Skocz do zawartości
  • 0
Rivaldo83

Panasonic 55CX700 pionowe kropki

Pytanie

Witam, nabyłem drogą kupna ww TV.

Jako że mam 10 dni na zwrot testuje do upadłego.

Zaciągnąłem z neta plansze testową i o ile na białym nic nie widać o tyle na kolorach i szarym widać 3 pasy ciemnych kropek w pionie. Zwłaszcza jeden z nich jest mega widoczny na planszy testowej. Na filmie, meczu itp nie widać absolutnie tego. 

Na szarej planszy to w ogóle masakra. Ekran jest jak by cały "brudny"

Fotka robiona tel więc słaba jakość.

Powinienem się tym martwić tudzież zwrócić ?

tv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Klasyka telewizorów LCD... możesz spróbować wymieniać, bo nie wygląda na najlepszą sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kupiony w outlecie Ole Ole za 3699zł. Było info że tylko rozpakowany i dlatego przecena. I faktycznie miał 0h. 

Teraz już mogę domyślać się czemu po odpaleniu ktoś się nie zdecydował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

OLE OLE to EURO AGD. Główny udziałowiec.

Ale to polska firma. Kantują w zmowach cenowych tak samo jak MGH = MM/SATURN.

PANAS CX to zawsze był i jest podły TV. SYF. Wychwalany był PANAS CX pod niebiosa na tym forum. Patrz testy ...

PANAS dobry to dopiero seria DX 78xx. Tylko ta cena ...

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ZAPYTANIE: Zwrócić czy się nie przejmować ? PANASONIC to JAPOŃSKI TV.  ZERO godzin oznacza, że nieźle majdrował serwis PANASONIC POLSKA. Zwykle TV z fabryki mają sto i więcej godzin pracy dla testu. Jesteś z pewnością oszukany w systemie JAPAN SERWIS POLAND PANSONIC TV.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pewnie. Za to Twoje chińskie Philipsy z beznadziejnym IPSem są najlepsze na świecie...

Edytowane przez vigoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
14 godzin temu, 2015 napisał:

 

PANAS CX to zawsze był i jest podły TV. SYF.

A może jakieś argumenty ? Kolejny raz krytykujesz zupelnie bezpodstawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
19 godzin temu, Rivaldo83 napisał:

Kupiony w outlecie Ole Ole za 3699zł. Było info że tylko rozpakowany i dlatego przecena. I faktycznie miał 0h. 

Teraz już mogę domyślać się czemu po odpaleniu ktoś się nie zdecydował.

Widzisz bo kupując w 3 kwartale 2016 model tv na 2015 rok niestety jest ogromne ryzyko trafienia na sztukę ze zwrotów.  Natomiast co do pasów to jest to brzydka cechą technologii lcd w jednych modelach/sztukach mniej, w innych bardziej widoczna.  Ten egzemplarz nie wygląda rewelacyjnie ale za to ma doskonałą cenę w 2015 kosztował ok 5 tys jak sądzę w tym rozmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie znam się za bardzo ale chyba jednak po testach i tak zerują licznik bo ciężko mi uwierzyć że nówki sztuki wysyłają ze 100h przebiegu. 

Kilka dni mam już ten TV i jego największą zaletą jest czerń. Zupełnie nie boli przesiadka z plazmy. 

Dostrzegam pewną ziarnistość obrazu po wprowadzeniu ustawień z francuskiego forum dla 55tek ale to pewnie kwestia tych ustawień i po kalibracji na którą bym się pewnie zdecydował było by po sprawie.

Co do sportu to jest tak moim zdaniem na 3+. O ile piłkę nożną spokojnie bym przeżył bo z tych 3,5m trzeba mocno się wpatrywać żeby zauważyć niedoskonałości to z hokejem którego jestem fanem jest już trochę gorzej.

 

Gdyby matryca byłą ok to bym go zostawił. Cena faktycznie jest b.dobra ale bliżej mi jednak do stwierdzenia że jak wydaje prawie 4tys to chciałbym produkt bez wad.

Teraz chyba pójdę w drugą stronę czyli sportu i zobaczę czy gorsza czerń będzie mnie mocno raziła.

Jest do kupienia W755 za 3299zł i jak tylko zwrócę to go wezmę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie ma prawa być żadnej ziarnistości! Jaki masz tryb obrazu ustawiony ? Jakies ulepszacze obrazu włączone? Na jakiej wartości jest ostrość?

PS. Miałem bliższy kontakt z Sony W755, Panasonic w jakości obrazu był dużo lepszy. Poza tym Sony jest również starym modelem więc tez masz szansę na "udana" sztukę.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hahaha, ostrość na 99 i się dziwisz, że masz ziarno? :D Tam niektórzy ustawiają nawet zero ! Jak dasz 10 zobaczysz jak powinno to wyglądać.

IFC może być nawet na pośrednie, przy sporcie może to wręcz pomoc. Tryb kino to bardzo dobry wybór, natomiast przy balansie bieli nie ma żadnego sensu grzebać - może więcej sobie popsuć niż poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ostatnio miałem mało czasu. Zrobiłem ustawienia z hiszpańskiej stronki gdzie ostrośc jest na 80 i ja już ziarna nie widzę :) 

Co prawda zgłosiłem już zwrot ale jeszcze nie odesłałem. Zrobie lub nie to po weekendzie.

Gigantyczny mam dylemat. Obraz w czasie nocnych seansów jest dla mnie bardzo bardzo dobry. 

Dziś przeniosę Nkę ze starego mieszkania i obejrzę Chelsea-Liv i to chyba zadecyduje.

Przyznam szczerze że prócz plansz testowych nigdzie nierówności i tych kropek nie jestem w stanie dostrzec i to mnie najbardziej "boli"

Ostatnio zacząłem gapić się też w swoją plazmę,śledzić każdy ruch piłki i jakieś tam smużenie widzę ale przez 8 lat nigdy mi to nie przeszkadzało. 

Jeśli ktoś kupuje tv na 3 lata przejsciowo to może i warto bez 4k itd ale ja plazmę mam 8 lat i zmieniam tylko ze wzgl na wielkość. 

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Bezpośrednio z TV nie chce odtwarzać niektórych sciezek dziwekowych bo nie ma licencji podobno. Czy jak odtwarzam przez HiMedia ma to jakieś znaczenie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...