Skocz do zawartości
lipa_ml

Czy warto bawić się w Bi-amping ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W końcu nowy amplituner zakupiony i teraz takie pytanie mi się nasuwa czy warto się bawić w Bi-amping ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W amplitunerze kina domowego?

A po co?

Masz za dużo kasy i zalezy ci na jakości dźwięku i jak najlepszym odwzorowaniu muzyki to kasę przeznacz na dokupienie dedykowanego sprzętu do stereo.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery nie nadają się do stereo, niestety taka smutna prawda.Może modele dzielone za ok 20 tyś grają nieźle bo te za 5-10 tyś integry psują tylko barwę dzwięku w muzyce.Dobry wzm stereo za 2 tyś zagra lepiej niż te ampli za 10 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wzm stereo za 2 tyś zagra lepiej niż te ampli za 10 ;)

Pełna zgoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zapomniał dodać, że taki z lat 80-tych, góra 90-tych ;)

Nie, nie zapomniałem. Tu wystarczył przykład kolegi za 2000 zł. Z nowych.

Bo taki z lat 70/80/80 za 800 zł zagra lepiej od amplitunera kina domowego za 10.000 zł. Pokazywałem ostatnio w jak taki o którym mówię jest zbudowany.

Natomiast widzę, że ty masz jakiś problem. Nieprawdaż? Jak się kończą merytoryczne argumenty to się zaczynają złośliwości, uszczypliwości, usmieszki, o innych zachowaniach już nie wspominam.

:angry:

W taki razie ...

zapraszam kolegę Heinricha do siebie na test. Zrobimy tak: przyniesiesz taki nowy amplituner do 10 tys, a ja wystawię wzmak za 1000 zł i ... poznamy golasa. Jestem w stanie wystawić nawet do tego pojedynku moja Sabę za 350 zł.

A potem ładnie i grzecznie opublikujemy wyniki testu, żeby poinformować użytkowników kto miał racje :).

Masz takie duże jaja żeby spróbować?

:o

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, to nie mi brakuje merytorycznych argumentów, o czym grzecznie nie omieszkałem Tobie napomknąć.

Autorytatywnie, w moim przekonaniu, oceniasz sprzęt, którego nie słuchałeś.....więc wybacz, ale taka argumentacja jest dla mnie niemerytoryczna.

Poza tym zanim po raz kolejny zarzucisz mi brak argumentów proponuję porównać amplitunery za ok. 10 tyś, choćby Arcama, Anthema czy CA i jako godnych przeciwników wystawić integry za 2 tyś zł....mowa oczywiście o nowym sprzęcie.

Kończąc, jeśli masz coś do moich wypowiedzi, to napisz mi to proszę wprost, a nie wyciągasz z kontekstu, to co napisałem i publikujesz na swoim blogu, uważam to za mało eleganckie.

Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na test do siebie, porównamy razem :).

Ampli za 10 tys vs. wzmak stereo za 2 tys. Oba nowe z aktualnej oferty.

Coś ten temat pominąłeś. Nie masz nic do powiedzenia?

A potem porownamy z tą Sabą za 350 zł. Będze fajnie

Jak mówisz A to powiedz B i potem C ... Trzba było milczeć, a nie zgrabnie przycinać. Teraz albo zrobi y test albo wyjdziesz na ... :).

PS. posiadam w domu ampli KD klasy 10 tys zł.

A na koniec jak będziesz bardzo chciał porownamy dowolny blu-ray player, najdroższy który przywieziesz, z aktualnej oferty do mojego leciwego CD Philipsa 960 mającego ponad 25 lat.

Wtedy bedzie test po bandzie.

A potem wszystko ładnie na forum odszczekasz. I przeprosisz. Albo ja to zrobię jak "przegram".

PS. mialem kiedyś szefa, który zalozył sie z pracownikiem i ... przegral. Przegrany mial wziac wygranego na barana i przelecieć Marszałkowską krzycząc ... miałeś rację. Była zabawa :). Wszyscy mieli ubaw, szef też. Trzeba mieć jaja i klasę, żeby publicznie przyznać się do porażki. Zapraszam.

Na moim blogu masz szansę odpisać. Podyskutujemy. Tam także zapraszam. Tam tępię tylko trolli. Ty masz coś do powiedzenie, a przynajmniej na to wygląda. Tylko czy czasem mie za często konfabulujesz?

