Skocz do zawartości
stempel_hd

dziwadztwa w 55PUS8809/12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

juz blisko rok czasu jestem uzytkownikiem Philipsa 55PUS8809/12. Chciałoby się napisać szczęsliwym użytkownikiem no ale tylko chciałoby sie bowiem rzeczywistość jest z goła odmienna.

Nie bedę sie rozpisywać nad wyglądem urządzenia bo tu akurat nie ma na co narzekać. Jednak cała reszta to już niestety inan bajka. Zawiechy,zawiechy,zawiechy. To trzy słowa w których można krótko określić problem. TV miewa niestety dość często zawiechy, nie reaguje na pilota, ostatnio doszło coś takiego, że pozostaje na ekranie pasek/wskaźnik natężenia głosu. Nie pomagał restart TV. Po ponownym włączeniu i przycisnieciu głosu pasek pojawiał sie i dalej nie znikał. Pozostawało wyłączenie TV głownym wyłącznikiem na tylnym panelu urządzenia. Tu o dziwo zadziałało bowiem poprzednimi razy przy innych zawiechach telewizor nawet nie reagował na wyłączenie tym głównym wyłacznikiem. Tylko wyciągnięcie wtyczki z gniazdka pomagało. I tak włąśnie było z kilkanascie jak nie ponad dwadziescia razy.

Z innych rzeczy to kolory. Zdarzyło sie parokrotnie, że kolory sie rozjechły na jakieś nienaturalne, zafałszowane a ostatnio pojawiły sie czerwone pasy. Inna sprawa to skakanie obrazu, zauważalne na postaciach które sie poruszają. Ruch nie jest płynny tylko skokowy a na programach informacyjnych gdzie wyświetlany jest pasek/paski z informacjami na dole ekranu wyrazy też nie przesuwja sie płynnie tylko skokowo.

Dalej, problem ze sprzedtem podłączonym przez HDMI. Podłączoną mam satke, xboxa oraz BlueRaya Philipsa. Gdy włączam xboxa zawsze załącza mi sie też blueRay tym samym wyswietlajac sie na ekranie....

KOlejna sprawa to problem z wysietlaniem filmików a nawet zdjęć bezpośrednio z telefonu. Masakra jakaś. Nie wiem czy to wina telefonu czy tv ale strasznie to kuleje. TV podłączony do sieci donmowej kablem, poza tym wifi. Ekran z fona na tv jeszcze jakoś wejdzie ale gdy już ma wyswietlic zdjecie to rzezbi i rzezbi , wpierw pokazuja sie duuuze klastry ktore z kolejnymi sekundami ułożą sie w polowe zdjecia na ekranie. praktycznie calego zdjecia jeszcze nigdy mi nie wyswietlilo. A gdzie tu jakis film puscic...smiech na sali. Pamietam swoj poprzedni telewizor, tez Philips 46PFL8505H/12 który wraz z telefonem Samsunga SGS 4 działał bez najmniejszego problemu. Zdjecia, filmiiki wchodziły praktycznie bez zadnego opoznienia. A tu klops i tyle.

A ostatnim problemem jaki chce porzedstawić jest podświetlanie matrycy na czarnytm ekranie. Nie wiem czy to jest nosmalny wyglad czy nie wiec tu prosze o pomoc w zdiagnozowaniu. zdjecia poniżej

http://www.fotosik.pl/u/StempelHD/album/2276345

(sorry za link zewnetrzny ale nie doczekalem sie odpowiedzi jak dodac zdjecie bezposrednio do posta)

I tak,problemy byly od początku jednak tłumaczyłem je sobie problemami wieku dziecięcego. Telewizor kupiony krótko po promocji. Jednak po roku czasu i kilku aktualizacjach softu problemy z modelem wydaja sie nie miec konca

I co tu począć? reklamowac czy czekać sadząc, że kolejne atualizacje rozwiążą problemy??

zapraszam do dyskusji.

pozdrawiam, norbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są dziwactwa tylko skopany telewizor. Od samego początku. Było o tym nie raz.

Masz 24 miesiące na reklamacje z tytułu rękojmi lub gwarancje producenta.

Na Twoim miejscu czym prędzej rozpocząłbym proces reklamacyjny.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...