Skocz do zawartości
Gość

Wybor OLED Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam,
po przegladzie rynku TV i zakupie LCD (55j6200) aby zastapil plazme (P50X10Y), (nie)stety ow LCD wrocil do sklepu. Powodem byla jakosc obrazu, ktora w domowych warunkach byla nie do zaakceptowania podczas ogladania w nocy. Nie wiem czy to wczesniejsza dluga przyjazn z plazma, ale obraz byl znacznie gorszy mimo ze plazma natywnie wyswietla go zaledwie w 720p. Ogladam z prawie 4m, wiec z tej odleglosci roznica miedzy 1080 a 720p jest prawie niezauwazalna, a wzrok mam b.dobry. Obraz na tym LCD byl malo naturalny w porownaniu z plazma. Jednak przyslowiowym gwozdziem do trumny bylo powodowanie przez ten LCD problemow z zasypianiem, po oddaniu LCD i powrocie plazmy problem zniknal jak reka odjal. Zastanawia mnie, czy OLED pod tym wzgledem zblizony bedzie wlasnie do plazmy. Co do modeli to na celowniku mam ponizsze, ale nie wiem czym sie do konca roznia i ktory jest po prostu nowszy i lepszy?

LG 55EG9109

LG 55EG910V

LG 55EC930V

LG 55EC940V

Nie wiem czy te wszystkie wymienione TV sa dostepne w Polsce, ale mam mozliwosc wyboru telewziora rowniez z rynku niemieckiego.

Pozdrawiam

Salata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pierwsze modele z Twojej listy to te same TV.

Model 940 w Polsce nie dostępny ale to z kolei bliźniaczy model z EC930.

Model EC 930 jest zdecydowanie lepiej wykonany niż EG 910.W 910tce podstawa,ramka TV jest plastikowa tył TV też jest z gorszego materiału niż EC930(metalowa ramka,solidna metalowa podstawa),brak wyjścia słuchawkowego jack.

Na forum masz testu obu TV,poczytaj,zdecyduj.

Ja mam EC930 i zdecydowanie polecam.

Edytowane przez marsellus_w
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 910V i też polecam.

Wykonany jest bardzo dobrze, wszystko idealnie spasowane, plastiku z tyłu nie oglądam, bo wolę to co jest na ekranie, choć nie zauważyłem różnicy w porównaniu do 930 poza kolorem ;)

Podstawa IMO wygląda lepiej niż w 930 ale to kwestia gustu, u mnie tv wisi na ścianie i podstawa jest w kartonie po tv.

Boli mnie jedynie brak wyjścia słuchawkowego, ale są na rynku słuchawki z wejściem optycznym, albo można wykorzystać wyjście słuchawkowe systemu audio jeśli się takowy posiada.

Tak czy tak obraz powala, a głównie o to chodzi, a nie czy ramka jest srebrna metalowa czy srebrna plastikowa, przy oglądaniu filmu i tak jej nie widać :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi dlaczego LCD przeszkadzał Ci w zasypianie?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziękuję za opinie. Coraz bardziej kieruję się w stronę 910ki. Szczególnie, że na horyzoncie nie widać nowszych OLEDów FullHD.

Co do samego zasypiania, to wydaje mi się że winne było podświetlenie matrycy i emisja błękitnej barwy. Coś czego w plaźmie albo nie ma, albo mój organizm tego nie wyczuwa. Żona też to odczuła, ale w mniejszym stopniu, bo to ja sobie często przedłużam wieczorny seans o jakąś godzinę.

Tapped from Nexus

Salata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Krotki update. Robiac zakupy 910V znalazlem oferte na nowy 65H6470 w cenie nieznacznie przekraczajacej 5 tys zl z 4 szt okularow. Swieci zdecydowanie przyjemniej od 60J6200 i problemow z zasypianiem nie mam. Nie wiem czy to inne podswietlenie, czy rodzaj matrycy, ale jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tez nie moge przyzwyczaic do lcd. Nie wazne jakbym go ustawial to tak wypala galy ze nie da sie ogladac i dotyczy to kazdego lcdeka na jakim probowalem ogladac cokolwoek. Dlacsego te tv tak swieca?

Po 19 praktycNie nie ogladam wcale nic juz bo jakbym sobie na to pozwolil to nie zasnalbym do 3 :).

Jasnosc na 20% i nizej i albo lexwo co na ekranie widac albo pk prostu tragedia jsst jak sie oczy nadwietli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tez nie moge przyzwyczaic do lcd.

Pisać po mniejszej ilości alko trzeba ;)

Ze swej strony gorąco polecam 910V. Właśnie skończyłem Avatara, zaczynam Aliena :)

Edytowane przez Wampirek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...