Jump to content

bloom

Użytkownik
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About bloom

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sprawdziłem kwestię SRT w Oppo 203 na wszystkie sposoby i okazuje się że : w kodowaniu UTF-8 (SRT) nie pokazują się polskie znaki. Należy przekonwertować na kodowanie "Central European (Windows Latin 2) 1250" i wtedy Oppo pokaże srt z polskimi znakami. Jeżeli ktoś ma dużo napisów do przekonwertowania to można zrobić to za jednym razem dzięki darmowej aplikacji Sub Edit (narzędzia - konwersja zbiorcza). Tak skonwertowane napisy z kolei nie pokazują polskich znaków na innych odtwarzaczach np Dune HD. Można więc dla kompatybilności przekonwertować w tej samej aplikacji na TXT w UTF-8 lub Central European (Windows Latin 2) 1250 - Oppo oba wyświetla poprawnie. To by było chyba na tyle w tej kwestii, a swoją drogą to trochę dziwne i brak w tym konsekwencji.
 2. Dzięki za podpowiedź, jutro spróbuję, zobaczymy co z tego wyjdzie.
 3. TXT jest u mnie bez zastrzeżeń. misfit - masz na myśli zmianę w SRT?
 4. Coś chyba w tym OPPO działa nie tak jeżeli chodzi o SRT, jeżeli wszędzie indziej nie ma problemu to musieli coś z tym spitolić. Zamiast przerabiać, szybciej wychodzi pobranie TXT, ale tak nie powinno być w topowym odtwarzaczu. Jeszcze nie sprawdzałem jak to wygląda z zewnętrznymi napisami na USB przy odtwarzaniu płytki BR, jeżeli tam też jest problem to musi być jakiś bug.
 5. Zgadza się, wszędzie mam oznaczony j.polski. W DUNE te same napisy w SRT działają bezproblemowo.
 6. A jakie jest poprawne kodowanie SRT aby OPPO wyświetlał polskie znaki? Ja mam SRT w UTF-8 i w innych systemach nigdy nie było z nimi problemu.
 7. Witam, Na 203-ce odtwarzam pliki również z NASa. Dołączone napisy w formacie TXT (nie wtopione) wyświetlają się bezbłędnie (z polskimi znakami), niestety nie mogę tego powiedzieć o napisach w formacie SRT. Próbowałem wielu rozwiązań ale bez sukcesu. Czy ktoś zauważył podobny problem z wyświetlaniem polskich znaków w SRT i może znalazł jakieś rozwiązanie. Dodam, że na innym playerze oba formaty wyświetlają się prawidłowo. Będę wdzięczny za pomoc.
×
×
 • Create New...
REKLAMA: Automatyczne przekierowanie nastąpi za 20 sekund Przejdź do HDTVPolska teraz »