Więcej pisz konkretnie, przytaczaj fakty, swoej opisy, swoje zdjęcia, swoje spostrzeżenia, własne dowody, a nie tylko puste słowa. Na wiarygodność trzeba sobie zapracować. Ja na tym portalu pracuję na to 10 lat. A Ty?

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na test do siebie, porównamy razem :).

Ampli za 10 tys vs. wzmak stereo za 2 tys. Oba nowe z aktualnej oferty.

Coś ten temat pominąłeś. Nie masz nic do powiedzenia?

Przecież wyraźnie napisałem co z czym należałoby porównać....

Możesz rozwinąć co pominąłem

A potem porownamy z tą Sabą za 350 zł. Będze fajnie

Jak mówisz A to powiedz B i potem C ... Trzba było milczeć, a nie zgrabnie przycinać. Teraz albo zrobi y test albo wyjdziesz na ... :).

A co ma cena do rzeczy?

Albo konstrukcja jest dobra albo nie...akurat Sabę znam i wiem, że sprzęt tej marki gra i to chyba wystarczy za rekomendację ...

Co zgrabnie przycinam?

Poza tym mam prośbę, jeśli coś oceniasz / krytykujesz, to przynajmniej postaraj się z tym zapoznać.

Ostatnim razem sam przyznałeś, że miałeś przyjemność bądź nieprzyjemność słyszeć zaledwie jedną markę, nie omieszkałeś natomiast skrytykować wszystkich.

To tak jak w słynnym już powiedzeniu, że w Ameryce biją czarnych ;)

Na koniec dodam, że zgadzam się, i że wg. mnie amplitunery nie są stworzone do słuchania muzyki i osobiście w tym celu używam właśnie wzmacniacza stereo a nie amplitunera, który też najtańszym modelem nie jest..... ale od każdej reguły są też wyjątki, jak te podane przeze mnie.

pozdrawiam :)

ps. Za zaproszenie dziękuję, cojones mam i się niczego nie obawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli testu z porównania na żywo nici.

Jesteś mocny tylko w gębie.

Amerykanie mają na takich określenie ... chicken. Sorry.

Jak się coś pisze to klasą jest wzięcie za swoje słowa odpowiedzialności. Tutaj klasy zabrakło.

Szkoda. EOT.

Może wyciągniesz z tej konwersacji jakąś naukę ... jak idiotycznie komentujesz (a po co to było?) to spodziewaj się ciętej riposty i konsekwencji.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny mnie obrażasz, a nie odnosisz się merytorycznie do moich argumentów!

Wybacz, ale znowu dajesz do zrozumienia, że nie jesteś osobą skłonną do przyjęcia argumentacji niezgodnej z Twoją, tak jak byś Ty wszystko najlepiej wiedział i na wszystkim się najlepiej znał.

Z góry zakładasz, że nikt inny racji mieć nie może.....

Gdzie napisałem, że z testu nici?

Jednakże sądząc po tonie Twoich wypowiedzi takie spotkanie do przyjemnych by raczej nie należało....

A co do pisania z klasą, to proponuję abyś przeczytał to, co napisałeś.....to nie ja jestem mocny w gębie....

Zanim napiszesz coś o sprzęcie zadasz sobie tyle trudu aby się z nim zapoznać, czy dalej swoimi wypowiedziami będziesz zniechęcał mniej osłuchanych/ początkujących użytkowników, którzy do tej pory nie mieli do czynienia ze sprzętem lepszym od miniwieży czy plastikowego KD?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na blog. Przeczytaj do poduszki wszystko od deski do deski.

Potem przeczytaj moje wszystkie testy i opisy popełnione przez 10 lat na tym portalu.

Wtedy pogadamy o plastikowych klockach, miniwieżach, testach, spotkaniach, wiedzy i doświadczeniu.

Napisałem ... konfabulujesz. A że ty odbierasz to jako obrazę? Prawda w oczy kole.

Teraz możesz odesłać mnie do swojego dorobku publikacji, z chęcią poczytam.

Pa.

EOT z mojej strony.

I prośba na przyszłość : nie wypisuj idiotycznych komentarzy pod moimi postami jak nie masz nic do powiedzenia. To działa na mnie jak płachta na byka. Kocham walić prosto z mostu i w 99 przypadkach na 1000 trafiam w miętkie. Internet jest pełen wszystkowiedzących mądrali, padają w takich konfrontacjach. Ty mialeś szansę spotkać się twarzą w twarz albo raczej uszy w uszy i obronić swoje tezy ... nie skorzystałeś. Twoje tezy zdechły.

