Skocz do zawartości
asumpt

UE55H6400 Chyba mam problem....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . W sobotę kupiłem UE55H6400. Nie jest skalibrowany , bo czekam na ustalenie terminu. Ale dzisiaj zauważyłem na ciemnym tle, przy przełączaniu kanałów, na tle fioletu i granatu poprzeczne poziome linie w formie "fali" przez całą szerokość ekranu . Wolny obszar od tego zjawiska to 25 cm szerokości w środku matrycy. Dzisiaj wieczorem już nie ma do kogo dzwonić, ale jutro trzeba zacząć działać. Czy ktoś z Was się z tym spotkał ? Od razu zaznaczam że to nie ślady np. po wycieraniu ekranu. Widać to generalnie na ciemnym tle.

Ale wiecie co , nie wiem czy to możliwe ale to widać chyba tylko przy sygnale podawanym z dekodera UPC Horizon . Film z "gwizdka " USB nie ma, smart hub nie ma . Co jest grane ? Poprzednia Toshiba 42 " regza tego nie pokazywała. Jak mogę to sprawdzić. Jakiś sygnał testowy ?

Mam kolejną obserwację. Zmieniłem kabel HDMI ,ale bez zmian . Ale... Efekt tych widocznych fal występuje tylko przy zmianie kanału i trwa ok 3-4 sekundy widoczny na ciemniejszym tle, potem znika. Ewidentnie jest to powiązane z dekoderem Horizon , ale na Toshibie tego nie było.

Odetchnąłem że to nie efekt permanentny ale jak to mówią , ale niesmak pozostał. Czy to kwestia ustawień TV ? A propo gdyby ktoś go szukał to pisałem w dziale promocje że mieli w sobotę 10 sztuk w nowym sklepie Komputronika w Jupiter Center na Towarowej 22. Sklep ruszył w piątek 11.12 . W sobotę był upust 300 zł na te telewizory więc cena to 2999 zł. Mam nadzieję że to nie przez to były te obniżki.

Teraz raczej wiem że to na szczęście nie wina telewizora a raczej dekodera. Wiem że zaraz napiszecie że to nie ten dział, ale liczę na Waszą wyrozumiaość i przedewszystkim wiedzę i doświadczenie. Jeżeli ktoś ma sensowny pomysł lub sugestię to będę wdzięczny.

Udało mi się to zjawisko jakoś sfotografować.

https://www.dropbox.com/s/6xaokwo6dj0x4q1/Ekran%201.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/kykb9dotjbmpb7a/Ekran%202.jpg?dl=0

PS. Szukałem w dziale pomocy technicznej i na tym forum ale nie udało mi sie nic znaleźć podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. to wygląda na dekoder. Najlepiej jakbyś jeszcze podłączył coś np. Bluraya albo konsolę. Ale skoro nie ma tego efektu na innym sygnale albo podczas jego braku. To z TV powinno być wszystko ok.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Horizon to bardzo dziwne urządzenie. Mi go wcisneli na siłę i po 2 miesiącach wymieniłem go na ci+

Opisywany objaw może mieć odzwierciedlenie w sygnale wyjściowym. Jaki masz ustawiony z przepłotem czy bez.Dodatkowo zainstaluj najnowsze firmware te z kolorową belka epg

Na sam koniec napisze ze moja pierwsza sztuka miała uszkodzone fabrycznie wyjście hdmi i optyczne.Optyk nie działał wcale a na hdmi miałem non stop stop klatki

Wymień kabel na taki którego jesteś pewny jak nie pomoże to reklamacja w upc

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...