Skocz do zawartości
tojad

Jaki tuner?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i od razu przechodzę do mojego pytania : jaki tuner do odbioru telewizji w HD wybrać, żeby móc oglądać C+, ewentalnie Polsat lub N na jednym tunerze, po wymianie kart (oczywiście, zakładając, że wszystkie platformy będą w końcu oferować HD).
Dziękuję za pomoc z góry.
Pozdrawiam
Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie istnieje taki tuner.
Dreambox 8000 bedzie pozwalal na wspolprace z cyferka. Z polsatem tylko jesli dotychczasowy abo na sdtv bedzie mozna rozszerzyc na hdtv bez wymiany karty. Co do n, na 90% kiedys bedzie taka mozliwosc (oczywiscie bez ich vod).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tom0000' post='30117' date='19.12.2006, 11:46 ']
Nie istnieje taki tuner.
Dreambox 8000 bedzie pozwalal na wspolprace z cyferka. Z polsatem tylko jesli dotychczasowy abo na sdtv bedzie mozna rozszerzyc na hdtv bez wymiany karty. Co do n, na 90% kiedys bedzie taka mozliwosc (oczywiscie bez ich vod).
[/quote]

Ok, dziękuję, a co z Humax'em, Fergusonem...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Humax tylko do cyferki bez szans na polsat i n.
Ferguson do zdefiniowanych warunkow nie nadaje sie. (Chyba ze pojawil sie HD na rynku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tom0000' post='30140' date='19.12.2006, 15:02 ']
Humax tylko do cyferki bez szans na polsat i n.
[/quote]

Z tego co pisza na forach i satkurierze to akurat na Humaxie PC bedzie chodzil, a w zasadzie juz chodzi (wlasnie aktualizowali soft celem prawidlowej obslugi kart PC bo byly z nimi problemy). Inna sprawa ze pojawialy sie informacje jakoby PC w HD mial dzialac tylko na "ICH" dekoderach.

Co do N-ki narazie nic nie wiadomo czy i kiedy wypuszcza same karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetnie, w takim razie rozumiem, że najlepszym rozwiązaniem jest i tak Dreambox? Jeśli tak, to jaki sklep internetowy polecasz do zakupu w.w. tunera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
He, he... czekamy na niego już baaaaaaaaardzo długo i nie wiem czy się doczekamy, premiera cały czas przekładana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lkemot' post='30147' date='19.12.2006, 13:23 ']
He, he... czekamy na niego już baaaaaaaaardzo długo i nie wiem czy się doczekamy, premiera cały czas przekładana
[/quote]

Aha, to porażka :rolleyes: Nie ma innych tunerów zbliżonych do Dreambox'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio polsat wprowadzil abo polaczone z dekoderem nagra ci. Jakos nie pamietalem o tym. Tak wiec kupujac cyfre bez sprzetu i polsat z nagra ci, oba pakiety powinny chodzic w kazdym odbiorniku sat ci z dwoma slotami na dekodery ci.
Z tego co sie czyta, to humax HD ma rozne klopoty w zaleznosci od wersji softu. Co ciekawe nowsze softy sa raczej beardzie problemo generacyjne.
W satkurierze jest test topfielda tf 7700 HSCI. Przetestowali zarowno cyfre jak i polsat. JEsli wiec nie potrzeba odbiornika z dyskiem i starcza tylko 2 ci to jest on tez jakims wyborem. Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od kilku dni ogladam Cyfrę+ na odbiorniku Topfield 7700 HSCI i modułu dostępu Cyfry+ za 179 zł. Wszystko działa bez problemów.
Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='slaw' post='30429' date='20.12.2006, 11:06 '] Od kilku dni ogladam Cyfrę+ na odbiorniku Topfield 7700 HSCI i modułu dostępu Cyfry+ za 179 zł. Wszystko działa bez problemów.
Polecam [/quote]

Sławek, tak się łatwo nie wywiniesz.

Jaki masz tv,
jak wyglada komponent w por. do HDMI,
jak standard przez RGB w por. do HDMI,
jakie masz satelity, diseqC na obrotnicy czy zezy
czy masz 28,5 astrę z BBC HD, testy na turksacie? jakość?
czy odbierasz wszytkie inne testy HD, syriusz, eutelsat, astra 19, astra 23,5 , HB, itd
czy się grzeje jak Humax,

Jakość Sd w porownaniu do mediasata.

I to by było na tyle. :)
pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' post='30447' date='20.12.2006, 12:45 ']Sławek, tak się łatwo nie wywiniesz.