Powtarzam: AMPLITUNERY KINA DOMOWEGO NIE NADAJĄ SIĘ DO SŁUCHANIA MUZYKI W STEREO.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na blog. Przeczytaj do poduszki wszystko od deski do deski.

Potem przeczytaj moje wszystkie testy i opisy popełnione przez 10 lat na tym portalu.

Wtedy pogadamy o plastikowych klockach, miniwieżach, testach, spotkaniach, wiedzy i doświadczeniu.

Napisałem ... konfabulujesz. A że ty odbierasz to jako obrazę? Prawda w oczy kole.

Teraz możesz odesłać mnie do swojego dorobku publikacji, z chęcią poczytam.

Pa.

EOT z mojej strony.

I prośba na przyszłość : nie wypisuj idiotycznych komentarzy pod moimi postami jak nie masz nic do powiedzenia. To działa na mnie jak płachta na byka. Kocham walić prosto z mostu i w 99 przypadkach na 1000 trafiam w miętkie. Internet jest pełen wszystkowiedzących mądrali, padają w takich konfrontacjach. Ty mialeś szansę spotkać się twarzą w twarz albo raczej uszy w uszy i obronić swoje tezy ... nie skorzystałeś. Twoje tezy zdechły.

Powtarzam: AMPLITUNERY KINA DOMOWEGO NIE NADAJĄ SIĘ DO SŁUCHANIA MUZYKI W STEREO.

Ilość postów nie zwalnia nikogo z rzetelnej i przede wszystkim uczciwej oceny.

Sam przyznałeś, że z propozycji, które podałem słyszałeś aż jedną!

Walenie prosto z mostu nie ma nic wspólnego z brakiem kultury osobistej, której Tobie brakuje. Jeśli nazywanie kogoś tchórzem nie jest wg. Ciebie obraźliwe....to chyba nie ma sensu dalsze tłumaczenie....

Wnioskuję to po sposobie Twojej wypowiedzi w naszej "dyskusji", bo dyskusją ciężko to nazwać, gdyż merytorycznie nie odniosłeś się ani razu, do tego co napisałem.

Więc to chyba Ty nie masz nic do powiedzenia.

To na koniec odnosi się chyba do Twojej wypowiedzi, gdyż nie podałeś choć jednego kontrargumentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może polecilibyście jakiś używany wzmak(miały wbudowane radio?) z lat 70/80/90 w cenie do 1000zł który zagra tak genialnie?

jako głośniki chciałbym użyć monitory Monitor Audio BX2 lub BX5 (o ile to nie będzie świętokradztwo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SABA. Amplituner. Model znajdziesz na moim blogu. Rok bodajże 1978.

Dałem 350 złotych.

Stosunek jakosci do ceny ... wybitny.

Popatrz też na modele Brauna z tamtych lat. Też wymieniłem konkretne modele.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a robili wtedy coś co miało wejście inne niż na 2 chinch'e? jakiś optyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz?

Wtedy jeszcze nie było cyfry na szczęście.

Wzmaki do stereo z przetwornikiem DAC się zdarzały w tym wieku ale rzadko. W poprzednim sobie nie przypominam choć pewnie kroś popełnił. Jedynie pamiętam Sennheisera Orpheus z 1992 roku ale to był set wzmak + słuchawki.

Lepiej do takiego amplitunera vintage, który gra zarąbiście po wejściach analogowych dokupić jakiś DAC. BTW będzie droższy odzwonię tej Saby :).

BTW w Sabie nie ma nawet cincha jak piszesz czyli wejść RCA. DIN jedynie. Są przejściówki.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może polecilibyście jakiś używany wzmak(miały wbudowane radio?) z lat 70/80/90 w cenie do 1000zł który zagra tak genialnie?

jako głośniki chciałbym użyć monitory Monitor Audio BX2 lub BX5 (o ile to nie będzie świętokradztwo).

Proponuję poszukać jakiegoś klasycznego wzmacniacza stereo + osobny tuner

Przejrzyj aukcje na pewnym portalu ;)

Widziałem tam integry Arcama, Nada, Rotela, CA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszna sytuacja ale pmcomp to czlowiek ktory zna sie na rzeczy wiec po co taka gadka...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...