Skocz do zawartości
koval44

TV do 3 tyś - prośba o pomoc w wyborze.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nadszedł czas na zakup nowego TV.

Chciałbym uzyskać od Was pomoc w wyborze nowego TV. Poniżej napiszę co konkretnie oczekuję:

- na TV będę oglądał filmy, sport, programy naukowe,

- 3D nie potrzebuję, 4K również nie,

- TV używany głównie wieczorami, w godzinach popołudniowych, w weekend również wcześniej,

- TV będzie podłączony do telewizji naziemnej i kablówki,

- odległość od TV 2,5 - 3m,

- wielkość TV 48-50 "

- od 2008 roku użytkowałem plazmę Panasonica 37" HD Ready,

- ważne, aby TV płynnie odtwarzał filmy z dysków udostępnionych z sieci, plus z serwisów typu ipla, VOD.

- płynność działania TV.

Maksymalna kwota jaką chcę przeznaczyć, to 3 tyś. zł patrząc na ceny w sklepach internetowych.

Sporo czytałem o Sony 50W755C, co sądzicie o tym modelu? Jak w końcu jest z tym androidem? Czy w tej kwocie jestem kupić coś ciekawszego?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stałem przed tym wyborem i kupiłem samsunga 48h6400 że względu na cenę, wtedy niższa o 500zl, i o 3d i pilot multimedialny.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o tym modelu, 3D mnie nie interesuje, jedynie pilot Smart.

Trochę też zniechęca, że jest to model z 2014 roku i trudno powiedzieć jak będzie że wsparciem producenta.

Pod uwagę biorę również model 48uj6200 Samsunga.

.::Wysłane z SM-N910F::.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, ponieważ też szukam czegoś w tej cenie.

Mam dylemat pomiędzy Sony KDL-50W755C a Samsungiem UE50J6200. TV praktycznie tylko do oglądania filmów/seriali z PC, głównie w nocy, może też kiedyś podepnę PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś Samsunga 48h6400, naprawdę fajny dotykowy pilot, bardzo szybkie działanie menu tv, niezależnie co się robi.

Obok też stał Sony 50w755c. Czerń wydawała się głębsza, ale facet twierdzi, że to kwestia ustawień. Coś tam zmieniał w Samusngu i faktycznie robiło się lepiej. Sony w prędkości działania ustępuje, sam tv pod względem wykonania to inna liga, ale za to pilot, duży minus.

Teraz pytanie, czy Samsung będzie wspierał ten tv? Czy ktoś oglądał na tym tv mecze Euro w serwisie ipla? Bo w Sonym nie ma możliwości.

Jedynie minus Samsunga to te plastikowe ramki.

I co wybrać? Ktoś jeszcze pomoże?

Dzięki z góry.

.::Wysłane z SM-N910F::.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś Samsunga 48h6400, naprawdę fajny dotykowy pilot, bardzo szybkie działanie menu tv, niezależnie co się robi.

Obok też stał Sony 50w755c. Czerń wydawała się głębsza, ale facet twierdzi, że to kwestia ustawień. Coś tam zmieniał w Samusngu i faktycznie robiło się lepiej. Sony w prędkości działania ustępuje, sam tv pod względem wykonania to inna liga, ale za to pilot, duży minus.

Teraz pytanie, czy Samsung będzie wspierał ten tv? Czy ktoś oglądał na tym tv mecze Euro w serwisie ipla? Bo w Sonym nie ma możliwości.

Jedynie minus Samsunga to te plastikowe ramki.

I co wybrać? Ktoś jeszcze pomoże?

Dzięki z góry.

.::Wysłane z SM-N910F::.

Ktoś coś jeszcze doradzi?

.::Wysłane z SM-N910F::.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak dobrze pamiętam Sony miał większy kontrast natywny więc możesz mieć takie odczucie. Ale akurat na sklepie to wiele innych czynników mogło wpłynąć na taki a nie inny odbiór. Takie coś możesz ocenić głównie w nocy.

Hmm dlaczego Ipla nie na Sony?

Jak już Ci pisałem w innym topicu to są porównywalne obrazowo ekrany. Jeden i drugi ma bardzo dobry ruch pod piłkę. Na pewno Samsung jest bardziej user friendly. Ale skłamałbym, że ma większe możliwości bo przecież do Androida nic nie podskoczy.... o ile umiesz to wykorzystać. Z ulicy to rzeczywiście Samsung wyda się lepiej wyposażony. Na pewno jest najlepszy pod względem odczytu plików USB. Sony tutaj zawsze kulało. Ale po zainstalowaniu odpowiednich aplikacji też będzie ok tylko trzeba się na tym trochę znać. Co do wsparcia to generalnie nie ma co się spinać z tym bo co tam za bardzo wspierać.... (samsung).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Iple, to miałem na myśli konkretnie Euro, nie było dostępne w Sonym, podobno kwestia zabezpieczeń.

Jeśli chodzi o androida, to nie mam problemu z tym, przerabialem to wiele razy w telefonach, root, odpowiednia konfiguracja itd. Więc z androidem w tv nie powinno być problemów.

Dzięki raz jeszcze Gmeru za solidne odpowiedzi. Pozdrawiam.

.::Wysłane z SM-N910F::.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...