Skocz do zawartości
bloom

55" do 15K - Oled 55EG920, Sony XD93 ,KS8000 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam serdecznie,

noszę się z zamiarem wymiany swojego leciwego, aczkowiek bardzo zasłużonego LCD na coś z wyższej półki, co posłuży znowu ładnych kilka lat.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 2m (czasem może odrobinę mniej)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, czasem pod lekkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? tylko stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okna na pd/zach niestety na przeciw TV, salon dobrze doświetlony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Leciwy Sharp Aquos z Full HD i matową matrycą
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? żywe kolory, dobrą czerń, 4K z HDR,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, 4K & SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? BluRay może za jakiś czas z 4K, PC jako Media Center, Netflix, Playstation 4, TV kablowa, Ampli Denon AVR 3808
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6-8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez preferencji, byle odbicia światła były możliwie najmniejsze
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport (najczęściej piłka nożna) , Filmy, programy typu Discovery, seriale

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? do streamowania video (Netflix, Player)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? czasami, ale raczej rzadko
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wczesne popołudnie - wieczór i noc
17. Preferencje co do wielkości? 55'' - max 58''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? efekt teatralny (mam na to uczulenie), smużenie przy transmisji meczów piłkarskich, nierówne podświetlenie, tandetne wykończenie
19. Preferencje co do marki ? brak preferencji
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 15K

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? zdecydowanie TAK!

Po lekturze testów wytypowałem kilka modeli, które rozważam - Oled 55EG920, a tak na prawdę to raczej skłaniałbym się do jego płaskiego odpowiednika 55EF950v, wiem że niedostępny w Polsce ale zawsze można sprowadzić. Dalej to Sony XD9305 i Samsung KS8000. Może też udałoby się też w tych okolicach cenowych (15K) zdobyć Panasonica 58DX900 (chociaż jeszcze nie wiem czy mi się zmieści na rozmiar)

Będę wdzięczny za fachową poradę od kolegów, szczególnie tych którzy nie tylko o tych modelach czytali ale również mieli je okazję na żywo wypróbować.

Dzięki wielkie

Edytowane przez bloom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z tych ekranów wydaje się bardzo dobry pod twoje preferencje. OLED da Ci nową jakość jeżeli chodzi o czerń. Poczujesz coś w stylu: przeniosłem się lata do przodu względem tego co dadzą Ci obecne LCD nawet DX900. Z drugiej strony trudno powiedzieć jak tam z tym HDR będzie na nim... na Sony i Samsungu efekt masz mocny i dobrze działający. Też są oczywiście małe myki w działaniu ale ogólnie te dwa LCD są mocno przygotowane na przyszłość. Do sportu każdy będzie ok. Tam samo smart TV . Każdy jest naszpikowany na maxa. Szkoda, że taki mały :( 4K różnicy nie zobaczysz ale na pewno zobaczysz różnicę w czerni oraz HDR i kolorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź, rzeczywiście przydałby się większy ekran ale niestety się nie zmieści na wyznaczone miejsce.

Jeszcze jedno pytanie dotyczące jakości odbioru sygnału HD z TV Kablowej (Vectra, mam na myśli ich standard HD) - czy będzie jakaś zasadnicza różnica w odbiorze pomiędzy Oled a LCD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym z własnego doświadczenia rozważyć zamiast Oled 55EG920 tańszego brata 55eg910v = podstawowa różnica to brak 4K oraz ułamkowa cena = obecnie 6`700-7`000 pln

przy jego sposobie wsparcia wyświetlania oled nie ma sensu taka dopłata za 4K = obraz sam się obroni i to nawet ze słabego źródła ALE STABILNEGO !!!

Podobnie jak panasonic z algorytmami doliczającymi tak i lg ładnie wspomaga krzywizny i przejścia, jedynie z upłynnianiem obrazu mam mieszane uczucia bo pomimo wyłączenia tej usługi lokalnie "zrywa" - ale podobno inni tego nie widzą - ja mam już takie zboczenie.

Więc chyba warto pójść w stronę taniej i do ostrych testów ale za mniejsze pieniądze...

LG ma wiele drobiazgów które mnie irytują:

`brak wyjścia audio w analogu

`brak wyjścia słuchawkowego

`słuchawki bezprzewodowe jedynie mocno dedykowane pod lg

`brak PIP - podgląd obrazu w obrazie - nawet z obcego źródła

`podczas nagrywania programu nie możesz zmienić kanału, jedynie możesz zmienić źródło

`głośniki w 910v schowane za tv = na plecach = mile widziana wnęka z ograniczeniem dołem i z górą

`po dziś nie wiem jak podpiąć i sparować klawiaturę bezprzewodową = chyba jedynie w wersji z wi-fi

`CZERŃ i kolory takie jak powinny być ale z bielą już dziwne komedie lokalnie ucieka w róż i czerwień... = denerwujące gdy oglądasz sport zimowy, plenery zimowe lub jak ja sporty wodne i podwodny świat lub włączysz przeglądarkę internetową w smart tv

więc z własnego podwórka czekałem 2-3 lata na idealny smart tv i wymiękam więc chcę to przeczekać na 910 = może dostanie webOS_3 i sporo z tych wad pójdzie w zapomnienie....

oby.!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Sony XD93, wszędzie na forach go wychwalaja, do tego w testach wychodzi rewelacyjnie, sam chyba skuszę się na Sony, jednak model 75XD9405 :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...