Skocz do zawartości
volcjj

TV 60-65 cali do 4-6 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc w dobraniu TV. Obecnie mam Samsunga UE55H6400, z którego jestem bardzo zadowolony, ale będzie przeniesiony do innego pokoju i zwalnia miejsce w salonie.

Przymierzałem się do TCL 58" S78 albo 65" S79, ale pomimo początkowo pozytywnych opinii, ostatnio pojawiło się sporo negatywnych ocen od użytkowników. Nie chcę być testerem niedopracowanego oprogramowania.

Obecnie jestem najbliższy kupienia Samsunga UE60J6200. Podoba mi się, że ma 100/120Hz matrycę, cena (ok 4200zł) oraz, że ma stosunkowo pozytywne opinie. Przy okazji mogę też wykorzystać pilota żyroskopowego z obecnego H6400.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 16m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3,5m na wprost lub 2m pod kątem przy tv śniadaniowej
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku oraz na wprost, posiadam także solidne rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE55H6400
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? płynny, głęboki obraz, ładne kolory, dobra ostrość
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD z dekodera NC+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder NC+, amplituner
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 0-1h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez wskazań
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy i programy z NC+
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie za dużo, bardzo rzadko youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? głównie w ciagu dnia
17. Preferencje co do wielkości? najlepiej 60-65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, jakość obrazu, wieszanie się oprogramowania
19. Preferencje co do marki ? Samsung (obecnie jestem zadowolony, ale jeszcze jest na gwarancji ;) ale mogą być też inne
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie ma konieczności
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok. 4500 dla 60" lub 6500 dla 65"
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? jeśli będzie okazja to tak, przy obecnym nie czułem potrzeby

Dziękuję za wszelkie porady !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że nie zależy mi specjalnie na 4K. Zresztą do 4K pewnie trzeba by dużo dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak? Zadowolony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą telewizorów, więc mam tylko uwagi na poziomie laika :)

Dotychczasowy TV to Samsung UE55H6400, więc uwagi względem niego. Od najmniej ważnych:

1. Pilot multimedialny działa jako touchpad, a w Samsungu jako wskaźnik żyroskopowy. Ten 2gi trochę wygodniejszy w użyciu. W Samsungu wskaźnik działa cały w menu, itd, a w Panasonicu aktywuje się tyko w przeglądarce.

2. Ramka w CXM710 (cienka, szczotkowane aluminium) niby bardziej elegancka, ale przez to ciągle rzuca się w oczy. W Samsung zlewa się z ekranem tak jakby jej nie było (przezroczysty plastik).
3. Domyślne ustawienia irytowały przy dynamicznym obrazie. np. po postaci, która nagle ruszyła pozostawał przez ułamek sekundy kontur. Po zmianie na sugerowane ustawienia z testu jest już ok. Tu też mały plusik dla Samsunga, bo ten nawet na fabrycznych ustawieniach działał ok.
4. Panasonic nie obsługuje sterowania dekoderem NC+, więc trzeba używać 2 pilotów. Może być też tak, że nie znalazłem opcji jak to skonfigurować.
5. Smart chodzi całkiem szybko. Na pierwszy rzut okna szybciej niż w Samsungu, chociażby Youtube - na Samsungu trzeba czekać dużo dłużej przy odpalaniu streamingu Youtube z telefonu.
5. Albo to placebo albo skalowanie do 4K fajnie działa. Wiadomo, że jak źródło ma gigantyczną kompresję i na ekranie są kilkucentymetrowe "placki" jednego koloru to nic to nie da. Jednak jak mamy dobry sygnał HD to nawet z bardzo bliska nie widać szarpanych krawędzi.
6. Obraz 4K na filmach z Youtube jest ekstra. Znowu może to być placebo albo ew. nadwzroczność, ale nawet na 55" z ok. 3,5m widać, że jest więcej detali.
Minusy powyżej to drobiazgi, ogólnie jestem bardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...