Skocz do zawartości
walddor

Popcorn hour - Nie działają serwisy webowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem używany Popcorn hour C-200 (na eBayu z Anglii).

Podłączyłem kablem do sieci domowej.

Popcorn dostał poprawny adres IP i nawet widzi lokalne komputery.

Niestety nie działają żadne serwisy webowe

HOUTCast.Redio
MSP
SayaTV
Internet Redio

- ani własnoręcznie dodane radio.

Przy próbie wybrania któregokolwiek kręci się kółeczko i nic się nie dzieje (żadnej zmiany okna), można zatrzymać przez 'stop'

Co ciekawe aplikacja YouTube w zasadzie działa, tzn. można wyszukać, niektóre filmy się odtwarzają, przy innych jest komunikat "Could not play"

Czy ktoś miał podobny przypadek? Albo ma jakiś pomysł?

Jest w tej chwili najnowszy firmware.

Pozdrawiam wszystkich i proszę o jakąś pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasoby dostępne przez MSP mogą nie działać. To pozostałość jeszcze po modelach 100 i 110, od wielu lat nie aktualizowana, raczej niewiele będzie tam jeszcze działać. Ja bym sobie odpuścił tę część.

Serwisy dostępne przez Market Aplikacji powinny natomiast działać. To jest linia wciąż żywa i dostępna także w najnowszych modelach. Aplikację Youtube i radio Shoutcast działają. Sprawdzałem je kilka dni temu na nowszym odtwarzaczu, ale powinny działać tak samo na wszystkich modelach które udostępniają Market.

Jeżeli kupiłeś sprzęt i aplikacje z Marketu były już zainstalowane, sprawdź czy nie wymagają aktualizacji (zdaje się że wciska się INFO po podświetleniu aplikacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź HDev.

Miałeś racje. Serwisy widoczne bezpośrednio w MSP - a jest tam też SHOUTCast radio nie działają,

natomiast SHOUTCast radio i Youtube z aplikacji działają.

Z tym że według moich testów w Youtube mogę odtworzyć co dziesiąty klip, a odtwarzanie jest fatalne, więc jego użyteczność jest dla mnie zerowa.

Czy jest to standardowe działanie tego serwisu w tej chwili na PH C-200, czy tylko mój przypadek?

Chciałbym też w jakiś sposób skonfigurować jakieś polskie radio internetowe, tak by mieć do niego dostęp bez włączania telewizora

(po to mam wyświetlacz w C-200 :)). Próbowałem utworzyć nowy serwis w MSP z podaniem adresu http radia,

ale działa dokładnie tak jak stare serwisy MSP, czyli się nie uruchamia. Czy jest jakaś medota stworzenie swojego serwisu radiowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YouTube z aplikacji działa normalnie na nowszych odtwarzaczach. Musiałby się wypowiedzieć ktoś z C200. Może niektóre materiały są kodowane w jakiś poosób z którym C200 ma problemy.

W ustawieniach możesz tam wybrać region (jest Polska) i ustawić priorytety dla materiałów HD/FullHD. Może masz wymuszenie FullHD i nie wyrabia. Spróbuj jak działa z SD.

C200 i inne popcorny powinien odtwarzacz też radia internetowe z plików PLS. To tekstowe pliki z playlistą, gdzie znajdują się referencje do strumieniu. Niektóre stacje radiowe pozwalają pobrać takie pliki wprost ze swoich stron. Spróbuj - wtedy aby wybrać radio nawigujesz się do swojego pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat. Czy w tym odtwarzaczu gdzieś jest opcja włączenie/wyłączenia karty sieciowej? Mój problem polega na tym, że po wciśnięciu wtyczki do portu lan karta milczy, nie świecą się diody led informujące o aktywności karty sieciowej. Kabel podłączony jest do routera, który ma włączoną usługę dhcp. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Czy może po prostu karta jest uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lampki w porcie nie świecą i kabel jest na 100% dobry, to problem jest sprzętowy po stronie C200. Nie ma opcji całkowitego wyłączenia karty sieciowej. Nawet jak odtwarzacz przełączony jest na WiFi, karta powinna sygnalizować aktywność diodami w gnieździe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...