Skocz do zawartości
anateus

CX700 vs W809C - ostateczne starcie

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę do wieczora wybrać sobie telewizor.

W skrócie:

Siedzę równo 2,3m od TV (kanapa), ale mogę siedzieć 1,5m (na fotelu, grając).

Pokój ok. 20m^2, okno z roletą na zachód przesłonięty budynkiem - czyli nigdy nie ma bezpośredniego słońca.

TV do WIECZOROWEGO/NOCNEGO oglądania filmów (80%) i gier (20%). Wszystko z PC. Główny wymóg to jak najlepsza jakość obrazu, prawdopodobnie zafunduje sobie tez kalibrację.

Opcje:

Sony KDL-50W809C

Panasonic TX-50CX700

Samsung 50H6400*

Oba modele dzisiaj obejrzę jeszcze osobiście, ale prosiłbym o waszą poradę.

CX700 bardzo mi się spodobał, ponieważ wyswietla 4K i obsługuje kolory 4:4:4 60Hz.

Pytanie tylko jak wyglądałoby granie w nim np w FHD? Mam bardzo mocny PC, ale najnowsze produkcje będą zawsze zbyt wymagające na 4K.

Wiadomo, że nie kupiłbym TV 4K na teraz, tylko myśląc przyszłościowo.

Opcjonalnie (*) - czy jakość obrazu na w/w Sonym/Panasonicu uzasadnia dodatkowy koszt? Pomiędzy nimi a Samsungiem jest różnica ok. 1000zł, a miał on bardzo dobrą jakość obrazu w sklepie.

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez anateus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napiszę tak jak ja bym miał dla siebie brać ale generalnie wybierasz między dobrym a dobrym ; ) Ja jako maniak PC na pewno wybrałbym ekran 4K szczególnie, że CX700 nie ma żadnych problemów z taką współpracą (chociażby obsługa YCbCr 4:4:4 / RGB). W dodatku jego cena jest wyjątkowo ok.

Z graniem jest ok. W sumie to jak łączysz PS4 i widzisz grę 1080p albo niżej to jest ładnie :) Ale myślę, że ceny spadają, a ty jednak za jakiś czas będziesz robił upgrade do 4K. Przynajmniej ekran będziesz miał już gotowy : )

A nie masz jakiegoś laptopa żeby np. na sklepie odpalić jakieś wyścigi itp. i ocenić ruch czy dla Ciebie np. nie ma jakieś smużenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa z radeonem 8xxxM, z tego co widzę obsługuje 4k i planuję go tam zabrać.

Tylko jaki test wykonać, jeśli nie mam w sklepie internetu? Kojarze tylko ten z ufo/samochodzikiem w przegladarce.

Na 100% planuje w sklepie odpalić kilka trailerow w 4K/FHD, dwie gry i pare momentów z filmu.

Edytowane przez anateus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...