Skocz do zawartości
Oczko7121

Tani 65" do sportu gier i filmów.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

W związku z tym, że zbliża się EURO postanowiłem wymienić mojego starego SHARPA. Celuję w wielkość 65 cali ponieważ kanapa stoi daleko. Z tego co wyczytałem to do moich wymagań potrzebuję telewizora z matrycą 120hz VA. Pełne 4k oczywiście było by mile widziane, bo na tv z HDR to mnie raczej nie stać.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 20m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4-4,5m na wprost lub 2m jak gran na fotelu
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Ze wschodu
7. Jaki masz obecnie telewizor ? SHARP 46LE630
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Płynny, wyraźny, ostry
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Komputer, Netia Player, PS4
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? jw.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? W miarę nie odbijającą światła
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, filmy, gry
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak z 25 procent
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Różnie
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słaba czerń, nierówne podświetlenie
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5-6 tys chyba, że będzie warto
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? A ile to kosztuje?

Telewizor będę brał na długi okres ratalny, najlepiej 0 procent :) I tu od razu moje pytanie dotyczące ubezpieczeń plus. Z czym to się je, jak to wygląda ? Nie chcę dalej spłacać tv któremu wygasło ubezpieczenie.

Telewizor kupować teraz, czy przed samym Euro będą jeszcze jakieś miażdżące promocje? ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SAMSUNG UE65H6400 lub 4K SAMSUNG UE65JU7000 oba modele były tu testowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAMSUNG UE65H6400 to model 1080p mnie interesuje coś z 4k. Telewizor będzie stał kolejne kilka lat :)
SAMSUNG UE65JU7000 oglądałem już dwu krotnie w Saturnie. Świetnie to wygląda, ale cena odstrasza. Musze jeszcze dodatkowe ubezpieczenie kupić.

Może jakaś alternatywa ? Czy Sony przez przypadek nie oferuje 5 letniej gwarancji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pytanie. A po co producenci wypuszczają na rynek telewizory 4k bez HDR ? To może ty pmcomp zaproponujesz mi coś w 4k z HDR. Możemy podnieść nie znacznie budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na model Samsunga UE65JU6000 ? Nie mogę żadnego konkretnego testu znaleźć. Wygląda na ciekawą propozycję, tylko czy na matrycy 120hz VA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na model Samsunga UE65JU6000 ? Nie mogę żadnego konkretnego testu znaleźć. Wygląda na ciekawą propozycję, tylko czy na matrycy 120hz VA?

Ten ju6000 ma 60 hz panel. Panasonic 65cx700 ma 120 hz panel i szerszą paletę barw i jest po około 7400 zl ale dostępność bardzo słaba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

SAMSUNG UE65H6400 to model 1080p mnie interesuje coś z 4k. Telewizor będzie stał kolejne kilka lat :)

SAMSUNG UE65JU7000 oglądałem już dwu krotnie w Saturnie. Świetnie to wygląda, ale cena odstrasza. Musze jeszcze dodatkowe ubezpieczenie kupić.

Może jakaś alternatywa ? Czy Sony przez przypadek nie oferuje 5 letniej gwarancji ?

SAMSUNG UE65H6400 to model 1080p mnie interesuje coś z 4k. Telewizor będzie stał kolejne kilka lat :)

SAMSUNG UE65JU7000 oglądałem już dwu krotnie w Saturnie. Świetnie to wygląda, ale cena odstrasza. Musze jeszcze dodatkowe ubezpieczenie kupić.

Może jakaś alternatywa ? Czy Sony przez przypadek nie oferuje 5 letniej gwarancji ?

Tak jest alternatywa, musisz jedynie poczekać do grudnia

wtedy ceny spadną i będzie cie stać 65 cali na ''kolejne kilka lata".

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mam trochę wygórowane wymagania :)
Co zatem możecie polecić w przedziale cenowym 4-6k, 65", 1080p, 120hz VA, do grania sportu i filmów bez 3D? Chodzi mi o Tv dostępne w sieciówkach.
Poczytałem trochę o Sony 855 i wydaje się awaryjny.

Jak to jest z tym ubezpieczeniem PLUS? Czy jak np. padnie matryca to wymieniają nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo mam wymagania podobne jak kolega Oczko7121 (65" z budżetem do 6k głównie do fimów i sportu) trochę poczytałem na ten temat i w tej kwocie ciężko będzie o solidny sprzęt z 4K, ale wczoraj widziałem w sklepie LG 65 UH600V i wyglądało to pięknie, sprzedawca twierdził że ten LG jest na matrycy 100hz, czy ktoś może to potwierdzić?

Waham się właśnie pomiędzy tym LG 65 UH600V a Samsungiem UE65H6400, biorę jeszcze pod uwagę 60" SAMSUNG UE60J6200, poradzicie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 65 UH600V matryca 60hz 4K IPS - 6500
SAMSUNG UE60J6200 matryca 120hz 1080p VA - 4000
SAMSUNG UE65H6400 matryca 120hz 1080p VA - 6000 (co do matrycy nie mam pewności)

SAMSUNG UE65H6400 Zdecydowanie wygrywa. Ja jednak poczekam jeszcze na jakieś przeceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...