Skocz do zawartości
covo

ktory z tych dwoch odb. TV jest lepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do znawcow tv: ktory z tych dwoch jest lepszy?
1.
http://www.ceneo.pl/39500337
2.
http://www.ceneo.pl/37381308#tab=spec

kluczowe pytanie pozwalajace w ogole na bardziej sensowne błądzenie po propozycjach: na jakie parametry zwracac uwage ZWŁASZCZA? cos tam mi brzęczy w glowie, odswieżanie, smugi, czas reakcji, etc.?

ps.
poziom cenowy nie jest przypadkowy - taki mam zadany, taki ma byc.

Edytowane przez covo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch J6300. Ewentualnie jego prosty bliźniak J6200

ok,ale nie taję, że musze wiedziec: dlaczego?

oraz:

jesli ktos wie, to b. prosze o odpowiedz na powyzsze tzw kluczowe pytanie: na jakie parametry zwracac uwage ZWŁASZCZA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza ... wszystko jest opisane na tym portalu.

Moja małżonka zwraca zwłaszcza uwagę na kolor obudowy, cenę i czy wejdzie w meblościankę.

A jak Twoja?

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz okreslić lepszy do czego ? filmów, gier, sportu , smart tv

pomylilem sie, sorry; te dwa porownuje (póki co...)

http://www.ceneo.pl/39500337#tab=spec

http://www.ceneo.pl/37381396#tab=spec

- ktory ma lepsze parametry tech. ,a dzieki temu wieksza gwarancję lepszej jakosci obrazu (film, typowe programy tv, także sport,zero gier)

- ktory ma wieksze mozliwosci tech.,a ktore moga przydac sie w eksploatacji, chociaz o tym jeszcze nie wiem

pytalem tez o podstawowe param. tech. na ktore szczegolnie zwracac uwage przy dalszym szukaniu propozycji

Zwłaszcza ... wszystko jest opisane na tym portalu.

Moja małżonka zwraca zwłaszcza uwagę na kolor obudowy, cenę i czy wejdzie w meblościankę.

A jak Twoja?

Pozdro

to ciekawe bardzo.

moja malzonka nie zwraca na to uwagi.

Z tych dwóch J6300. Ewentualnie jego prosty bliźniak J6200

przepraszam, pomylilem sie; te dwa porownuje:

http://www.ceneo.pl/39500337#tab=spec

http://www.ceneo.pl/37381396#tab=spec

Edytowane przez covo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa TV, które wskazałeś nie są nawet przeznaczone na rynek polski. Sprzedają je sklepy, które sprowadzają towar z dystrybucji europejskiej. Nie wiem, jak będzie z gwarancją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy Ci na tunerze sat? Bo to trochę komplikuje w tym budżecie i rozmiarze. Sony 32w705c ale nieco drożej.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy Ci na tunerze sat? Bo to trochę komplikuje w tym budżecie i rozmiarze. Sony 32w705c ale nieco drożej.

tuner sat... Ale cos mi sie zdaje,że jeden z dwoch (poprawilem linki po pomylce) --> http://www.ceneo.pl/39500337#tab=spec

- to ma tuner sat. Trudno to wyszukac, bo te opisy sa od sasa do lasa, ale chocby tutaj jest wyspecyfikowane, że ma --> http://www.patro.cz/produkt/1076879431-samsung-32-led-ue32j5572-fhd-dvb-t2-c-s2-pqi400

poza tym chłop w sklepie potwierdzil to. Moze i ten drugi ma sat.

Oraz:

zalezy mi na samsungu.

btw: ten sony zdaje sie, że ma skromniejsze odświeżanie (200?) a samsung w/w wymieniony - 400 Hz. Tez chyba jest skromniejszy w mocach glosnikow.

