Skocz do zawartości
predipall2015

PROBLEM . Projektor czy Plotno Projekcyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio borykam sie z problemem Chodzi o tzw Pixele na obrazie przy wiekszych obiektach tego nie mam ale przy malych widac w.w pixele. obraz mam 300x169 odleglosc widza 420-440cm

Projektor EPSON tw5300

Ponizej podsylam zdjecia , co prawda Robione sa w blizszej odleglosci ale przy odleglosci 420-440cm widze rowniez pixele na koszulkach pilkarzy (przyklad xbox 360 fifa 16) obliczalem ogolnie i rekomendowana odleglosc 4.2-6m widza) czyli sie mieszcze w normie (obraz mam tak ustawiony ze nie moge juz zmniejszyc ekranu na projektorze tylko moge go powiekszyc wiec zoom mam na 0)

Prosze o Jakies porady

3918062bfe188226med.jpg

d8ebc9d91c550056med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox 360 nie jest Full HD , przy filmach z BR , TV także tak masz ?

w Blu ray nie mam tak. przy nc+ 1080i jak ogladam mecze to przy malych obiektach jest tez spadek ale nie a tak. wiec nie wiem czy nc+ tez nie nadaje zlego sygnalu bo w opcji nie mam zmiany na 1080p. Przy filmach blu ray jest ok.:)

Wiec nie wiem :(( Ciekawe czy na Ps4 badz xbox one bede tak mial;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z PS4 jest cudnie.

Próbowałeś zmienić ustawienia rozdzielczości w konsoli???

Zmiana rozdzielczości ekranu

  1. Naciśnij na kontrolerze przycisk przewodnika, przejdź do sekcji Ustawienia, a następnie wybierz opcjęUstawienia systemu.
  2. Wybierz opcję Ustawienia konsoli.
  3. Wybierz opcję Ekran.
  4. Wybierz opcję Ustawienia HDTV.
  5. Wybierz rozdzielczość ekranu odpowiednią dla danego telewizora lub monitora.

http://support.xbox.com/pl-PL/xbox-360/console/improve-video-quality


P.S.

Gdyby płótno było złe, to i filmy i wszystko by tak wyglądało. Wina po stronie ustawień źródła sygnału. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z PS4 jest cudnie.

Próbowałeś zmienić ustawienia rozdzielczości w konsoli???

Zmiana rozdzielczości ekranu

  1. Naciśnij na kontrolerze przycisk przewodnika, przejdź do sekcji Ustawienia, a następnie wybierz opcjęUstawienia systemu.
  2. Wybierz opcję Ustawienia konsoli.
  3. Wybierz opcję Ekran.
  4. Wybierz opcję Ustawienia HDTV.
  5. Wybierz rozdzielczość ekranu odpowiednią dla danego telewizora lub monitora.

http://support.xbox.com/pl-PL/xbox-360/console/improve-video-quality

P.S.

Gdyby płótno było złe, to i filmy i wszystko by tak wyglądało. Wina po stronie ustawień źródła sygnału. ;)

Wuja:) ale to na xbox 360 jest testowane bo ps4 mam w naprawie. i w xbox 360 mam ustawione 1080p i nawet wpisalem cale ekranu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem X -cośtam, trzebaby podłączyć kolejne źródło i przetestować. Nic innego mi nie przychodzi do bańki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem X -cośtam, trzebaby podłączyć kolejne źródło i przetestować. Nic innego mi nie przychodzi do bańki. ;)

Dlatego pozyczylem od sasiada xbox one bo nikt nie ma u mnie ps4. dzisiaj mi da Pady bo mial w naprawie i przetestuje oby bylo lepiej.. a Ekran Jaki masz ile cali? moze za duzy ekran mam 300x169 przy odleglosci widza 420-460cm. ale raczej to nie to bo odleglosc mam ok do pixeli itp ( zmniejszyc obrazu nie moge przy tel odleglosci)

Edytowane przez predipall2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox 360 jest Full HD ?

nie wiem. ale mam ustawione 1080p na konsoli na tv takich pixeli nie widac..;// przetestuje xbox one dzisiaj sprawdze

Edytowane przez predipall2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żałujmy , że konsola jest 1080p , a gra ( płytka ) ?

jestem w biurze wiec nie moge sprawdzic ale zakladam ze jest HD a nie FULL. ale to nie chodzi o to na telewizorze nie mam takiego obrazu a na projektorze TAK,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa, jasneeeeeeeee. Nic nie robią. Gmeru też może się wypowiedzieć ( jako giercownik), żadnych pikseloz nie ma i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa, jasneeeeeeeee. Nic nie robią. Gmeru też może się wypowiedzieć ( jako giercownik), żadnych pikseloz nie ma i koniec.

teraz to nie wiem czy mam ekran zmniejszac czy jak;/// niby wiekszy ekran pixele sie powiekszaja ale jak WUJA mowisz ze nie ma pixeli to nie wiem. kurcze;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chociaż napisz co się wyjaśniło dla potomnych :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam Problem bym z Kanalem Wejsciowym.. Na Konsoli Wyzszej Generacji tego Efektu nie ma :) Wszystko jest gladkie bez spadkow jakosci obrazu :))

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak WUJA mówi, to nie ma ch..a we wsi. :D;)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...