Skocz do zawartości
redrum1906

Jaki TV 55" do PS4, filmów i sportu? (3-5tys.)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem przed ciężkim wyborem (jak to zwykle bywa w przypadku tv i ograniczonych zasobów)...
Potrzebuję TV do PS4, oglądania filmów oraz piłki nożnej.
TV od miejsca do oglądania znajdowałby się od 2,5 do 4m.

Fundusze to 3000-5000tys.
Czego oczekiwałbym od TV?
- Dobrego stosunku cena/jakość.
- niezły kontrast(sensowna czerń) i odwzorowanie kolorów bez potrzeby kalibracji
- matryca 100-120hz
- dobra płynność obrazu z możliwością sensownej regulacji(wypośrodkowanie między operą mydlaną a szarpaniem obrazu)
- małe ramki (pod montaż własnego ambilight)
- wysoka stabilność (żeby się nie wieszał z byle powodu)

Czego nie chcę?
- Philipsów z uwagi na niedopracowani softu i słabą regulację upłynnienia)
- Smart TV byle jaki! Docelowo podłącyzłbym Nexus Player/Nvidia Shield z Android TV

Nad czym myślę?
4k vs FullHD i oglądanie z 2,5-4m. Czy 4k ma sens? Raczej nie. I tak rozdzielczość dynamiczna na TV 1080p będzie co namniej tak dobra.

Waham się na ten moment pomiędzy:
- Samsung 55 H6400 / Samsung 55 J6200 (podobno te same cechy obrazowe)
- Sony Bravia KDL-55W805C / 55W755C
- Panasonic TX-55CX700E

Pomożecie?
Jeżeli jakość tych TV jest zbliżona to wybiorę oczywiście najtańszysmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jakość jest zbliżona. Każdy ma jakieś wyróżniające cechy. Samsung jest ogólnie bardzo uniwersalny. Baaardzo rozbudowane Smart TV. I do gier, filmów, sportu.

Panasonic jest UHD. W dodatku wygląda na to, że będzie wspierał paletę kolorów (szeroką) z Ultra HD Blu-ray. System także szybki.

Sony to android. Jak masz wiedzę to nawet nie będziesz musiał podłączać Nexusa itd... jak nie to sam telewizor i tak jest bardzo dobry obrazowo.

To są mocne cechy > jak widzisz głównie dotyczące wyposażenia. Tylko Panasonic pod względem obrazu wyróżnia się UHD i kolorami na przyszłość :-). Do ustawień każdy z nich nadaje się dobrze i każdego można bardzo dobrze skalibrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem testy Panasonica i jego rozdzielczość dynamiczna jest niższa od TV fHD. Czy to nie jest ważne?

Druga sprawa- kalkulatory odległości.

Przeglądałem i wg. moich wyliczeń odległościowych nie zobaczę różnicy w 4K z 3-4m.

Natomiast Panasonic ma super jasność i chyba najlepszy kontrast z tychże wymienionych. No i kolory przyszłościowe.

Jeszcze znalazłem Samsunga 60J6200. Do 4500zł TV 60" z matrycą 100hz(odpowiednik H6400)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Panasonic TX-55CX700E sporo osób zwraca uwagę na problemy z pionowymi pasami powstającymi na skutek lokalnego rozjaśniania i przyciemniania matrycy. Na niektórych testach wygląda to bardzo źle. Z drugiej strony Sony ma dość niską jasność i może źle wypadać w jasnych pomieszczeniach. Mam ten sam problem i też nie wiem co wybrać.

Tutaj kilka testów:

http://hdtvpolska.co...lcd-firefox-os/

http://www.techradar...298153/review/1

http://hdtvpolska.co...oid-tv-full-hd/

http://www.techradar...-1300449/review

Edytowane przez marekmarekmarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Odpuściłem Panasonica.

Raczej dokonam wyboru między Sony 55W755C/809C a Samsungiem 60J6200 (brzydszy i bardziej EKO ale jednak większy 5" i przyzwoite, uniwersalne parametry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jedną nogą w Sony W755C. Liczę, że kolory i kontrast wynagrodzą mi inne braki. Nie potrzebuję 3d więc osobiście nie widzę sensu dopłacania do 805. Poczytałem też o jakości gier FHD na telewizorach 4k i wygląda na to, że skalowanie jest odczuwalne i wprowadza nieznaczne rozmycie. To samo potwierdza mój znajomy posiadający samsunga 4k kupionego w zeszłym roku. Nie pamiętam modelu niestety ale nie jest to TV z wysokiej półki.

