Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym urządzić sobie w domu zestaw kina domowego. Chciałbym do oglądania filmów używać projektora, a ponadto nie chcę rezygnować z telewizora. Korzystam z tunera dvbt i nie będę tego zmieniał. Wiem że potrzebuję do tego dobrego amplitunera, zestawu głośników 5.1 projektora telewizora. Czy coś jeszcze? Dodam jeszcze że chciałbym do amplitunera podłączyć dodatkowe głośniki w kuchni, która będzie oddalona od amplitunera o ok 10m. Powierzchnia salonu, który jest otwarty na hol i kuchnie wynosi ok 40m, a cała otwarta przestrzeń w mieszkaniu to ok 90m. Czy istnieje możliwość połączenia wszystkich tych urządzeń ze sobą tak aby można było oglądać telewizję z dvbt raz na projektorze raz na telewizorze? Czy da się od czasu do czasu podłączyć laptopa do projektora bez prowadzenia ogromnej plątaniny kabli? Dodam że mam jeszcze możliwość poprowadzenia okablowania podtynkowo, jakie więc musiałbym położyć kable pod głośniki projektor telewizor i co ewentualnie dodatkowo musiałbym jeszcze dokupić? I wreszcie jakie firmy urządzeń polecacie aby spełniały powyższe kryteria? Czy amplituner przekazuje też oprócz dźwięku również obraz? czy dla każdego urządzenia wyjściowego czyli telewizor/projektor musi być osobne wyjście hdmi w projektorze czy można np kupić projektor z jednym wyjściem i użyć rozdzielacza? czy oprócz kabla hdmi do tych urządzeń trzeba w jakiś sposób podłączać głośniki tak by dźwięk był w tych głośnikach od kina domowego a nie głośnik telewizora czy projektora? Jak jest z tą funkcją zone 2? czy warto w to brnąć? Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie mam żadnego doświadczenia w tej kwestii. Czy trzeba podprowadzić pod amplituner kabel internetowy czy korzystać on może z wifi?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i rozjaśnienie mi całej sytuacji.

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onkyo TX-Nr646 albo Pioneer VSX-930 to urządzenia, które spełnią twoje oczekiwania. Mają dwa wyjścia HDMI, więc na stałe podłączysz TV i projektor. Umożliwiają wykorzystanie strefy (kuchnia) - pociągnij tylko kable głośnikowe. Oba są sieciowe z WiFi. Komputer będziesz mógł podpiąć HDMI na froncie amplitunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...