Skocz do zawartości
Hanibal-Jin

Kalibracja projektora Epson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich 

Myślę nad z kalibrowaniem swojego projektora, zastanawia mnie czy faktycznie polepszy obraz i będzie jeszcze lepsza jakość kolorów i nie tylko. Ale nie wiem czy jest warto, dlatego uznałem że napisze na forum, podzielę z moimi sugestiami, i z chęcią przeczytam wasze.

A więc mój sprzęt to Epson EH-TW6100, Amplituner Denon AVR-4000, Kolumny Dali Lektor 5.0, Sub Polk Audio PSW-110 oraz mój nowy nabytek jeszcze nie testowany  Sub Velodyne SPL-800R.
I tu nasuwa się pytanie nad kalibracją, czy warto kalibrować mój Projektor Epsona ponieważ ekran mam robiony własnoręcznie DIY : Płyta PCV spieniona nie utwardzana, pomalowana farbą szarą matowa jakieś 5 razy, żeby dobrze się nałożyła. Do tego listwy drewniane, jako rama  pomalowane na czarny mat, ekran jest podwieszony. Zrobię zdjęcia jak będę w Polsce i przedstawię mój własny projekt ekranu.

Obraz jest 100 razy lepszy niż na początku puszczałem na prześcieradle, zastanawiam się czy skalibrować go, i czy warto kupić oryginalny ekran ramowy czy pozostać przy moim. Jakiej firmy proponowali byś cie ekran do tego projektora i co myślicie o kalibracji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej warto, tylko miej na uwadze, że zmiana ekranu powoduje potrzebę dokonania korekty. Jeśli dobrze Ci na Twoim ekranie DIY i chcesz na nim zostać to nie ma przeciwwskazań do kalibrowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przy zmianie ekranu czeba na nowo kalibrowac projektor zawsze ?  Wsumie to raczej jasne inna powierzchnia inaczej odbija swiatlo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...