Skocz do zawartości
Griver

Pomoc w złożeniu pierwszego zestawu KD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Założyłem ten temat, ponieważ w najbliższym czasie przymierzam się do zakupu swojego pierwszego zestawu kina domowego.

Jest to moja pierwsza styczność z tego typu sprzętem audio i pojęć z nim związanych. Także czytając forum wydaje się to czarną magią i nie wiadomo na co się w końcu zdecydować no i każdy przypadek jest inny :D

Nie jestem jakimś wymagającym użytkownikiem (audiofilem) wiadomo oczekuję efektu WOW ale wydaję mi się że pewnie każdy marketowy plastikowy zestaw by mi odpowiadał tym bardziej że do tej pory miałem zwykła wieże stereo :D


Także Chcę złożyć jakiś przyjemny zestawik 5.1 nie przekraczając 3000 zł.

Powierzchnia pokoju 20m2.

Sprzęt ma być wykorzystywany do Filmów(HTPC)/Gier(PS4) - 70% Muzyka(PC) - 30%

Zostały mi polecone głośniki STX i myślałem nad tym zestawem STX KD-200n 5.1

[LINK stx.pl/stx-kd-200-n-5-1-kolor-orzech.html]

Co do Amplitunera myślałem nad jakimś używanym Denonem, ale już sam nie wiem jakiej mocy powinienem wybrać do tych głośników żeby wykorzystywać ich potencjał i czy nie lepiej 7.1 żeby był bardziej przyszłościowy z możliwością dorzucenia 2 tylnych głośników.

Choć czytałem że Ampli też lepiej kupić nowy bo to jest zbyt skomplikowany sprzęt żeby kupować używkę.

Zestaw ma być połączony z Mini PC HTPC(HDMI), PS4(optyk albo HDMI) i PC(chinch bo muzyka) a na wyjściu TV i Projektor.

-Pytanie odnośnie słuchania muzyki z komputera (chinch) czy amplituner ma funkcje odtwarzania stereo tylko na dwóch kolumnach+sub czy muzyka będzie grała z wszystkich głośników ?

-I pytanie odnośnie wyjścia HDMi widzę że większość amplitunerów posiada tylko jedno wyjście HDMI. W tym moim przypadku mogę zastosować switch/splitter aby rozdzielić ten sygnał który wychodzi z ampli i wszystko będzie poprawnie działało dźwięk na ampli i video na tv i projektorze (nie w tym samym czasie).

Myślę że są tutaj dobrzy i pomocni ludzie i ktoś mi odpisze.


Z Góry Dziękuję.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są amplitunery z dwoma wyjściami HDMI ale w cenach około 2,5K (Onkyo TX-NR646, Pioneer VSX-930), więc przekroczysz budżet...ale zyskujesz dużo więcej, bo to już amplitunery sieciowe.

Bez problemu kupisz nowy komplet ampli + zestaw 5.0. Każdy amplituner ma wiele trybów odtwarzania, więc bez problemu wybierzesz odpowiedni do muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...