Skocz do zawartości
kurczakt

TV 32 cale do 1600 zł z wysokim kontrastem i 1080p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam tv 32 cale  1080p  z matrycą VA która ma wysoki kontrast. Gdzieś czytałem że samsung k5500 ma matrycę VA z wysokim kontrastem ale ów artykuł dotyczył wersji 55 cali i teraz nie wiem  czy wersja 32 calowa tego tv ma podobny kontrast czy duużo mniejszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kurczakt napisał:

Witam, szukam tv 32 cale  1080p  z matrycą VA która ma wysoki kontrast. Gdzieś czytałem że samsung k5500 ma matrycę VA z wysokim kontrastem ale ów artykuł dotyczył wersji 55 cali i teraz nie wiem  czy wersja 32 calowa tego tv ma podobny kontrast czy duużo mniejszy ?

Jedno jest pewne ma inny panel bo 32 cale i teraz  może mieć panel VA o porównywalnym kontraście lub VA o gorszym kontraście lub VA o lepszym kontraście lub IPS o kiepskim kontraście. Słowem nie wiadomo, trza iść do sklepu i się wywiedziec/próbować ocenić własnym okiem. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xisiek w sklepach w moim mieście nawet nie mają pojęcia co to va i ips a w oświetleniu sklepowym ciężko będzie to ocenić samemu. 

RHJG dzięki za propozycje, poszukam tych tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oświetleniu nawet sklepowym widać wyraźnie różnicę między słabą i lepszą matrycą - popatrz dobrze i poproś sprzedawcę o uruchomienie takiego samego trybu, najlepiej standardowego, a nie jak to w sklepie dynamicznego. Ja bym dodał jeszcze Sony 32WD750 - na moje oko obraz lepszy niż w Samsungu, lepszy kontrast, ale Samsung wygrywa "bogatszym" smartem.

A w sumie to z jakiej odległości będziesz oglądał, że zwracasz, aż tak uwagę na rozdzielczość przy tak małym ekranie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kurczakt napisał:

Xisiek w sklepach w moim mieście nawet nie mają pojęcia co to va i ips a w oświetleniu sklepowym ciężko będzie to ocenić samemu. 

To klopsik. VA od IPS rozroznisz sam bez problemu. IPS oglądany pod kątem niemal 180 stopnii praktycznie daje taki sam obraz jak oglądany na wprost a VA z takiego kąta ma już totalnie wyprane kolory. Natomiast kontrastu między VA w sklepie już nie ma szans wychwycić, za dużo światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę nawet kontrast, ale może to już zboczenie zawodowe, swoją drogą:

3 minuty temu, Xisiek napisał:

IPS oglądany pod kątem niemal 180 stopnii praktycznie daje taki sam obraz jak oglądany na wprost

Jak oglądasz przy tych 180st.? Rozumiem, że oglądasz plecy TV i jakie ma złącza? :D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, MaXeN napisał:

Ja widzę nawet kontrast, ale może to już zboczenie zawodowe, swoją drogą:

Jak oglądasz przy tych 180st.? Rozumiem, że oglądasz plecy TV i jakie ma złącza? :D hehe

Chyba ktoś spał na matematyce :D

http://www.displayspecifications.com/en/model/c3053fa

Widzisz różnicę w sklepie między np. 2500:1 a 3500:1 albo między 0.008 a 0.04cd/m2? 

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę full hd dlatego że bede podłączał też tv do peceta i grał na nim w gry. A ten sony ma dużo lepszy kontrast niż samsungi k5600 i k5672 czy aby tak trochę ? Ijak jest z odwzorowaniem kolorów na wprost w sonym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Xisiek napisał:

No właśnie ja to jeszcze z dość starych czasów pochodzę, gdzie na matematyce uczono, że 90st. to kąt prosty, no chyba że coś się zmieniło to mnie oświeć proszę ;)

Kolory i kontrast jak dla mnie nie do porównania, ale najlepiej podjedź gdzieś do marketu i sam sobie je porównaj - najlepiej jak by stały obok siebie i koniecznie oba na tych samych trybach obrazu.

PS. A swoją drogą jak chcesz podłączyć TV, masz HDMI w PC czy masz na myśli lapka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MaXeN napisał:

No właśnie ja to jeszcze z dość starych czasów pochodzę, gdzie na matematyce uczono, że 90st. to kąt prosty, no chyba że coś się zmieniło to mnie oświeć proszę ;)

Chyba kolega coś  wczorajszy, bo że spał na matmie to pewne :) Nie otworzyles linka? Nie przeczytales jak producent oficjalnie podaje kąty IPS ? Jak krowie na rowie masz podane  przecież 178 stopnii i zapewniam Cię nie chodzi o oglądanie gniazd przyłączeniowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o komputer stacjonarny. oczywiście ma on hdmi. a ten sony niestety będzie trochę za drogi, szukam czegoś do 1600 zł. a sony jest za 1799.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MM jak zamówisz do północy (czyli nie wiele już czasu) masz w cenie 1599 zł, nawet jak oddasz jakikolwiek stary sprzęt elektryczny lub elektroniczny (np. stary kalkulator, żelazko czy suszarkę do włosów)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na sony 32w705c czyli zeszłoroczny model ? ponoć kontrast 4200, jak on sie ma do wszystkich powyższych tv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kątów (ok już wiem, że chodzi Ci o całkowity kąt liczony od skraju do maximum percepcji wzroku) no cóż - to kolejna ściema producentów, bo nawet przy IPS-ie oglądanie z takiej perspektywy w dużej mierze dość mocno zaburza jakość obrazu, zwłaszcza, że gro stanowi słabej jakości IPS - oczywiście nie tak jak przy VA, ale takie kąty jak z linka podesłanego przez Ciebie to tylko oferuje OLED. Poza tym kto przy zdrowych zmysłach ogląda z takiego kąta ;)

W705 Przy WD750 wręcz wypada marnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, kurczakt napisał:

Przestańcie się spinać o te kąty już.

Ależ my się nie spinamy (prawda Xisiek?). Zwyczajnie doszukujemy się szczegółów i różnic w poszczególnych modelach TV, typach matryc i elementów na które warto zwrócić uwagę ;) No, ale jeśli przeszkadzamy to mnie już przynajmniej nie ma ;) Dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadzacie. Kupić tv zamierzam dopiero w niedzielę lub poniedziałek więc wtedy już nie będzie tej promocji w media markt na ten nowy soniacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...