Skocz do zawartości
feloniak1

Głośniki front do VSX -923.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Proszę o pomoc przy wyborze głośników frontowych do mojego nowego amplitunera Pioneer VSX-923. W większości będę na tym słuchał filmów i koncertów z blu-ray. Mój pokój ma 16mkw (4x4). Chcę zacząć od kupna frontów (podłogowe), później oczywiście reszta. Jeżeli chodzi o budżet to max. 2000 za parę. Lubię przede wszystkim filmy akcji gdzie jest dużo dynamiki. Jeżeli chodzi o muzykę to preferuję hard rock, metal no musi nisko ładnie brzmieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kwadratowy pokój. To fatalne dla basu. Musisz uważać z doborem kolumn. Nie ma bata, każde powinieneś sprawdzić u siebie na miejscu. Stawiam na podstawkowce. Strojenie basu na subwooferze będzie wymagać zabawy i zapewne pomiarów aby było dobrze.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp dziękuję za zainteresowanie. Muszę napisać, że nie jestem audiofilem - nie przesadzajmy :) Obecnie używam kolumn typu no name które mają grubo ponad 10 lat i coś tam brzęczą. Jako, że mam trochę gotówki to chciałbym sobie coś jednak poprawić. Po przeczytaniu kilkunastu postów na tym i innych forach, wyłowiłem tak na szybko dla siebie dwie opcje: Indiana Line Nota 550 oraz Melodika BL30. Czy byłby to dla mnie dobry wybór ? Sam skłaniam się do tych pierwszym ponieważ mają przedni otwór bass-reflexu (u mnie kolumny będą musiały stać praktycznie stykając się tyłem ze ścianą). Co o nich myślicie ? Może coś w podobnej cenie a jednak lepszego się znajdzie ?

Jeszcze pytanie przyszłościowe - czy głośnik centralny powinienem później poszukać takiej samej firmy jak fronty czy niekoniecznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melodika BL-30 w takim pomieszczeniu sprawuje się bardzo dobrze. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...