Widziałem dziś 55 W755C w akcji. Wisiał nad innym ekranem Sony 70" 4k za 20 000 PLN. Różnica w odbiorze oczywiście duża, ale wynikająca głównie z wielkości i jakości obrazu z bliska (podawany był sygnał 4k). Po odejściu na kilka kroków 755 bronił się jednak świetnie. Kolory były żywe, a biel miła dla oka.


Korekta. Cena 755 i 805 jest niemal taka sama na ceneo:

http://www.ceneo.pl/38177861#mh=x7c9fAIK86004sonyl2GDMiRav6kXQqVWl3qkJSEkyhOQpTqy-kFa9O5N68zNoR00XbCsSE2r2pow6o3ekK28tar0s5FjENiBE65vMseEhAJ07tRdKe1faPV0eZ11v1LkAu-PCNdYGbIhEMt6zPeq7Htm82lYEYrJVCqVhTY72TA3jhsVjqB_1lpTSuHtfO0-dmt6Kkmerhs9_Ggs0

http://www.ceneo.pl/37210610#mh=M8S31YZE04004sonyWE6nXMJzPQBb7peBvUJggSEkyhOQpTqyx0sOhF8lKy6B16b-exXvGGoG5mEMcA5g_uG-gMG4pjbKsV7JyoIP-J5tzCwnoi9wSU0Mntri4xTAVH_3Eqy6OiVTiuFeoL3tRoW23ISOyGBt1RTkcjSKJ3yjwb1K1NL-39J_5Ho_rMzCz0I8jKqVrQ2

Wygląda na to, że trzeba dopłacić to 100 PLN dla spokoju ducha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wybrałbym 55W755 jak nie potrzeba 3D.

Niestety sam szukam innego odbiornika bo TV ma dwie wady które u mnie go dyskwalifikują: brak nagrywania HDD i karty CI z UPC zawieszające odbiornik. Po za tym testowałem mniejszego 50W755 i na konsoli rewelacja (subiektywne moje odczucie) w stosunku do starszych modeli.

Też patrzę na 60J6200 ale nawet na stronie samsuga nie ma przekierowania do sklepów jak w wypadku mniejszych TV - produkt prawie niedostępny

Edytowane przez raven911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też po głębokiej analizie biorę 755C/805C. Nie wiem czy 705ka ma multimedialny pilot....Cóż- zdecydują detale.

Samsung niestety ma słabą jakość wykonania, często się słyszy i pyłach za matrycą itd. Chyba lepiej dopłacić do porządniejszej (i ładniejszej) obudowy.

4k z 3-3,5m i tak wielkiego sensu przy 55" nie będzie miało, z ekranu korzystam głównie wieczorami i nocą więc ogromna jasność nie jest wymagana. Kolejna generacja konsol na 99% nie pociągnie 4K a gry będą wtedy może działały płynnie w 1080 i 60FPS;)

FHD na przeczekanie do popularyzacji dużych i tańszych OLEDÓW chyba najbardziej optymalne.

Panasonica odpuściłem ze względ na rozdzielczość dynamiczną mniejszą niż w dobrych FHD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie posty dotyczące tych Soniaków i ich Androida... Też czaiłem się miałem już dogadane, ale po przeczytaniu obszernego tematu odpuściłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem. I tak lepiej Android TV wypada niż w Philipsach...Zresztą u mnie Smart bezpośrednio w TV mogłoby nie byc bo docelowo kupię Nvidia Shield pod Smart.

A czytając o innych TV do 5-6tys...cóż...niestety każdy ma jakąś dyskwalifikującą cechę:

- Philipsy- to Philipsy...soft tragiczny. Ustawienia płynności zero-jedynkowe.

- Panas CX700- niby super ale...rozdzielczość ruchomego obrazu słabsza niż w fHD, płynność średnia, pisza o ciemnych pasach...Firefox OS gdzie nie ma nawet Youtube'a.

- Samsung z serii H6400/J6200- niby wszystko spoko ale jakość wykonania i awaryjność dość słabo wypada. Brzydka obudowa. Słyszy się o kurzu za matrycą. Mega nierówna jakość matryc. Jest calkiem sensowny Samsung 4k bodajże JU7000? Ale to już 6000zł...

- Sony? Ma wady ale wydają się w strosunku do konkurecnji w tej cenie najbardziej równy.

Jesli masz jakąś inną propozycję w tej cenie- oczywiście chętnie wysłucham:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam na TV. Swojego szukam od 3 miesięcy.