Te dwa TV, które wskazałeś nie są nawet przeznaczone na rynek polski. Sprzedają je sklepy, które sprowadzają towar z dystrybucji europejskiej.

to prawda;

w sklepie powiadają, że zepsuty tv niesie sie do serwisu samsunga, tam reperują; ale jesli - subiektywnie - uznaja, że naprawa nie jest oplacalna (np. cala matryca pojdzie) to tv oddaje sie do pktu zakupu (jeden z tych tv na wlasny koszt wysyla sie, a drugi - sami kurierem zabieraja, inny obyczaj) i tam oddają pieniądze, albo bierzesz inny, jesli chcesz. Czyli troche bardziej skomplikowana jest operacja, wlasnie z powodu, o ktorym wspomniales. Ale tez powiadają, że nigdy nie mieli tak silnych awarii, zeby samsung rezygnowal z reperacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa Samsungi, jak i wskazany Sony mają matryce z natywnym odświeżaniem tylko 60Hz a te 200,400Hz to tylko marketing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa Samsungi, jak i wskazany Sony mają matryce z natywnym odświeżaniem tylko 60Hz a te 200,400Hz to tylko marketing.

ok, dzieki za oswiecenie :) [jakos nie leżała mi ta skala Hz, w tyle glowy mam 60 Hz laptopowe u mnie, wiec cos za duzo podali, podejrzewalem troche]

oczywiscie ja nie przyspawalem sie do tych dwoch samsungow (oprocz firmy, przy tym tkwię), a zwlaszcza do jednego z nich, tylko widze, że innych podpowiedzi niet (na tym pulapie cenowym... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 40 Ci się zmieści, to zainteresuj się J6200 z odświeżaniem 120Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się. Pytam, czy tuner sat w tv jest dla Ciebie taki ważny. Jeśli nie, to zmień końcówkę na 00 i masz te same samsungi z polskiej dystrybucji i taniej (32j5500). Mógłbyś wówczas nawet poszukać modelu 40 cali w zakładanym budżecie (40j5200).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez zkepczynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się. Pytam, czy tuner sat w tv jest dla Ciebie taki ważny. Jeśli nie, to zmień końcówkę na 00 i masz te same samsungi z polskiej dystrybucji i taniej (32j5500). Mógłbyś wówczas nawet poszukać modelu 40 cali w zakładanym budżecie (40j5200).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jasne;

sat tv... - w zasadzie nie jest wazny, zwazywszy na to, że nigdy satelity nie uzywalem, zawsze kablowka.

ok, poogladam "00"; ale =,< 32.

zakladam, że im wyzsza cyfra przed "00", tym nowszy/lepszy/bardziej rozbudowany model samsunga.

Dla mnie problemem jest szukanie z porównaniem parametrów tyczących jakości obrazu, typu (tylko intuicyjnie):

- kontrast,

- dobra czerń

- reakcja matrycy

- [ jakies inne, ale nie wiem nic o nich]

(ide po prostu tropem matryc laptopowych, innego nie znam,wiec przez analogie, ale za bardzo to tych i analogicznych parametrow w opisach tv nie widze, żeby tak mozna bylo polozyc je obok siebie na kartce i rzutem oka porownac)

A potem warto znac porownanie jakosci dzwieku: sila glosnikow chocby - zaczynam podejrzewac, że wpisuja losowe wartosci, na jednym portalu -> 10 W (na oba glosniki...) , na innym --> 20 W... Co jest grane... Ile powinno byc?

Wiec pytajac o parametry wyboru - pytalem i o dzwiek, co brac, a zwlaszcza ponizej czego nie spadac

I dodatkowe: wszelkie uzytecznosci. Na przyklad: dzisiaj dowiedzialem sie, że sa tv, dla ktorych nie jest potrzebny specjalny, stojacy obok dekoder kablowki, bo mozna go wyrzucic i miec tv "na karte-dekoder"... Swietna sprawa. Ale jak tej cechy telewizorow szukac? DVB-C? Moze tak, moze nie.

