego kopa a wasza obecność JESZCZE BARDZIEJ. Naprawdę chciałbym żeby sprzedawcy w Polsce chociaż w 50% mieli wiedzę by w odpowiedni sposób zaprezentować projektor Ultra HD. Na szczęście są salony, które non stop nas dopytują co i jak i chcą się jak najszybciej nauczyć tematu.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że na końiec, w kuluarach, nie puściłeś tego BD na 5000. Ciekawe co by wyszło. Tzn. jaka by była różnica w stosunku do obrazu na 550-e.

:) 

 

550-ka to też znakomity projektor tylko ... za drogi.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem kurczę. Ale uwierz mi: ten obraz z BD zawsze jest taki sprany.. szkoda, że nikt nie poprosił o przepięcie kabla bo nam już głowa parowała... Można było jeszcze odpalić np. Życie Pi.. tam mega czerń itd, Oblivion, Lego eh wiele by wymieniać... mało czasu :( Przyjedź proszę na jakiś dzień otwarty. Będę cisnął by coś takiego zrobić. 10 filmów, kilka godzin. Kolejne odkrywania tematów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he, ja na to wpadłem dopiero dzisiaj :) .

U mnie w domu taki sprany nie jest. Fakt, ze z pomoca Darbee.

Daj znać bo mi ta 550-ka zaczyna chodzić po glowie. JVC przez rok raczej nic w cenie dla ludzi nie pokaże. Jakiegos super musa nie mam, malo filmow. A tutaj kwota juz powazna.

BTW rozmawiałem z Andrzejem, BD UHD od Oppo moze nie byc w tym roku.

Daj znać z tym dniem otwartym ale odpowiednio wcześniej proszę.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie za drogi więc chodzi mi po głowie 9300 ;p Mam o nim taką opinię jak ty :) A co do sprania to naprawdę: to widać dopiero jak się odpali tamto oko w oko. Ja teraz odpalam właśnie film na X30 JVC i wydaje się piękny ;p Chociaż już trochę widziałem tego UHD i zaczynam mieć problem bo widzę, że to nie jest to.... Szczególnie, że pod ekranem wisi 78" Ultra HD + UB900/K8500 i konsole Ultra HD.

Co do playera to wszedł właśnie w euro UB700. Dla mnie Panasonic wystarczy. Ma wszystko tzn. działa ze wszystkim. Chyba, że pewnie myślisz o np. Dolby Vision.. ale jakoś tym tematem się nie podniecam bo to już jest szczegół. Szczególnie w dobie tego jak w ogóle HDR wygląda na projektorach. To wszystko dopiero się rozkręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się czerni w 9300 u siebie. Ja nie mam czarnej jaskini. LCoSy mają zdecydowanie lepszy kontrast niż 3LCD. Czerń dla mnie jest wciąż ważna ;).

 

Przy moich ostatnich wydatkach na system audio do stereo to ceny OLEDów czy nawet tej 550- ki to ... malutki pan Pikuś ;) . Tylko wiem, ze audio kupuje na powiedzmy najbliższe 10 lat, a częśc analogową to juś docelowo do końca życia mojego lub tego systemu. A tu moze się okazać, ze projektor za dwa lata do kosza i kupa siana psu w doopu B).

 

Na szczęscie nowe formaty do kina czyli Atmos i DTX-S też stoją już u mnie na stałe. Musicie wpaść z Maćkiem i posłuchać. Daje radę. MEGA ... uzywając Twoich określeń :) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru z jednym się zgodzę. Żeby właściwie ocenić sprzęt pokroju sony 5000 potrzeba znacznie więcej czasu niż kilka scen. Lecz oceniam na gorąco i bardziej podobały mi się lampy ze Smerfów w ks9500 ;)



No i atmos z soundbar też dał radę, ale Yamaha obok miała lepszego suba ;)
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykłady pełna profeska :) Fajnie było zobaczyć obok siebie te dwa projektory Epsona i dwa Samsungi. No i soudbar z Atmosem faktycznie mnie najbardziej zaskoczył. Nie wierzyłem w ten sprzęt zupełnie, dawał radę. Co prawda w demówkach ale zawsze :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mataman napisał:

Gmeru z jednym się zgodzę. Żeby właściwie ocenić sprzęt pokroju sony 5000 potrzeba znacznie więcej czasu niż kilka scen.

 

 

Zapewne masz rację. Wtedy można sie wszystkiego dowiedzieć.

Targi są na to złym miejscem. Jednak już w sobotę było widać, że ten projektor jest albo numerem jeden albo numerem dwa na rynku jesli chodzi o 4K do zastosowan domowych. Przewrotnie świadczy o tym ... cena :) . Powtórzę, aby stwierdzić, który jest lepszy, czy SONY 5000 czy JVC Z1, trzeba by postawić dwa obok siebie i pobawić się nimi kilka godzin z róznymi źródłami.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze przeprowadzone spotkanie, warto było pojechać żeby się przekonać, że UHD w projektorach ma ogromny sens (i nie mówię tu wyłącznie o rozdzielczości, która z racji mojej wady wzroku nie jest dla mnie najważniejszym kryterium, ale o HDR, gamucie itp).

Już wiem, że następny projektor to będzie coś UHD jak już ceny spadną do poziomu konsumenckiego (czyli jeszcze niżej niż ten którego oczekuje pmcomp :) ).

A że przy okazji posłuchałem paru ciekawych zestawów stereo tym bardziej wyjazd uważam za udany :)

 

Dobra robota Panowie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za swój stan ,miałem materiał DCI P3 lecz w kieszeni się ostał ,a szkoda 1,5TB scen 25 min ! Mój brat wygrał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...