Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna tv . Proszę o pomoc w wyborze.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 19m2 (4,5m x 3,5m)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?

        - również bokiem 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?   stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno na wprost ekranu , okno na zachód  (są żaluzje)
7. Jaki masz obecnie telewizor ?   SHARP LC- 40LE630E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? matrycę z prawdziwymi 100 Hz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? kablówka osiedlowa
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? ewentualnie komputer
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4 godz
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie znam się
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, przyrodnicze, sport, wiadomości
14. Czy zamierzasz korzystać z Internetu na ekranie telewizora ? nie wiem
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie wiem 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości?  40 cali lub więcej
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolna zmiana kanałów, brak łatwej  regulacji barw i kontrastu jak w kineskopowych.
19. Preferencje co do marki ? Samsung, Lg, Panasonic, Sony, Philips 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez znaczenia
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500,  chyba że warto dołożyć

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie wiem

 Chciałbym by tv odtwarzał napisy do filmów na pendrive.

 

Rozpatruję:

- Panasonic TX-CS630E

- Panasonic TX-CX680E

- Panasonic TX- DS630E

- LG  LF652V

- Samsung UE J6200

- Sony KDL-W755 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to właściwa droga dla GMERU/KOPR. Portal (powstał w 2006 roku - niebawem 10-cio lecie). Mnożące się zapytania typu: Pomocy, natychmiast, TV do Xxx. Takie tematy są od roku zakładane przez gości z 3-ma postami. Teraz admin - Gmeru przestał listować ilość wpisów. Robi miejsce dla nowicjuszy. 

Dla testu  założyłem testowy wątek typu - TV z Turcji, matryca z 2014, ciemna, bez ostrości, tylko IPS, może być drogi i ze znakomitą opinią Xiśka. 

Sugerowałem wytycznymi TV PANASONIC flagowy 2015 CX9xx. 

No nikt mi nie zabrał głosu w temacie. Do dziś jestem w szoku.  

Napiszę więc tak: macie dwa dni na PHILIPS 49PUS6561 = 49", 120 Hz, 10 bit, UHD, VP9, USB 3.0, HDR, ANDROID pełny, IPS LGD, Ambilight, pilot z klawiaturą,

CENA: 49" - 3 099, ale 55" - 3 499 zł i bije na głowę SONY (IPS LGD) za 5 999 pln. Różnica 2 500 zł robi wrażenie.

Promocja w EURO do niedzieli. Brak od ręki więc na zamówienie na odbiór w poniedziałek.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na 49" z Androidem, 4K UHD za powiedzmy 1.800 zlotych ?

Niemożliwe? Jak najbardziej :) .

 

PS. 10 lat juz stuknęło, jakos takoś w lutym, obchodow nie było. 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upps. Rzeczywiście 100Hz jest wymagane, HDR juz nie.

Poza tym to była odpowiedź do kolegi 2015, a propos czy można taniej.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oglądasz pod kątem (znacznym) to lepiej kupić tv na matrycy IPS (wszystkie LG i prawie wszystkie Philips). Jeżeli szukasz jakość obrazu i możesz oglądać głównie na wprost lepiej wybrać matryce VA. 

W taki niskiej cenie bardzo trudno kupić tv z dobrym obrazem (wysokim kontrastem) i natwyna matryca 100Hz, która moim zdaniem (po testach dwóch niemal identycznych modeli różniących się odswiezaniem) jest bardzo rozdmuchana czy wręcz fetyszowana.

Jeżeli chodzi o jakość obrazu absolutnym wyznacznikiem jest w tej stawce CX680, niemniej to model z ubiegłego roku więc ciężko dostępny i ma 60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

7 godzin temu, Xisiek napisał:

niemniej to model z ubiegłego roku więc ciężko dostępny i ma 60Hz.

A z tego roku co byś polecił? Jakie modele porównywałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z serii CX680 i 700 ( ten pierwszy podobno jest 60Hz, ten drugi 120Hz). Porownywalem sport, który rzekomo na 60Hz nie wygląda za dobrze bo smuzy, niektórzy też mówią że pasek tvn24 smuzy. Różnica była bardzo nieduża i sam nie byłem pewien czy przypadkiem nie były to te same panele tylko wykasrowali scalaka 3d, żadnego smuzenia ani na jednym ani na drugim nie bylem w stanie praktycznie dostrzec z normalnej odleglosci, no może minimalnie lepiej na 700.

PS. Z tegorocznych w tej kwocie nie bardzo umiem. Natomiast polecam przed decyzją dokładnie przeczytać o różnicach między VA i IPS oraz przejść się do sklepu i ocenić własnym okiem. Tv ma pasować Tobie a nie nam czy sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2016 o 22:06, Xisiek napisał:

przejść się do sklepu i ocenić własnym okiem

Na żywo mogę zobaczyć tylko Panasonic 50ds630 (2590zł), LG 50lf652(2490zł) i Samsung 50j6200 (2449zł). Każdy w innym sklepie i nie bardzo mogę ich porównać koło siebie. Który będzie lepszy do oglądania filmów lub najlepszy stosunek cena jakość? Filmy raczej wieczorami. Na innych forach polecają (w sumie jeden i ten sam gość) PUS6561, ale on pow. 3000 tys. a grajka chcę w tym tygodniu kupić. Może faktycznie powinienem poczekać i dołożyć do 4k?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pewnosci, różne źródła różnie podają. Niemniej bez względu na to czy to 60Hz czy 120Hz to jest absolutny killer konkurencji - obraz jaki geneuje jest fenomenalny. Test bliźniaka z 3d - CX700 masz na portalu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...