Skocz do zawartości
yerzo

Drugi głośnik centralny

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się i czy ma to jakikolwiek sens podłączenie drugiego głośnika centralnego do zestawu 7.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar na allegro dokupić dwa dodatkowe głośniki i z systemu 5.1 zrobić 7.1(oczywiście ampli jest 7.1 -Yamaha rx-v775)  W zestawie jest również głośnik centralny (który już oczywiście posiadam) i dlatego zastanawiam się czy da się go wykorzystać i uzyskać coś extra (dialogi w polskich filmach i serialach są nędznie nagrane i myślałem, że to coś poprawi). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna i tak, ale czym napedzic dodatkowy glosnik?
Moim zdaniem lepiej poszukac w menu amplitunera funkcji dialogue enhancement, dialogue lift, czy dialogue adjustment. Nie pamietam jak to sie w Yamahach nazywa.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie podpięcie dwóch centralnych pod jedno wyjście jest bez sensu? :) Dzięki za podpowiedź z podbiciem dialogów przez amplituner. Dzisiaj poszukam opcji i przetestuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przez preout i dodatkową końcówkę mocy. Problemem jest kalibracja a raczej jej brak dla drugiego centralnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, yerzo napisał:

W jakiej odległości/wysokości powinny być ustawione tylne głośniki Surround?

Najlepiej na wysokości uszu słuchacza lub trochę powyżej.
Głośniki surround po bokach lub lekko z tyłu, głośniki surround back bardziej z tyłu ;)
Co do odległości to taka jak Ci psuje, a później wpisujesz odległość głośników od miejsca od słuch ręcznie w amplituner albo sprzęt zmierzy ją sam podczas kalibracji.
Pod tym linkiem znajdziesz guide od Dolby: http://www.dolby.com/us/en/guide/surround-sound-speaker-setup/7-1-setup.html

 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się właśnie, ile bardziej z tyłu. W tej chwili mam ustawione nie wiele dalej od bocznych sourround'ów, nawet ciutkę niżej. Mam możliwość cofnąć je około 1 metra i powiesić wyżej na ścianie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz to zrobić bez zbędnych komplikacji to ja bym to zrobił, tylne surroundy ustawił na tej samej wysokości co boczne i tylko je cofnął.
Zrobił kalibracje i zobaczył czy efekt jest lepszy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Sprawę tylnych surroundów rozwiązałem. Teraz mam jeszcze pytanie o subwoofer. Potrzebuję przestawić suba (długość kabla jakieś 12-15m). Subwoofer Koda SW 1000, amplituner Yamaha RX-775. Jakiego kabla najlepiej użyć-RCA-RCA, czy RCA-2xRCA ? Czy będzie jakaś wyraźna różnica w głośności suba i czy taka długość kabla będzie odpowiednia?

yamaha-rx-v775-tyl-back-rear.jpg

 

subwoofer_aktywny_koda_s_4004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj kabla RCA-RCA powinieneś mieć takowy w zestawie z subwooferem.
Jeden koniec podłączasz do wyjście oznaczonego SUB1 w ampli a drugi do tego oznaczonego SUBWOOFER w subwooferze i wszystko będzie chodziło tak jak powinno.
Jeżeli ampli ma dedykowane wyjście na subwoofer to nie ma co kombinować innego podłączenia, poza tym w czasie kalibracji sprzęt sam się odpowiednio dopasuje.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jasiek_31. Zamówiłem już kabel RCA-RCA 15 metrów. W środę zobaczę, czy długość ma znaczenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia.
Ja miałem kabelki w zestawie do obu subwooferów które posiadam, każdy kabel o długości około 10m i nigdy żadnych problemów nie zaobserwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu suba kablem RCA-RCA gra i buczy. Musiałem tylko ręczne poprawki po auto kalibracji zrobić. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...