Skocz do zawartości
Calvex

55 cal 4k do 5 tys zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? zwykle na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac, ale w przyszłości prawdopodobnie będzie wisiał na ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Jak słońce zachodzi, to świeci prosto w TV.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 47 cal 6198k - ZŁOM !!! Ciągłe zawiechy + brak smart tv
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? płynny obraz, ładne kolory, rozdzielczość 4k , rozsadny input lag, bo rozważam podłączenie go do komputera.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k, Full HD + telewizja naziemna
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PC - karta graficzna GTX 980TI powinna dać radę odpalić gry w 4k.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok.14h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy 50%, Gry 30%, Sport 20%
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? raczej youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - PC tylko PC
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? głównie popołudnie i wieczór
17. Preferencje co do wielkości? min. 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, jakość obrazu, input lag, mulące menu, restarty, marka PHILIPS !!!
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - Jeśli nie będzie, to płakać nie będę.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5 tys

Więcej info:

Posiadam obecnie telewizor Philips 6198k za którego dałem prawie 4300 zł. Niestety gwarancja się skończyła, a tv jak był mułem tak jest. Smart TV jest tylko na papierze, bo używać tego "smart tv" to masakra, żeby odpalić głupi filmik na yt trzeba poświęcić z 5 minut, bo całe menu tak wolno chodzi. Jedyna zaleta tego TV, to dość dobry obraz, ale po kwocie 4300 zł oczekiwałem więcej.

Więc tak... Szukam TV maksymalnie do 5 zł, chcę żeby posiadał już 4k, bo tak jak pisałem - rozważam także granie na tym TV. Druga sprawa jest taka, że sam nie wiem czy kupować TV teraz czy czekać na modele z 2016 roku ? TV muszę mieć maksymalnie w maju, więc co byście robili na moim miejscu ? TV z 2016 4k będą jakieś lepsze ? Czy to samo, ale z nowszym oprogramowaniem ?

Trzecia rzecz... jestem strasznie zniechęcony do telewizorów Philips... ale ten ambilight, to też dość fajna sprawa, jak się mają ich tv z 2015 roku ? Na 2016 szykują coś ciekawego ?

Z tego co czytałem, to ludzie bardzo narzekają na Androida w tv, a więc Sony i Philips...

I jeszcze jedna sprawa, czytałem, że niektóre TV 4k z 2015 roku nie mają HDR - prawda to ? I czy HDR jest niezbędne do filmów 4k czy tam Ultra HD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając kilka testów w oko wpadły mi te modele.

Panasonic TX-55CX700E
samsung ju6800
Sony KD-55X8005C
Który z tych modeli wziąć ?
A i jeszcze jedno pytanie, warto dopłacać do CX740E ?

I kurcze cały czas nie wiem czy kupić tv czy czekać jeszcze te 2-3 miesiące. Na razie mam tego Philipsa, ale chciałoby się coś większego...

Edytowane przez Calvex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Sony X8505C jak i CX700 będą bardzo dobre zarówno do sportu jak i filmów. HDR w tego typu modelach to będzie głównie marketing. Więc nie ma co sobie tym zawracać głowy za bardzo. Samsung 6800 jest filmowy. Natomiast model JU7000 byłby także dobry do sportu. Co do CX740 to zostań przy CX700 jeżeli miałby to być Panasonic.

Czekać nie musisz. Wielkich zmian w tym przedziale cenowym nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...