Skocz do zawartości
Dewu

55'' do filmów i sportu ~5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przymierzam się do zakupu swojego pierwszego TV. Po przeczytaniu kilkunastu (może nawet kilkudziesięciu) testów i artykułów na ten temat mój dylemat w wyborze odpowiedniego odbiornika wcale się nie rozwiązał, a zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że mógł się nawet pogłębić. Na chwilę obecną pewny jestem jedynie tego, że telewizor ma mieć matrycę 120Hz o wielkośći 55 cali! ;)

Ciągle biję się z myślami czy w kwocie ok.5000zł jestem w stanie nabyć jakieś sensowne UHD z przeznaczeniem do wieczornego oglądania filmów i nieco rzadziej sportu czy raczej powiniem skupić się na modelach Full HD.

Poniżej moje odpowiedzi:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?

~16m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m

2,5m - 3,5m (ze wskazaniem na 3,5 ;) )

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?

2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?

Raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?

Wisieć

6.Jak słońce świeci w pokoju ?

Tv na ścianie połnocnej, słońce wpada przez duże okna po stronie zachodnie (całe szczęście są rolety ;) )

7.Jaki masz obecnie telewizor ?

Nie mam, do oglądania służy ekran laptopa o wielkośći 12'' :blush:
8.Co chcemy aby telewizor posiadał?

Porządna jakość obrazu szczególnie w dynamicznych scenach, kontrast + czerń, cienka szara bądź stalowa ramka (bardziej kaprys ale dość istotny ;) )
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?

TV naziemna + ew. satelita (ze wskazanem na pierwsze)

10.Jakie urządzenia?

laptop, tablet, pendrive
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?

0-3
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?

Raczej matową, ale nie jest to decydujący czynnik
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?

Filmy, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?

Niekoniecznie, ważna jest obsługa serwisó typu VoD, Youtube
15.Czy zamierzasz grać w gry ?

Raczej nie
16.Preferencje co do marki ?

Panasonic, Sony, Philips (w tej kolejnosći)

17.Preferencje co do wielkości?

55 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?

Kiepska czerń
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?

90% wieczór, 10% dzień

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?

~5000zł (max 6000zł)
21.Czy telewizor ma mieć 3D ?

Zbędny bajer

Dodam tylko jeszcze, że bawiłem się już chwilę 55cxm710 i 48ju7000 w MM i dużo lepsze wrażenie zrobił na mnie tv Panasonica (sprawniejsze menu, lepsze wykończenie, dobra jakość obrazu, chociaż trochę smużył na sporcie po wyłączeniu upłynniacza i innych dodatków), ale wyraźnie ciemniejszy pasek na obrazie wokół całej ramki okazał się dyskwalifikujący.

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak naprawdę sensownie w tej kasie będzie właśnie zakupienie CX700. Gotowy na UHD jak żaden inny w tej cenie. Test rozumiem czytałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test czytałem i właśnie po nim udałem się na zabawę do MM, ale ta ciemniejsza obwódka widoczna na 55'' trochę za bardzo rzuca się w oczy. Bez problemu można ją dostrzec nawet na nie tak bardzo jasnych kolorach, w zasadzie znika dopiero na kolorze czarnym... Rozumiem, że ten mankament nie występuje w przypadku 50'', ale chyba nie warto schodzić w dół z rozmiarem :rolleyes:

Z tego względu zastanawiam się nad alternatywami, np. Sony 55W807c (Full HD i chyba trochę za słaby procesor jak na Androida?), Sony 55x8509c (chyba jeszcze gorzej radzi sobie z Androidem niż 55W807c), Samsung 55JU6872 (nie mogę znaleźć żadnego testu, ma on chociaż matrycę 120Hz?), Philips 55PUS7600 (trochę przekracza budżet i nie chwilę obecną nie obsługuje 10-cio bitowych kolorów - jest nadzieja na poprawkę w oprogramowaniu?)

W MM sprzedawca mocno zachwalał ponadto 55PUS7170, ale wydawać 5k na tv z matrycą 50/60Hz chyba mija się z celem?!

Zastanawiam się też czy modele Sony serii W9 mogą jeszcze namieszać w tym roku (X9 to chyba jednak za wysokie cenowe progi dla mnie :mellow: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...