I pewnie jeszcze inne fajne funkcjonalnosci, ciekawe ktore są ważne...

Jeśli 40 Ci się zmieści, to zainteresuj się J6200 z odświeżaniem 120Hz

juz widzę, że 32'' to max.

btw:

tutaj wspomniano, że 200Hz, 400 - to marketing. Dopytam: skad biorą te 200/400 i co to znaczy, że to nie jest prawda?

ok - 120HZ piszesz. Czy - jak tutaj wspomniano - 120 to i tak 60Hz...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Natywne odświeżanie matrycy: 50/60Hz, 100/120Hz i w kilku najwyższych/najdroższych modelach 200/240Hz.

Oczywiście im wyżej, tym lepiej.

Producenci w oficjalnych specyfikacjach nie podają tych wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Natywne odświeżanie matrycy: 50/60Hz, 100/120Hz i w kilku najwyższych/najdroższych modelach 200/240Hz.

Oczywiście im wyżej, tym lepiej.

Producenci w oficjalnych specyfikacjach nie podają tych wartości.

jesli w opisie jest podane... np. 200Hz - to jest 200Hz realne? a w opisie - 400Hz... co to znaczy? to jest w ogole mozliwe na tym pulapie cenowym, o ktory pytam - 200, 400Hz?

pytam po prostu w co wierzyc :)

Wyzej @vigoo napisal byl, że "Te dwa Samsungi, jak i wskazany Sony mają matryce z natywnym odświeżaniem tylko 60Hz a te 200,400Hz to tylko marketing " - niejako potwierdza to, co piszesz - typowy tv moze miec 60, 100, max 120Hz, ale:

skąd brac wiedzę ile naprawde ma konkretny model tv, skoro klamia jak najęci w opisach?

Edytowane przez covo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze w tym wszystkim jest słowo "NATYWNE"

Jak już pisałem, producenci nie podają w specyfikacjach tych wartości.

Te wszystkie 200,400,800,1500, to sztucznie tworzone wartości przez producentów TV, by przeciętny kupujący się na to nabierał.

Skąd brać? Internet, fora, blogi itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze w tym wszystkim jest słowo "NATYWNE"

Jak już pisałem, producenci nie podają w specyfikacjach tych wartości.

Te wszystkie 200,400,800,1500, to sztucznie tworzone wartości przez producentów TV, by przeciętny kupujący się na to nabierał.

Skąd brać? Internet, fora, blogi itp.

jasne,dzięki.

(tak btw: widzę, że z tematu nic wiecej nie wysączę od czytających:) typu: konkretne parametry ważne, ktore zwlaszcza brac pod uwage dla jakosci obrazu + ich wielkości + coś tam, coś tam..., nic z tego; ale za pomoc dotychczasową - zobowiązany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dwa tygodnie temu też miałem "ból głowy"....

napaliłem się na 4k... potem czytając to i inne fora, doszedłem do wniosku, że TV zmieniam mniej więcej co 4 lata, na chwilę obecną korzystam z Vectry, także wystarczy mi full HD.

w piątek przyszedł zamówiony Samsung 50 J6200... 5 dni zabawy i mogę zdecydowanie powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony

- kolory bardzo dobre (tak samo czerń),

- mecze i filmy akcji płynnie bez smużenia,

- połączenie bezprzewodowe z telefonem i laptopami bardzo proste,

- kanały HD zdecydowanie lepszy odbiór jak w Panasonicu tx-p42x20e (plazma)

- ogrom aplikacji

W ten oto sposób zadowolenie duże i zaoszczędzone ponad 1000 zł do tego co rozważałem, a 4K kupię jako kolejny za parę lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(tak btw: widzę, że z tematu nic wiecej nie wysączę od czytających:) typu: konkretne parametry ważne, ktore zwlaszcza brac pod uwage dla jakosci obrazu + ich wielkości + coś tam, coś tam..., nic z tego; ale za pomoc dotychczasową - zobowiązany)

Wystarczy, że poświęcisz trochę czasu na lekturę odpowiednich wątków tego forum, to nabędziesz wiedzę nt. (cyt.) konkretnych parametrów jakie są ważne przy wyborze telewizora.