Szukam 65 cali... Wybór padł na 65JU7000, miałem go już nawet kupić w promocji za 8200 zł, ale czekałem na nowy rok i dałem [beeep]y, bo podrożały :)

Przeczytałem tyle tematów, że głowa mała. Philips odpadł jako pierwszy.

Został Sony i Samsung, Sony ma złe opinie na temat wieszania się itp... Dlatego wybieram Samsunga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w EuroRTV i obejrzałem kilka sampli na Panasonic 55CX700E, Sony 55755C i Sony 55"X8509. Nie widziałem Samsunga 55JU7000 niestety...

Panasonic odpada...niestety płynność wyświetlanego obrazu na dużo gorszym poziomie niż w Sony;( Szkoda bo reszta cech obrazu wydaje się minimalnie lepsza.

Natomiast między fullHD 755C a X8509 z 3m różnicy nie widziałem...różnica w cenie to +-1500zł. W 4k jest niby HDR i rozszerzona paleta barw...ale nie wiadomo czy i kiedy będzie miało to zastosowanie, czy będę z tego korzystał.

No i nie wiem czy lepszy Sony X8509 czy Samsung JU7000...wyklarowało się natomiast, że na 60% bedzie Sony a jedyną dla mnei sensowną alternatywą zostaje Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poczytaj sobie tematy na forum dokładnie o tym soniaczu :)

Jest mega obszerny temat, który czytałem od deski do deski... :)

Poczytaj sobie też na temat gwarancji też jeden wątek mi się przewinął :)

Na Soniacza mam dobrą cenę kurde, nie wiem co robić...

Opinie jakoś mnie odpychają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie na zagranicznych portalach są w miare ok, nie ma co sie sugerować opiniami na jakimś ceneo, skąpcu itd, bo nie wiadomo kto, je wystawia.

Ja kurde mam taką rozkmine i nie wiem co brać... Full HD czy 4k, a jeśli 4k, to dopłacać 1500 zł, do tej lepszej wersji ?

sony kd-55x8509c - Pełne 4k, 5 lat gwarancji, cena około 5,5 tys zł.

sony KDL-55W805C - FULL HD, 120hz,

Sony KD-55X8005C - najtaszy 4k, ale nie wiem co poza tym. Warto interesować się tym modelem, czy lepiej dopłacić do 9c ? A jeśli bede oglądał tv z 3 metrow, to moze lepiej wziac full HD ?

Chce kupic tv na lata, wiec te 4k mnie interesuje, tak samo 5 letnia gwarancja.

Edytowane przez Calvex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poczytaj sobie tematy na forum dokładnie o tym soniaczu :)

Jest mega obszerny temat, który czytałem od deski do deski... :)

Poczytaj sobie też na temat gwarancji też jeden wątek mi się przewinął :)

Na Soniacza mam dobrą cenę kurde, nie wiem co robić...

Opinie jakoś mnie odpychają.

Rozumiem, że chodzi o 8505/8509?

Wczoraj byłem w euro rtv z 4 samplai 4k z pendrive z wysokim bitrate.

Sprawdzałem Samsunga JU7000...obraz naprawdę niezły w tej cenie, płynność super...ale nei wiem czy to kwestia materiału odtwarzanego z Pendrive'a...ale zdarzały często się miejsca "rwania" obrazu.

Philips 6550 i Sony 755C na standardowych playerach nie supportowały tych plików.

8509 ma z kolei dobre upłynnienie na sandardowym trybie. Od biedy wyraźny. Przy większym upłynnieniu nie da się ogladać- masa artefaktów. No ale w sumie wtedy też obraz jest już na tyle plastykowy...że to i tak nie ma sensu.

W sumie Samsung JU7000 fawortem ale zastanawiam sie nad 755C bo jest przyzwoity w przyzwoitej cenie.

Szkoda, że nie można nigdzie sprawdzić w sklepie Samsunga 60" JU6200. Spadkobieraca H6400 w b.dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis bylem w media expert i powiem wam, ze 55 cal jakos szalu nie robi. Duzo wieksze wrazenie wywarł na mnie sony KDL-65W855C, ale cena to 7k zł.

Chyba bede celował w 60 cal i mysle nad tym samsungiem ju6200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tych JU6200 już nigdzie nie można obejrzeć w tych marketach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zakończony z mojej strony zakupem X8509c w wersji 55" z 5 letnia gwarancją. Póki co bardzo zadowolony z zakupu a sam Android może nie jest najbardziej responsywny ale działa przyzwoicie i stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...