Skocz do zawartości
AntoniSerdel

Dźwięk w X360

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie: czy warto kupić dodatkowy kabel audio (cyfrowy/optyczny(?), ten który można podłączyć do kabla dołączonego w standardzie), czy jakość dźwięku rzeczywiście się polepszy? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podpinałem optyka do mojego boxa i wielkiej roznicy w jakosci w stosunku do ProLogicII nie slychac na moim Denonie (poza lepszą separacją kanałów co jednak w przypadku gier nie jest sprawą zasadniczą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak! Konsola w czasie rzeczywistym generuje pełne 360stopniowe środowisko dźwiękowe w Dolby Digital 5.1 co daje niesamowite efekty w grach! Na zachęte podam przykład z HALO - wyobraź sobie wystrzeloną przed Tobą kule plazmy, słyszysz eksplozje wystrzału z określonego miejsce na scenie dźwiękowej przed Tobą, szum powietrza zbliżającej się do Ciebie kuli, robisz unik, słyszysz ruch obok ciebie i uderzenie kuli w ścianę za Tobą!:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='31364' date='26.12.2006, 10:02 ']podpinałem optyka do mojego boxa i wielkiej roznicy w jakosci w stosunku do ProLogicII nie slychac na moim Denonie (poza lepszą separacją kanałów co jednak w przypadku gier nie jest sprawą zasadniczą)[/quote]

To ciekawe....

[quote name='Przemski' post='31919' date='29.12.2006, 21:36 ']Zdecydowanie tak! Konsola w czasie rzeczywistym generuje pełne 360stopniowe środowisko dźwiękowe w Dolby Digital 5.1 co daje niesamowite efekty w grach! Na zachęte podam przykład z HALO - wyobraź sobie wystrzeloną przed Tobą kule plazmy, słyszysz eksplozje wystrzału z określonego miejsce na scenie dźwiękowej przed Tobą, szum powietrza zbliżającej się do Ciebie kuli, robisz unik, słyszysz ruch obok ciebie i uderzenie kuli w ścianę za Tobą!:rolleyes:[/quote]


Bez dwóch zdań tak jest. Po co kupujemy kabel optyczny? Żeby mieć 5.1 czyli zaj,ebisty dźwięk przestrzenny znany z kina i filmów na DVD. Innym kablem tego nie uzyskasz. Więc nie ma o czym gadać. Masz amplituner? I łączysz go innym kablem niż optycznym z X360? To tak jakbyś grał ale patrząc jak ktoś gra; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hm... raczej kabel optyk to kawal swiatłowodu, wiec raczej producent tu nie gra roli jesli chodzi o jakosc transmisji.. bo w koncu idzie tam zwykle swiatlo lasera..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku światłowodów w cuda nie wierzę i korzystam z kabla optycznego z zestawu Advanced Scart Set przeznaczonego jeszcze do pierwszego Xboxa, zestaw kosztował ok 100zł, natomiast sam światłowód z podobnych zestawów można zakupić na allegro za kwotę rzędu 15-30 zł, natomiast firmowy np Profigold kosztuje już ok 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Przemski' post='33058' date='05.01.2007, 17:01 ']natomiast sam światłowód z podobnych zestawów można zakupić na allegro za kwotę rzędu 15-30 zł, natomiast firmowy np Profigold kosztuje już ok 100 zł.[/quote]
Nie tylko z zestawów. Ja mam zwykłego taniutkiego optyka i działa miodzio. DD5.1 jak talala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udało się komuś podłączyć optyczne cyfrowe audio z X360 do PC?
W tej chwili mam osobnego peceta który z grubsza pełni rolę Media Center/HTPC i m.in. zbiera dźwięk z X360 przez mini-jacka na line-in.

Na rynku jest wiele kart i płyt z WYJŚCIEM s/pdif ale ciężko o coś z WEJŚCIEM. Na szczęście jest to możliwe, można np. dokupić adapterek do płyt głównych Gigabyte: [url="http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18509"]http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18509[/url]

Teraz pytanie: czy takie wejście obsłuży dźwięk DD5.1? Bo z tego co czytam jest to do odbioru z odtwarzaczy CD czy MD (z tego co rozumiem przesyłają one nieskompresowane stereo), a dźwięk przestrzenny (np. z X360) zdaje się jest kompresowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru - ja tez mam 5.1 i nie narzekam zarowno na jakosc dzwieku jak i jego umiejscowienie w przestrzeni. Oczywiscie nie jest to to samo co optyk Mialem jednak okazje testowac u siebie optyka (tylko koncowka była kiszkowata wiec go zwrocilem) Roznica była niewielka wiec olałem na razie temat

dzwiek z optyka w x360 jest oczywiscie skompresowany
Konsola natywnie posługuje sie standardem WMA PRO - po cinchach wylatuje oczywiscie analog natomiast w wypadku optyka - sygnał WMA PRO dostaje dodatkowo "w kubek" rekompresją do DD... W wypadku gier nie ma to dla uzytkownika praktycznie zadnego znaczenia Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,posiadam amplituner 5.1 bez wejścia optycznego ,z wejściami cinch AC3 czy da sie podłaczyć pod ten amplituner xboxa360 aby uzyskac dzwięk w 5.1? z góry dzięki pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...