Jaki masz tv,
jak wyglada komponent w por. do HDMI,
jak standard przez RGB w por. do HDMI,
jakie masz satelity, diseqC na obrotnicy czy zezy
czy masz 28,5 astrę z BBC HD, testy na turksacie? jakość?
czy odbierasz wszytkie inne testy HD, syriusz, eutelsat, astra 19, astra 23,5 , HB, itd
czy się grzeje jak Humax,

Jakość Sd w porownaniu do mediasata.

I to by było na tyle. :)
pozdr.[/quote]

Toshiba 32Wl66Z
Topfield 7700 HSCI srebrny kupiony w hm-sat za 1365 zł
Cyfra+ z opcją HD + Aston HD (179zł)
Dragon 4.1
kabel component z zestawu topfielda
kabel HDMI RMS za 50 zł
kabel optyczny monster

Rozdzielczość w topfieldzie mam ustawioną na stałe na 1080i.
Karta cyfry z opcją HD działa zarówno w module cyfy HD jak i w dragonie. Na dragonie w promocji można obejrzeć dodatkowo Premiere HD i Discovery HD. Wszystko odbiera super, żadnych problemów z dzwiękiem czy z obrazem. Nie ma zwiech czy zacięć. Jedynie na Luxe HD nie ma obrazu tylko dzwięk, nie wiem co jest powodem. Jakość kanałów SD bardzo dobra. Miałem wiele tunerów z górnej i z dolnej półki i takiej jakości na SD jak topfield nie miał żaden. Jest oprogramowanie do wgrywania softu i list kanałów (działa bez problemu). Jest dosyć szybki, po złaczu optycznym jest dzwięk DD.
Rasumując
component w stosunku do HDMI różnica prawie żadna - jakość bardzo dobra, kanały SD upscaling do 1080i jakość bardzo dobra.
Po eurozłaczu zdecydowanie gorzej, kanały SD jak z innych tunerów cyfrowych, HD już zdecydowanie lepiej choć gorzej jak po HDMI i componencie.
Odbieram z Astry i Hotbirda przez zeza i przełacznik diseq.
Z HD odbieram Sat1HD, Pro7HD, AnixeHD, PremiereHD,DiscoveryHD,AstraHD promo, Canal+HD. Topfield bardzo mało się grzeje, prawie wcale.
Polecam bardziej niż humaxa (humaxa nie mam ale z tego co się czyta humax pozostaje w tyle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='angostura' post='39264' date='17.02.2007, 15:02 ']Toshiba 32Wl66Z
Topfield 7700 HSCI srebrny kupiony w hm-sat za 1365 zł
Cyfra+ z opcją HD + Aston HD (179zł)
Dragon 4.1
kabel component z zestawu topfielda
kabel HDMI RMS za 50 zł
kabel optyczny monster

Rozdzielczość w topfieldzie mam ustawioną na stałe na 1080i.
Karta cyfry z opcją HD działa zarówno w module cyfy HD jak i w dragonie. Na dragonie w promocji można obejrzeć dodatkowo Premiere HD i Discovery HD. Wszystko odbiera super, żadnych problemów z dzwiękiem czy z obrazem. Nie ma zwiech czy zacięć. Jedynie na Luxe HD nie ma obrazu tylko dzwięk, nie wiem co jest powodem. Jakość kanałów SD bardzo dobra. Miałem wiele tunerów z górnej i z dolnej półki i takiej jakości na SD jak topfield nie miał żaden. Jest oprogramowanie do wgrywania softu i list kanałów (działa bez problemu). Jest dosyć szybki, po złaczu optycznym jest dzwięk DD.
Rasumując
component w stosunku do HDMI różnica prawie żadna - jakość bardzo dobra, kanały SD upscaling do 1080i jakość bardzo dobra.
Po eurozłaczu zdecydowanie gorzej, kanały SD jak z innych tunerów cyfrowych, HD już zdecydowanie lepiej choć gorzej jak po HDMI i componencie.
Odbieram z Astry i Hotbirda przez zeza i przełacznik diseq.
Z HD odbieram Sat1HD, Pro7HD, AnixeHD, PremiereHD,DiscoveryHD,AstraHD promo, Canal+HD. Topfield bardzo mało się grzeje, prawie wcale.
Polecam bardziej niż humaxa (humaxa nie mam ale z tego co się czyta humax pozostaje w tyle)[/quote]






Witam wlasnie szukalem takiego postu odnosnie tunerów hd. posiadam cyfre+ Kewooda oraz lcd jvc 40s70 i od jakiegos czasu chodzi mi po glowie czy nie zaopatrzyc sie w tuner hd otóz mam pytanie czy jakosc programów nadajacych w sd jest wyraznie lepsza? i który polecasz czy topfield czy humax 2000 myslalem równiez o nboxie ale sam niewiem .pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...