Skocz do zawartości
Colibri75

Prosba o pomoc w sprawdzeniu tv przy odbiorze

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Szukam kogos z Warszawy kto sie zna i pomoze mi sprawdzic dwa tv w saturnie w arkadii przed odbiorem.

Termin do dogadania.

Nie mam czasu na wymiany, podmiany, odwozenie, a sam moge przeoczyc cos co wyjdzie w domu.

Moze ktos planuje zakup, to tez skorzysta i sprawdzi co chce.

65dx900

55eg910v

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu sprawdzac

Bierz Panasonica jak budżet wystarczajacy

To.genialny tv

Oled pozostanie zawsze oledem i max czarnią,ale 65 cali i 500 stref robi naprawdę robotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie nie rozumiemy.Ja juz kupilem, oba te tv. Gdybym wiedzial co sprawdzac, na co zwrocic uwage, nie prosil bym o pomoc.

Dzieki forum niby wiem.Mam filmy, plansze ale zastanawiam sie czy czegos nie przegapie, po prostu z niewiedzy i braku doswiadczen.

Tym bardziej ze beda dwa tv, a oled to juz wogole amba ;-)

Nie chce wracac po dwoch dniach bo wyszlo cos co moglo byc zauwazone wczesniej.

Edytowane przez Colibri75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz je juz w domu czy bedziesz je odbierał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie podpowiem Ci tylko jedno że w sklepie to prakrycznie tylko uszkodzone piksele możesz sprawdzić. Reszta i tak będzie dobrze maskowana przez oświetlenie sklepowe. Wiec na dobrą sprawę wydając sporą gotówkę i tak sprawdź to wszystko dokładnie w domu. Rozumiem że nie chcesz sie z tym majdanem wozić ale naprawde sklep to nie jest miejsce aby zweryfikować telewizor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jasne. Bardzo dziekuje za Twoje rady.

Gdybym mogl jako sie odwdzieczyc, jesli bedziesz mial pytania co do tych tv, napisz.

Ja odbiore je w okolicach polowy maja a uzywac zaczne pewnie po przeprowadzce w czerwcu.

Aha biore jeszcze fidelio b6.

Wiec jesli kogos cos interesuje, prosze pytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tych marketach sprzedawcy są chętni do wnikania w szczegóły :D przy takim oświetleniu jakie tam mają to można właściwie nic nie sprawdzać, tylko nierównomierność podświetlenia na białej 100% planszy i martwe piksele ale też bym polemizował bo przy wielkości piksela na matrycy 4K to chyba szukałbym z lupą :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

910 to full hd .więc łatwo znaleźć uszkodzony piksel tym bardzie że w oledach jest to bardzo dobrze widoczne

Ja na Twoim miejscu przygotował bym sobie plansze w rozdzielczości fhd i uhd w kolorach biały czarny szary czerwony niebieski zielony

W oledzie zapodaj koniecznie białą plansze stań z boku i popatrz vzy ekran za.mocno na żółto nie swieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slabo to widze. Mam plansze i filmy jakie mam, czyli to co bylo na forum.

I o ile na logike wydaje mi sie, ze takie piksele zobacze to tym zoltym mnie zaskoczyles.

No wlasnie z tego powodu, chcialem kogos do arkadii zaprosic.

A potem do alkoholi swiata po butelke jacka za pomoc ;-).

Ok jakos ogarne, to nie prom kosmiczny lecz tv :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 910 zdecydowanie poprawiono efekt wpadania bieli w żółty ale warto sprawdzić bo juz sie przekonałem ze jeden model drugiemu nie równy pod tym względem

Co do pomocy to ja.mieszkam w wawie ale niestety cierpię na chroniczny brak czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez. Dlatego to cwiczenie by odebrac, zamontowac, zapomniec :-) a potem raz na tydzien cos obejrzec.

Jak zawsze okazuje sie, ze najfajniejsza akcja byl sam wybor, a potem to juz nic ciekawego ;-)

Narka, jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...