Skocz do zawartości
Adamek2008

Matryca VA i IPS Czy człowiek widzi różnicę, obserwacje

Rekomendowane odpowiedzi

Czy normalny człowiek podczas oglądania TV czy to w dzień czy w nocy przy dzisiejszej technologii, widzi różnice między matrycą IPS i VA? Czy osoba która niema zielonego pojęcia o tego typu matrycach jest w stanie zaobserwować różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwróciłbym trochę sytuację i napisał tak: jeśli osoba nie widzi wyraźnej różnicy pomiędzy jedną a drugą matrycą w codziennym użytkowaniu, to wykazuje się na tyle małą wrażliwością na obraz, że powinna kupić jeden z najtańszych TV, ponieważ i tak nie dostrzeże różnic w stosunku do droższych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Będąc w sklepie RTV pytam sprzedawcy która matryca to IPS a która VA -sprzedawca zagląda w komputer i po chwili mi odpowiada że nie wie, bo nie ma takiej informacji. Za chwilę podchodzi drugi i trzeci sprzedawca i zaczyna pukać i dotykać ekran i na tej podstawie mówi że to jest IPS a to VA? o czym to świadczy? że ci trzej panowie źle widzą, nie znają się na rzeczy- że nie potrafią odróżnić jednej matrycy od drugiej. Ja w tedy jeszcze nie poszukiwałem tak żywiołowo TV ale różnicy również nie widziałem.

Edytowane przez Adamek2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Będąc w sklepie RTV...

Będąc na hali sklepowej bardzo dobrze można ocenić wykonanie telewizora i jego działanie (jak dostaniesz pilota), ale o jakości obrazu nie da się prawie wcale wyciągnąć wniosków. Dodatkowo dema są tak przygotowane żeby maskować złe strony. Masz po pierwsze tryb maksymalnie dynamizujący obraz (w tym przesycający barwy) + materiał z bardzo żywi kolorami. Generalnie im bardziej jaskrawy i nasycony kolor tym mniej wrażliwy na kątowość, a im mniej czerni w obrazie + jasna hala sklepowa tym mniej widać różnice w kontraście, także nie dziwię się, że sprzedawca nie widzi tam na pierwszy rzut oka różnic pomiędzy panelami i sprawdza to w specyfikacji. Moja wypowiedź tyczyła się oglądania w warunkach domowych normalnej treści video.

P.S. Przy odpowiednim doborze warunków testowych nie wyjdzie różnica w parametrach jezdnych pomiędzy porsche a fiatem 126p ;)

Edytowane przez Maciej Koper
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam TV IPS i obok stoi TV z SPVA. Bez opcji dynamicznego podświetlenia czerń jest srebrzysta i jest kiepsko, ale włączenie tej opcji znacznie poprawia czerń i jest dobrze.

Edytowane przez Caution

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...