Skocz do zawartości
wasket

Samsung 75h6400 czy Samsung 65JS9500

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
Mój pierwszy temat na forum, bo choć koszystam z niego od 2008 to raczej staram się czytać i wyciągać wnoski samodzielnie niż niepotrzebnie zaśmiecać. Ale teraz jestem w sytuacji - dla mnie "patowej :-)
Planuje zakup TV do małego pokoju kinowego (ok 17m2 po podłodze). Obecnie mam w nim Sony 60w850b, którego planuje znieść do salonu.
Mam na uwadze dwa TV jak w temacie.

Jeśli chodzi o " co by miało być na nim wyświetlane" -

TV 10%;

filmy,seriale (fullhd, bluray) - 55%;

PS4 (ps4neo) - 45%

Zawsze wszystkim powtarzam, że lepszy od dużego TV jest tylko jeszcze większy :)

Tylko czy w tym przypadku warto brać już pewnie nieco przestarzałego h6400(choć cena jest świetna i parametry do fullhd chyba też) - niestety na duży rozmiar js9500 mnie nie stać:( - czy jednak odpuścić troszkę rozmiar i wybrać coś topowego (posiadam VU solo4k więc jakieś transmisje z sat w 4k mógłbym oglądnąć, jako odtwarzacz mediów Dune solo 4k - jakieś filmy i inne materiały w 4k też już powoli są "dostępne"). Lubie pograć (jak tylko 6 miesięczna córka pozwoli:)) na konsoli a w świetle zapowiedzi odświeżonych wersji konsol to i HDR się wcześniej czy później przyda.
Widziałem oba TV stojące obok siebie - 75 cali robi kolosalne wrażenie. 65 cali jest przy nim malutkie a co dopiero 60 które posiadam (a myślałem jaki to mam wielki TV:))
Oczywiście zaraz po zakupie mam w planach umówić się na kalibracje.

Co byście, mili Państwo, radzili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam praktycznie identyczny dylemat, docelowe użytkowanie TV podobne do twego. Byłem raczej przekonany do kupna 65KS Samsunga ale jak chodziłem i oglądałem te TV to tak się stało że obok stał własnie 75h6400 , różnica w wielkosci tych TV mnie zaskoczyła. Nie spodziewałem się że 75 cali jest o tyle większe. Powiem tak , fullhd jest już przestażałe , ale dało by się z nim wytrzymac przy 55 calach , może 65 , ale przy 75" za kilka lat będzie napewno brakować 4K , na takiej przekątnej różnica między 4K a fullHD jest poprostu dobrze widoczna (przynajmniej w moim przypadku , mam zamiar siedziec w miare blisko). Podsumowując, czekam po EURO na jakies promocje i celuje w 75ju7000 obecna cena 14tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć zazwyczaj jestem zwolennikiem przede wszystkim dużych rozmiarów, tak w tym przypadku zdecydowanie wybrałbym JS9500. 10" robi różnicę, ale rewelacyjna czerń przy podświetleniu direct led z wygaszaniem, bardzo wysoka jasność ekranu, ultra hd z hdr i szeroką paletą barw chyb jednak bardziej przemawia :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zwrócenie uwagi na model 75ju7000, gdzieś mi umknął choć test czytałem chyba z 5 razy :)
W związku z tym modelem chyba nie ma co myśleć o 75h6400 (oczywiście przy założeniu posiadania kwoty większej do wydania na model ju7000).

A czy możesz zdradzić gdzie widziałeś taką cenę? Tak na szybko widzę wszędzie powyżej 15tys.

Jak na razie nadal jestem tak 60/40 w kierunku js9500 właśnie ze względu na rewelacyjne parametry.

Panie Maćku jak Pan myśli czy po wejściu najwyższego modelu ze stajni samsunga (ks9500) ceny serii js pójdą coś w dół czy jest to pułap technologiczny gdzie takiego zjazdu cenowego nie uświadczymy szybko?? Na zagranicznym forum widzę, że kos się juz chwili posiadaniem 78KS9800 a i testy już sie pojawiają powoli.

Edytowane przez wasket

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pójdą w dół, raczej zaczną znikać z półek sklepowych. Ceny na JS/JU są już bardzo dobre. Trzeba brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma w domu bibliotekę filmów BD 3D, to też powinien to brać pod uwagę przy wyborze nowego telewizora.

H6400 jeszcze wspiera 3D, kolejne modele już gorzej.

Sam mam dylemat, co wybrać do nowego lokum, w grę wchodzi minimum 75 cali, o 4K na razie nie myślę (kwestia kliku dobrych lat) ale o 3D już tak.

Dylemat mam więc duży, bo tak naprawdę wybór jest ograniczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie i do samego końca. UE75H6400

O UHD pomyślisz za 4 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 3D to jest to funkcja kompletnie dla mnie zbędna i nigdy nie wykorzystana w żadnym z posiadanych TV (nawet do kina na 3D nie lubię chodzić :))
A gdyby pozostać przy 75 calach - h6400 czy ju7000??

Choć nadal ciągnie mnie ku js9500 (PARAMETRY!) to jednak wielkość może przechylić szalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A czy możesz zdradzić gdzie widziałeś taką cenę? Tak na szybko widzę wszędzie powyżej 15tys." - cene 14tys widziałem w zeszły weekend w dwóch Saturnach w Warszawie.

"Bezapelacyjnie i do samego końca. UE75H6400O UHD pomyślisz za 4 lata." - tu bym stanowczo polemizował , kolega w pytaniu wyraznie napisał ze połowa to gry na konsoli polowa filmy z odtwarzacza które już są , a za chwile będą standardem i bez problemu znajdziesz najnowsze produkcje w 4K , do tego za rok Projcet Scorpio i gry w 4K wiec o jakich 4 latach mowa , za rok tv fullHD będzie przestarzały bo nawet zwykła konsolka pociagnie granie w 4K a co dopiero PC

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymista.

No ale dobra. Nawet jeżeli tak będzie to ceny będą z [beeep]y wzięte.

Znormalnieją najwcześniej za 4 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i .... oddalem.

Kupilem (choć prawdziwsze będzie stwierdzenie wziąłem na testy:-) samsunga 65JS9500
TV świetny. Jakość obrazu (wszystko w porównaniu do Sony 60W855B), czerń (ciekawe jak ona wygląda na OLEDach skoro tutaj już jest tak świetnie), kontrast - WOW! Efekt HDR - wg mnie to jest to czego potrzebowaliśmy - testowałem Mad Maxa, Batman vs Superman i India 4K (to udało mi się zdobyć na szybko). Generalnie dla mnie skok jakościowy niesamowity. Materiały w 4K prezentują się znakomicie.
Odpaliłem PS4 - upscalling do 4K działa nieźle - Wiedźmin 3 troszkę zyskał :-)

i oddałem...
Posiedziałem kilka dni wieczorami, pooglądałem co miałem dostępne. Pograłem troszkę i zaczęło mi czegoś brakować.
Niestety okazało się, że wielkość MA znaczenie i BIGGER IS MUCH BETTER. "Obsługuje" TV z odległości troszkę mniejszej niż 3m, 65 cali w porównaniu do moich poprzednich 60 to jednak za mały skok - jak dla mnie. Dlatego TV oddałem (z lekkim bólem serca ale jednak) i zaczynam zbierać na coś większego - min 70-75 cali. I na pewno będzie to TV z wysokiej półki - wszystkie najnowsze "bajery"  bardzo "dają radę".

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...