Przez dwa dni, w ramach których czekasz, żeby coć "wysączyć" od czytających, można dużo poczytać i się nauczyć + coś tam, coś tam :)

Edytowane przez djrobus
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa dni, w ramach których czekasz, żeby coć "wysączyć" od czytających, można dużo poczytać i się nauczyć + coś tam, coś tam :)

jest forum,jest od tego zeby pytac, jest pytanie, odpowiedzi sa jakie sa, jednych temat nudzi, drugich bawi, a trzecich nie ma - ok. Po co filozofowac, co ja moglbym robic? Czy ja czekam? czy nie czekam? co ja robie gdy czekam? czytam? nie czytam? moze tak, moze nie, moze i tak i nie?

tylko pytanie sie liczy. i odpowiedzi. merytoryczne.wszystko inne to szum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz samsunga i koniecznie 32 całe, a ważny jest obraz i dźwięk, to dużego wyboru nie ma. Świetny 32j6300 ze 120hz matrycą (ale kosztuje powyżej zakładanej kwoty) albo 32j5600 z 60hz matrycą.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez zkepczynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32j6300 ze 120hz matrycą (ale kosztuje powyżej zakładanej kwoty)

albo

32j5600 z 60hz matrycą.

b. dzieki za podpowiedzi.

1.

usilowałem znalezc w sieci chociaz jedno miejsce z wiedzą o "natywnych" Hz tych dwoch (bo w opisach ceneopodobnych cisza) - nie udalo mi sie :)

Ten tanszy i skromniej opisany na ceneo niz ten drozszy, i pewne dane są = "brak danych" (np. sprawy kontrastu), trudno wyczuc czym istotnym roznia sie... Oczywiscie poza tym, żę tanszy ma tylko 60Hz i nie jest zakrzywiony, ale akurat krzywizna drozszego - przy 32" :) - to srednio mnie kręci.

Czy (w tym pulapie cenowym) ma sens bicie sie o 120Hz...? <---- Czy roznica 60/120 jest w praktyce widoczna?

2

ja w samodzielnych poszukiwaniach wybieralem miedzy:

UE32J5572 --> http://scpoznan.pl/ue32j5572-ue32j5572suxxh

a UE32J5550 --> http://tinyurl.com/jrrvygs

(pierwszy = nowsza generacja, czyli: niby lepszy...) I tez rozkraczylem sie w decyzji, tym bardziej ,że nie moglem dotrzec do Hz odswieżania. Pewnie mają po 60Hz....

Intuicyjnie (po cyferkach fabrycznych) wychodzi na to, że juz ten tanszy z Twojej propozycji - 32j5600 jest lepszy od moich dwoch. I pewnie to TEN wypada kupic. Ale wahanie moje bierze sie z braku wiedzy: w czym istotnym jest gorszy od tego najdrozszego 32j6300 (poza odswieżaniem)...

Edytowane przez covo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to j5600 to jakiś odświeżony j5500 lub model przeznaczony dla innych marketów (różnią się chyba jedynie wyglądem). Możesz poszukać testów j5500. Podobnie wskazane przez Ciebie modele to j5500 przeznaczone na inne rynki i poza dodatkowym tunerem sat nie oferują niczego więcej. Skoro źródłem jest kablówka to bierz najtańszy j5500.

J6300 to już model z innej półki (niestety cenowo również). Test masz na hdtvpolska.

Brak płynności może być odczuwalny w sporcie, jeśli nie jesteś zagirzałym kibicem formuły 1 czy tenisa to z j5500 także powinieneś być zadowolony :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez zkepczynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...